Neler Yeni

🔥İndirim Airpods 4 ANC 7999TL

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,731
İsim
Oğuz Oğuz
Hocam airpods 2 ve 3 var evde biri mac hediyesi diğeri yd. Bilmiyorum ama h2 nin h1den ne kadar farkı var? Evet ipad ve mac ile gerçekten çok iyi ama 8k ya daha iyileri yok mu?
Dostum madem merak ediyorsun not al anlatıyorum. Stüdyo kalitesinde müziğe biz hi-fi müzik diyoruz. Bu gerçeğe en yakın deneyim sunuyor.
Öncelikle gerçek deneyim nedir onunla başlayalım. Eğer konsere gittiysen oradaki sesin kulaklıktaki sese göre çok daha mükemmel olduğunu bilirsin. İşte bu ses stüdyoda kaydedilir ve kayıpsız olarak iletilir.
Biz bir müzisyenin kaydettiği ses WAW dosyası diyoruz. Bu diyelim 80mb'lık bir dosya olsun. .flac yaptığımızda dosyanın sıkıştırılır ve 40mb'ye dönüşür. Ama diyelim ki mp3 formatına çevirirsen müzikteki çoğu arka detaydaki enstürman silineceği için 5-10mb boyutuna düşer. Yani 4k video ile 1080p video farkı gibi düşünebilirsin.
Teknik detaya girer isek 1 flac ses 1411kbps ses aktarımı demektir. Flac müziği ya kablolu bir kulaklıkta ya flac desteğe sahip bir ses sisteminde dinlemelisin.
Bluetooth'da ise olay çok karışık. Yüksek ses iletimi sağlayan codecler vardır;
Bunun en ünlüsü LDAC ve LHDC idir. Bunlar 900 kbps üzerinde ses iletimi sağlar.
En iyisi de aptx lossless'dir ama çoğu telefon ve kulaklıkta desteği yok.
Samsun ise yeni codec çıkardı. Samsung seamless codec.
Apple'ın airpods pro 2 ile çıkardığı codec ise ALAC. 24 bit/192 kHz arasında değişen çözünürlüklerde ALAC kullanılarak kodlanıyor.

Screenshot 2024-09-21 194057.png

Diyelim ki LDAC codeğe sahip bir kulaklık aldın. Bu müziği dinlemek için telefonun ve kullndığın müzik uygulaması da onu desteklemelidir.
Aynı 4k oyun oynamak gibi. 4k oyun için ne yaparsın 4090 alırsın sonra ona göre bir işlemci ve en son 4k monitör alırsın.
Diyelim ki ldac codeğe saihp bir sennheier tws4 aldığın zaman bir samsung telefon da almalısın. Geliştirici seçeneklerinin bt ksımında desteklenen kodekler yazar. Burda ldac seçmelisin. Tabi burda da bitmedi. Kayıpsız müzik desteği veren bir uygulama da kullanmalısın. Bunlardan bazıları ise Deezer, Tidal ve Apple music'dir. Spotify ve Yt music kullanır isen kulaklığın ve telefonun yüksek kalite ses iletimi destekler ama senin kaynağın 300kps verir. Yani 4k monitör alıp oyunu 1080p'de oynamak gibi.
Tabi her ldac destekleyen kulaklık kalitelidir demek yanlış olur. Yani şey gibi düşün her 1080p ıps monitör aynı mı. Birini srgb oranı %50 diğerinin %150.
Tabi kendine şu soruyu da sorabilirsin bu kadar şeye ne gerek var. Biz bu tür insanlara odyofil diyoruz. Yani dinlediği müzikten zevk alan insanlar. Bende kendime çırak odyofil diyebilirim. 2 sene önce sennheiser tws2 aldığımda ilk dineldiğimde ki şaşkınlığı sana anlatamam. İnanılmaz zevk alarak dinlemştim. Arkadaki bütün enstürmanları duymak harika bir olay. Yine buna örnek deneyim oled tv veya monitör. Kullandıysan veya gördüysen ekranın ne kadar mükemmel olduğunu anlarsın. İnsan sadece ekrana bakmak ister.

Eğer apple telefon kullanıyorsan alac kullanmak için airpods kullanmalısın.
Sony veya sennheiser kullanırsan 300kbps hızında aac codecden dinlersin sesi. Telefonunda ldac veya lhdc olmadığı için bunu kullanamazsın.

Sesi en iyi dinlemek için odyofiller kablolu kulaklık kullanır. Telefonlarda 3.5mm çıkışı olmadığı için ya taşınabilir müzik çalar ya da 3.5mm kaliteli amfi dönüştürücü kullanırlar. Müzik çalara müziği flac olarak indirip dinlerler.

örnek sony walkman;

1726937473997.png

Dönüştürücü ise şöyle bir şey;

1726937575551.png

Kablolu kulaklıklar ise 6k'dan başlar yüzbinlere kadar çıkar.

Giriş için en meşhuru;

1726937666241.png

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,731
İsim
Oğuz Oğuz
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Talha Açıkgöz
Tipi falan güzelmiş ama ben Kulakiçine hiç ısınamadım yıllardır. Kulaktan düşmesi en büyük etken ama kulağı rahatsız etme yanı da var
İsteme sebebim sırf taşıması kolay olduğu için okula git-gel yaparken pratik olur diye düşünüyorum
silikonlu (pro 2) ile her gün koşuya çıkıyorum 1 kere düşmedi yavaşta koşmuyorum yani

Mert

80+ Silver
iPhone kullanıcısıyım airpodslar asla parasını haketmeyen cihazlar. Birisi sony ile ancsi aynı falan yazmış. İnanmayın böyle şeylere sonynin ancsi şuan açık ara en iyi anc. Gidin bu paralara sennheiser cx, bower and wilkins, jabra falan alın da parasınız boşa gitmesin. Ben huawei freebuds kullanıyorum. Bir kere kopukluk, uygulamada sorun vs yaşamadım. Huawei ses ve anc konusunda bence underrated bir marka.
WH1000XM5 kullanıcısıyım, geçtiğimiz günlerde AirPods Max'i mağazada deneyimleme şansım oldu. Bana kalırsa Apple ANC konusunda çok daha iyi iş çıkartmış. Tabii taşıma kılıfının saçmalığı dahi benim için Sony almayı daha mantıklı kılıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
ismail sağlam
hocam ben de airpods pro 2. nesil kullanıyorum. iphone kullandığım için mecburi almıştım. 9klık bir fiyatı vardı. ya ne yalan söyliyim hak etmiyor parasını. özellikler güzel gayet iyi çalışıyor modlar falan. ama küçücük bi kulaklık da 9k olunca koyuyor.
hocam 8500tlye airpods pro 2.nesil mi alayım 8000tlye airpods 4 mü hangisini tavsiye edersiniz silikon rahatsız ediyor mu şuan airpods 2 kulllanıyorum(normal 2 pro değil) gecmeye değer mi bence değer
Mesaj otomatik birleştirildi:

silikonlu (pro 2) ile her gün koşuya çıkıyorum 1 kere düşmedi yavaşta koşmuyorum yani
kulaktan düşüyor düşmüyor muhabbeti yüzünden lansmandan önce 7500 civarında alabiliyordum şuan 8200e almak icin pazarlık yapıyorum ama halen icim icimi kemiriyor kulaktan düşer mi diye

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Kerem Aktaş
hocam 8500tlye airpods pro 2.nesil mi alayım 8000tlye airpods 4 mü hangisini tavsiye edersiniz silikon rahatsız ediyor mu şuan airpods 2 kulllanıyorum(normal 2 pro değil) gecmeye değer mi bence değer
Mesaj otomatik birleştirildi:

kulaktan düşüyor düşmüyor muhabbeti yüzünden lansmandan önce 7500 civarında alabiliyordum şuan 8200e almak icin pazarlık yapıyorum ama halen icim icimi kemiriyor kulaktan düşer mi diye
hocam verecek paranız varsa pro 2. nesili öneririm. 2haftada bir şarj ediyorum. ayrıca gayet rahat. modlar falan gayet iyi ve beklentimi fazlaca karşılamıştı. ben de airpods 2. nesilden geçmiştim proya. alınabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
ismail sağlam
hocam verecek paranız varsa pro 2. nesili öneririm. 2haftada bir şarj ediyorum. ayrıca gayet rahat. modlar falan gayet iyi ve beklentimi fazlaca karşılamıştı. ben de airpods 2. nesilden geçmiştim proya. alınabilir.
hocam bugün bir yere sordum 8500 tl fiyat verdi pazarlık yapmadım daha 8000e verir herhalde adama type c model ve magsafeli model mi dedim type c ama magsafe ne oluyor bilmiyorum dedi magsafesiz airpods pro 2 var mı? öyle bir ürün üretildi mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Yusuf
WH1000XM5 kullanıcısıyım, geçtiğimiz günlerde AirPods Max'i mağazada deneyimleme şansım oldu. Bana kalırsa Apple ANC konusunda çok daha iyi iş çıkartmış. Tabii taşıma kılıfının saçmalığı dahi benim için Sony almayı daha mantıklı kılıyor.
O kulaklığın özellikle transparency modu çok iyi diyorlar airpods max için söylüyorum.

Yiğit2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
525
İsim
Yiğit

MooNcake

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Ayberk Battal
8k ya aklını oynatacağın kulaklık alırsın, bu indirimli fiyatıysa apple hiç bulaşılmaz. hissedarı olsam överdim de değilim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
selahattin ince
8 bine alan var mı fiyat artmış

Top Bottom