Neler Yeni

16+8 Dual channel Çalışırmı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Egemen Korkmaz
merhaba benim elimdeki ram bu

buna ilave olarak çift kanal için bu rami alıcam

bu iki ram ile çift kanal çalışırmı yoksa gereksizmi? çalışırsa alacağım

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,530
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
Çalışmamasi lazım çünkü değerleri farklı.

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Anıl Aykın
biraz araştırdım cl degeri diger rammin cl degerine sabitleniyormus okuduğum kadarıyla yarısı calısır yarısı calısmaz diyor
Değeri iyi olan ram kendini kısacak. Kendi ram'inizi satın Corsair'den bir tane daha alın :D

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
930
İsim
Ömer Murat KARACA
Hocam direk takıp kullanmaya kalkarsanız yüksek ihtimal sistem sapıtır, mavi ekran vs alırsınız.
Manuel olarak 3200MHZ, CL16 (CL22 olan ram, 16'da calisamazss CL değeri kademeli olarak yükseltilir), 1.35 Voltaj değerini manuel olarak girerek birlikte çalışmasını sağlayabilirsiniz ancak yine ufak da olsa sıkıntı çıkarma ihtimalleri var.

Hadi hepsini yaptın, sorunsuz çalışıyor diyelim. Bu sefer çift kanal ile ilgili bir sorun var; 16GB + 8GB diziliminde 8GB tek modül ile 16GB olan modülün 8GB'lık kısmı çift kanal çalışır. Sistemdeki RAM kullanımı 16GB'ı aştığı anda 16GB modülün boşta kalan 8GB'lık kısmı devreye girer ve sistem tek kanal ram varmış gibi çalışmaya başlar. Kısacası 16 yetmez diye 24 yapmak isterken cift kanal performansindan feragat etmiş olursunuz. O yüzden ya 2X8 ya da 2X16 yapmanızı tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Egemen Korkmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam direk takıp kullanmaya kalkarsanız yüksek ihtimal sistem sapıtır, mavi ekran vs alırsınız.
Manuel olarak 3200MHZ, CL16 (CL22 olan ram, 16'da calisamazss CL değeri kademeli olarak yükseltilir), 1.35 Voltaj değerini manuel olarak girerek birlikte çalışmasını sağlayabilirsiniz ancak yine ufak da olsa sıkıntı çıkarma ihtimalleri var.

Hadi hepsini yaptın, sorunsuz çalışıyor diyelim. Bu sefer çift kanal ile ilgili bir sorun var; 16GB + 8GB diziliminde 8GB tek modül ile 16GB olan modülün 8GB'lık kısmı çift kanal çalışır. Sistemdeki RAM kullanımı 16GB'ı aştığı anda 16GB modülün boşta kalan 8GB'lık kısmı devreye girer ve sistem tek kanal ram varmış gibi çalışmaya başlar. Kısacası 16 yetmez diye 24 yapmak isterken cift kanal performansindan feragat etmiş olursunuz. O yüzden ya 2X8 ya da 2X16 yapmanızı tavsiye ederim.
hocam tek amacım cift kanal yapmak 16 32 24 olması onemli degil cok ciddi fps duser dediler o yüzden boyle yapmayı dusundum

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
930
İsim
Ömer Murat KARACA
hocam tek amacım cift kanal yapmak 16 32 24 olması onemli degil cok ciddi fps duser dediler o yüzden boyle yapmayı dusundum
Amacınız çift kanal ise 2 adet 8GB veya 2 adet 16GB takın. 8+16 falan yapmayın🙏

Top Bottom