Neler Yeni

AMD den uzak durun..

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

marilyn

80+ Silver
İntel cok iyi ab amede çöp almayın aldırmayın alan ve aldıran net köprü altında *********** ab
konu işlemci değil ekran kartı söylediklerinde doğruluk payı var 6000 serisi ile amd kendini toparladı ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okumadım okumama da gerek yok ta 3 ay önceki konuyu hortlatmışlar ve bu kadar da takmayın
okuman lazım

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bahsettiğiniz Sorunlar Birkaç Basit Ayarla Çözülebiliyor Boş Konu.

HasanBG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
858
İsim
Hasan
konu işlemci değil ekran kartı söylediklerinde doğruluk payı var 6000 serisi ile amd kendini toparladı ama

okuman lazım
O ekran kartların da sorun olduğunu bilmiyordum hocam kusura bakmayın 👍

marilyn

80+ Silver
O ekran kartların da sorun olduğunu bilmiyordum hocam kusura bakmayın 👍
çoğu kişi sorun yaşıyor çoğu kişide sorunsuz kullanıyor biraz şans işi rx 570 kullandım hd7850 kullandım r5m239 kullandım ufak tefek wattman ve driver çökme dışında sorun yaşamadım 1-2k ucuza aldığım kart sonuçta 3-5 çökmeyi çokda sorun etmiyorum açıkcası

Omeraslan93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
677
İsim
Ömer Aslan
Amd sıfır alan bırı olarak sna hak verıyorum 4 kere servıse gıttıkten sonra adam oldu benım kartta.İlk ve son amd alısverısım :D

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,895
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Amd sıfır alan bırı olarak sna hak verıyorum 4 kere servıse gıttıkten sonra adam oldu benım kartta.İlk ve son amd alısverısım :D
2016-2017' den kalma kartları alıyorsunuz zaten kartların sorunlu olduğu belli sonra koskoca firmaya laf ediyorsunuz. Güncel ürün bile kullanmıyorsunuz ki? AMD kendini 2018' den sonra topladı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Hakan
AMD nin driver beceriksizliği yüzünden 5700XT ile 6 aydır driver güncellemiyordum dün nereden estiyse FSR destekli en güncel sürücüyü yükliyim dedim DDU ile temiz kurulum yaptım daha 1 saat bile olmadan dota 2 de sistem kitlendi oyun yanıt vermiyor demeye başladı, biraz önce yine aynı hatayı aldım ve sistem kitlendi oyunu görev yöneticisinden kapatmak zorunda kaldım tabi bunlar dışında alt-tab yapınca arada saniyelik donmalar da cabası.

Açık ve net GPU konusunda AMD den uzak durun hatta kaçın. Bu adamlar stabil driver yapmayı beceremiyorlar. Tek tük sorunsuz çıkan driverları uzun aylar kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Kartların RX400 den beri bitmek bilmeyen siyah ekran, donma, kitlenme, boşta yüksek bellek frekansı ve buna bağlı kartların boşta daha fazla ısınıp daha fazla enerji tüketmesi gibi komik sorunları var bunlar tabi en bilinenleri benim gibi yıllar içinde bir çok AMD GPU kullanmış biriyseniz ve dikkatli bir kullanıcıysanız çok farklı sorunlar da gözünüze çarpıyor misal bazı driverlarda oyundan çıktıktan sonra ekran hz değeri bozuluyor 144hz gözükse de mouse hareketlerinde takılma bariz şekilde göze çarpıyor 120hz e alıp tekrar 144hz yapınca düzeliyor. Bu tarz farklı ve AMD ye özel sorunlar da bazı driverlarda görüyorsunuz, sürekli bir DDU ile temiz kurulum yapıp hangi driver sorunsuz acaba? diye driver arama peşine düşüyorsunuz.

Aman aman ucuz fiyata bulmadıysanız her zaman için Nvidia tercih edin benden size abi tavsiyesi :)
Tek bi şey sorun yaptı diye bütün hepsini kötülemek olmaz 6600 xt kullanıyorum ve çok memnunum hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar

2016-2017' den kalma kartları alıyorsunuz zaten kartların sorunlu olduğu belli sonra koskoca firmaya laf ediyorsunuz. Güncel ürün bile kullanmıyorsunuz ki? AMD kendini 2018' den sonra topladı.
Çok doğru önceden ısınma olsun driver olsun hep sorundu ama şimdi kalmadı ben daha yaşamadım şahsen

Omeraslan93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
677
İsim
Ömer Aslan
Hadı ya butcem olsa bunu almam herhalde.Bosa savunuyorsun alt segment kullanda gel buraya fan boyluk yap

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,895
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hadı ya butcem olsa bunu almam herhalde.Bosa savunuyorsun alt segment kullanda gel buraya fan boyluk yap
RX 500 serisi kullandım, RX 5000 kullanıyorum. Tamam? RX590/RX5500XT bence çok üst seviye değiller he?

Omeraslan93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
677
İsim
Ömer Aslan
RX 500 serisi kullandım, RX 5000 kullanıyorum. Tamam? RX590/RX5500XT bence çok üst seviye değiller he?
Bos yapıyorsun konuyu acan arkadas sonuna kadar haklı cogunlugu sorunlu kart.Sıfır olmasa cope gıdecek para.Ben bunu bılerek msi sectım msı servısı ıyı oldugu ıcın su an bıraz sanslıyım.Cıdden sorunlusun herkes yasadıgını bılır sen hahah atmaya devam et 4 kere sıfır kart servıse gıtmesı amdnın sucudur

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bos yapıyorsun konuyu acan arkadas sonuna kadar haklı cogunlugu sorunlu kart.Sıfır olmasa cope gıdecek para.Ben bunu bılerek msi sectım msı servısı ıyı oldugu ıcın su an bıraz sanslıyım.
Ha?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,895
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bos yapıyorsun konuyu acan arkadas sonuna kadar haklı cogunlugu sorunlu kart.Sıfır olmasa cope gıdecek para.Ben bunu bılerek msi sectım msı servısı ıyı oldugu ıcın su an bıraz sanslıyım.
MSI servisi mi iyi? Dostum sana iyi forumlar. Piyasayı öğrenince konusalım. Zaten aldığın sistemde bile sorunsuz diyebileceğim 2 parça var. Sen AMD almazsan bu arada zaten AMD çöker falan mazallah.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Bu üye şey değil mi şu kullanmadan yorum yapıyorlar diyen?
RX 500 ve 5000 serisinde karşılaşılabilen şeylerdi ama ama çözüme kavuşturuluyor hadi kavuşturamıyorsun üreticiyle iletişime geçince yardımcı oluyorlar.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom