Neler Yeni

3 ay Sporda ne kadar gelişim olur?

-CrawL

80+ Gold
normalde 1-2yıldır yapan biri 3ayda öyle yakından bakmadıkça çok değişim kaydedemez. Ama yeni başladığın için 3ayda düzgün beslenip sağlam idmanla 3kg kas koyabilirsin. 3kg kas hiç fena değil tişörtten kolun biraz daha büyük durur şuanki halinden öyle diyim. Ama öyle çok bişey bekleme 3ayda vücut yapmak yıllar gerektirir

Dahası  
Reaksiyon skoru
524
İsim
Paşadöner
normalde 1-2yıldır yapan biri 3ayda öyle yakından bakmadıkça çok değişim kaydedemez. Ama yeni başladığın için 3ayda düzgün beslenip sağlam idmanla 3kg kas koyabilirsin. 3kg kas hiç fena değil tişörtten kolun biraz daha büyük durur şuanki halinden öyle diyim. Ama öyle çok bişey bekleme 3ayda vücut yapmak yıllar gerektirir
Beslenme nasıl olmalı hocam yani neler yemeliyim.onalari yazarmisiniz

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Berk
Arkadaşlar spora başladım 1 sene gitcem ama yazin 3 ay boyunca ne ladar gelişim olur ben 1.73 civarı 68 kg yim ama aşırı zayıf gözüküyorum yani anladınız kilomla görünüşüm bir değil
yağ oranın düşecek ilk etapta daha dinamik duruşun olur, fazla bir şey beklemeye gerek yok.

pendragon

80+ Bronze
hocam tr de yaşasak da aşırı pahalı olmuyor yani çok da abartmamak lazım, tabi yer yer değişiklik gösterebilir fakat kendi beslenmemi anlatıyorum
Tavuk göğüs 1.2 kilo alıyorum 3 gün yetiyor yani 400gr günlük yiyorum 1.2 kiloyu 75-80tl arasına alıyorum
Yasemin pirinç kullanıyorum definasyonda (kilo verme dönemi) olduğum için günlük 250gr pirinç yiyorum 1 kilo 4 gün yetiyor o da 30tl mi ne
5 yumurta yiyorum
ekmek falan da klasik zaten kepek ekmeği cart curt, beslenmem çok da ağım şağım değil ama düzgün besleniyorum, bir de fıstık ezmesi yiyorum bir miktar.
böyle hesapladığımda günlüğüm 50 TL bile olmuyordur yani, çok abartmamak lazım tr de yaşıyoz diye o kadar uçuk rakamlara gelmiyor (tabi tavuğun fiyatı yer yer değişiklik gösterir o da 80tl değilde 100-110tl olsun maksimum yani)
senin benden farklı yapman gereken şey ise karbonhidratı (pirinç, patates, makarna, bulgur vb.) fazla almak
hocam 1.2 kg yi nereden 80 tl ye alıyorsunuz ? bende 400 gr tüketiyorum günlük marketlerde 800 gramına 80 tl civarı ödüyorum 1 kg de 100 tl yi geçik

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
hocam 1.2 kg yi nereden 80 TL ye alıyorsunuz ? bende 400 gr tüketiyorum günlük marketlerde 800 gramına 80 TL civarı ödüyorum 1 kg de 100 TL yi geçik
Hocam Samsun da yaşıyorum Bim tarzı yerlerde 100tl fakat tavukçularda falan kilosunu 70-80 e bulabiliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Ege Akgün
Instagram
coguzamanege
Steam
ihateall
Discord
coguzamanege#6736
Düzgün beslenirsen bir şeyler olur, beslemenmezsen istediğin kadar ittir kaktır çok yavaş gelişirsin
Ben katılmıyorum başlangıçta o kadar da önemli değil. Tek dikkat etmesi gereken bence şeker / tatlı ve yağ tüketimidir. Artık belli bi seviyeden sonra kalori hesapları ve beslenme programı yapılması tavsiyemdir

freygasm

80+ Gold
3 ayda full tryhard beslenirsen postürü şekillendirirsin az çok.

Xeracula

80+ Bronze
1.73 boyla 75 kilo nun üstüne çıkma sadece kas kütlesi koymaya bak yoksa bidon gibi olursun.
Sabah kalktığın gibi 2 bardak su iç, kahvaltı için 3 yumurta, 1 muz yiyebilirsin, spora gitmeden önce karbonhidrat-enerji veren şeyler ye, spordan sonra et, akşam yatmadan önce meyve-çerez yiyeblirsin

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Ben katılmıyorum başlangıçta o kadar da önemli değil. Tek dikkat etmesi gereken bence şeker / tatlı ve yağ tüketimidir. Artık belli bi seviyeden sonra kalori hesapları ve beslenme programı yapılması tavsiyemdir
Haklısın, ilk seviyede alışmak zor olur bıkar. Senin dediğin gibi şimdilik şekerden yağdan uzak durup ileride düzgün bir beslenme yapması daha mantıklı olur
Fakat arkadaş 3 ay da dediği için maksiumum sonucu görebilmesi için kalori sayarak beslenmesi lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
524
İsim
Paşadöner
Arkadaşlar şuan öyle bir düzen yok ama sadece dikkat ediyorum her öğün en az 2 yumurta yiyorum şekerli şeylerden kaçınıyorum bide spordan önce mi yemek daha mantıklı spordan sonramı spordan önce yersem saat gec oluyor biraz bişey farkeder mi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,978
Üyeler
149,807
Son üye
TRKY10
Top Bottom