Neler Yeni

3060 Ti OC sistem GTA V FiveM ekran kapatma

Mdaw0wEA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Can Alemdar
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Anakart: Gigabyte B450M-S2H
Bellek: Patriot Viper 16 GB(8×2) 3200MHz DDR4.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming OC.
Depolama: Kioxia Exceria 500GB M.2 SSD.
Kasa: Gigabyte C200G.
Güç kaynağı: Performax 650W 80+ Bronze.
Soğutucu: Arctic Freezer 34 e-Sport Duo(işlemci için), kasa içerisinde 1 adet arkada (stok fan), DeepCool RF120b 12 cm kasa fanı 2 adet üstte, üç adet önde olmak üzere toplam 5 adet.

Herkese merhaba. GTA V FiveM ve RDR 2 her iki oyunda da Ultra grafik ayarlarında önce kasa fanlarından aşırı bir ses geliyor ve sonrasında monitör kendini kapatıyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor. Kasayı resetleyene kadar ekran açılmıyor. Grafik ayarlarını ultradan yükseğe çektiğimde yine aynı şekilde sorunla karşılaşıyorum. Ayarları normale aldığımda ekran kapanması yaşanmıyor ama fanlar arada şiddetli çalışıyor ama oyun içerisinde görüntü kalitesi gerçekten çok kötüleşiyor. Bu sistemi yüksek kalite grafiklerle oyun oynayabilmek için almıştım ama beni hayal kırıklığına uğrattı açıkçası. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum. Bu harici fanları sonradan aldım ve bir arkadaşıma taktırdım tek bir çıkıştan 5 Fan'a kablo çekti acaba durumla bir ilgisi olabilir mi ya da darboğaz sorunu mu yaşıyorum. Oyun içi kullanılan grafik belleğini ve kasa görselini paylaştım yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim PC'yi parçalamak üzereyim :) ne değişmesi gerekiyorsa değiştireceğim.

Ekler

• WhatsApp Image 2023-12-14 at 10.55.54 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-14 at 10.55.54 (1).jpeg
    432.2 KB · Hit: 27
  • WhatsApp Image 2023-12-14 at 10.55.54.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-14 at 10.55.54.jpeg
    513.2 KB · Hit: 28

Hasbatuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Hasan Batuhan Uzuncan
MSI afterburner ile oyun oynarken sıcaklık ve güç değerlerini takip et. Sorun ekran kartı isindigi için oluyor büyük ihtimalle. Sorunu tespit edip çözülmesi kolay olur

Mdaw0wEA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Can Alemdar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu ekran kartının normal ayarlarda bu kadar ısınması normal mi peki

Aykut D.

80+ Gold
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Anakart: Gigabyte B450M-S2H
Bellek: Patriot Viper 16 GB(8×2) 3200MHz DDR4.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming OC.
Depolama: Kioxia Exceria 500GB M.2 SSD.
Kasa: Gigabyte C200G.
Güç kaynağı: Performax 650W 80+ Bronze.
Soğutucu: Arctic Freezer 34 e-Sport Duo(işlemci için), kasa içerisinde 1 adet arkada (stok fan), DeepCool RF120b 12 cm kasa fanı 2 adet üstte, üç adet önde olmak üzere toplam 5 adet.

Herkese merhaba. GTA V FiveM ve RDR 2 her iki oyunda da Ultra grafik ayarlarında önce kasa fanlarından aşırı bir ses geliyor ve sonrasında monitör kendini kapatıyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor. Kasayı resetleyene kadar ekran açılmıyor. Grafik ayarlarını ultradan yükseğe çektiğimde yine aynı şekilde sorunla karşılaşıyorum. Ayarları normale aldığımda ekran kapanması yaşanmıyor ama fanlar arada şiddetli çalışıyor ama oyun içerisinde görüntü kalitesi gerçekten çok kötüleşiyor. Bu sistemi yüksek kalite grafiklerle oyun oynayabilmek için almıştım ama beni hayal kırıklığına uğrattı açıkçası. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum. Bu harici fanları sonradan aldım ve bir arkadaşıma taktırdım tek bir çıkıştan 5 Fan'a kablo çekti acaba durumla bir ilgisi olabilir mi ya da darboğaz sorunu mu yaşıyorum. Oyun içi kullanılan grafik belleğini ve kasa görselini paylaştım yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim PC'yi parçalamak üzereyim :) ne değişmesi gerekiyorsa değiştireceğim.
Performans krem psu'dan olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,772
Üyeler
140,699
Son üye
pilotkalem1
Top Bottom