Neler Yeni

AMD mi NVIDIA mı alınmalı

Passamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Passamet
NVIDIA yazılımı iyi diyorsunuz da, RTX 2060 sistemden RX 6600'e geçtim neyden mahrum kaldığımı anlamış değilim. DLSS desen FSR 2.0 var taş gibi. RTX desen zaten var ama kim kullanıyor RTX'i orası meçhul, ekran kartı arayüzü AMD'de daha güzel. Daha ne isteyeceğim ki? Aynı paraya anca 3050 alırdım, RX 6600 ile 3050 arasındaki farkı anlatmaya gerek yok.
Mesela:
RTX 3090 gücünde böyle bir kart varken NVIDIA'nın yüzüne bakmam.

EminKrsln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emin Karaarslan
bende böyle düşünüyorum ama sınıf arkadaşlarıma bir tüürlü anlatamıyorum
ya knk cevaplarda genelde fanboyluk yapılmış gibime geldi ben sana obejktif cevap vereyim uzun yıllar hem amd ekran kartı hemde nvidia ekran kartı kullandım knk ona buna bakma özelliklerine bak ihtiyacına bak sana en çok hangisi yakın geliyorsa ve bütçe anlamında en çok iyi gelen hangisi ise onu seç knk boşa kafa yorma bak ben baktım amd sistem istiyordum çünkü ucuzdu daha düşük fiyata daha iyi performans alabileceğimi ve daha cüzli miktarlara sistemimi upgrade edebileceğimi düşündüğüm için böyle bir yol izledim karşıma uygun fiyatlı nvdia sistem çıksaydı o an onu alırdım yani ilerde nvidia yazılımlarına ihtiyacım olursa bu ekran kartımı satar ona geçiş yaparım bence kafanı çok yorma dediğim gibi sen oyun mu oynuyosun işte yüksek ayarlarda akıcı bir oyun oynamak istiyosan yazılımlar cart curt senin için pek önemli değilse orjinal alırsan oyunlarını bence amd seç tabi btüçende çok yüksek değilse ama abi hani ben ortalama bişiler istiyorum mesela 3060ti ın performansı veya herhangi bi kartın performansı beni gayet tatmin ediyor fiyatı da şuan çok uygun dediğin an yapıştır bence kaçırma

mehmetekn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Mehmet
ya knk cevaplarda genelde fanboyluk yapılmış gibime geldi ben sana obejktif cevap vereyim uzun yıllar hem amd ekran kartı hemde nvidia ekran kartı kullandım knk ona buna bakma özelliklerine bak ihtiyacına bak sana en çok hangisi yakın geliyorsa ve bütçe anlamında en çok iyi gelen hangisi ise onu seç knk boşa kafa yorma bak ben baktım amd sistem istiyordum çünkü ucuzdu daha düşük fiyata daha iyi performans alabileceğimi ve daha cüzli miktarlara sistemimi upgrade edebileceğimi düşündüğüm için böyle bir yol izledim karşıma uygun fiyatlı nvdia sistem çıksaydı o an onu alırdım yani ilerde nvidia yazılımlarına ihtiyacım olursa bu ekran kartımı satar ona geçiş yaparım bence kafanı çok yorma dediğim gibi sen oyun mu oynuyosun işte yüksek ayarlarda akıcı bir oyun oynamak istiyosan yazılımlar cart curt senin için pek önemli değilse orjinal alırsan oyunlarını bence amd seç tabi btüçende çok yüksek değilse ama abi hani ben ortalama bişiler istiyorum mesela 3060ti ın performansı veya herhangi bi kartın performansı beni gayet tatmin ediyor fiyatı da şuan çok uygun dediğin an yapıştır bence kaçırma
Anladim tesekkurler

Cihangir

80+ Gold
Dün okulda arkadaşlarla bunun üzerine uzuncana konuştuk ama pek bir sonuç elde edemedik bu zamanda amd mi alınmalı yoksa nvidia mı nedenleriyle açıklarsanız çok güzel olur.
Nvidia tabikide

AdnanKe

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,141
İsim
Adnan Eren
Kesinlikle nvidia fp cunku aliyorsun sorunsuz calisiyor
Sorunlarla ugrasmiyorsun
Yazilimsal sorunu yok
Yayin acicaksan sorunlar yok