Neler Yeni

AMD mi İntel mi? - Hangi işlemci?

emr1945

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
emrehan keskin
Merhaba hocalar, işlemci konusunda yeni bir bilgisayar dizmek istiyorum sıfırdan ve İntel 11. nesil i5 e mi girsem yoksa yeni nesil Ryzen 5 5500-5600 lara mı girsem bir türlü karar veremiyorum.

Sizin önerileriniz nelerdir? İntelin anakartları pahalı işlemcileri uygun. Amd nin işlemcileri pahalı anakartları uygun.

Tam bir kaos :) Fikirlerinizi bekliyorum
11.nesil çok güç tüketen bir model ve çok ısınıyor. Amd tercih edersen daha iyi olabilir veyahut 12.nesil veya 10.nesil intel
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amd 5600x i alabilirsin 2.el ben aldım şuan onu kullanıyorum. (imza mı güncellemedim daha) Çok rahat bi model olduğunu söyleyebilirim. 360mm sıvı soğutmada 45 derece yükte 54 dereceyi geçmiyor bu da bana oc performanınsında arşa çıkabileceğim anlamına geliyor. Amd'nin tek çekirdek performansı 5000 serisi ile baya değişti bence tercihini amd den yana yap. Anakartları da ucuz keyfine göre olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Zorro
11.nesil çok güç tüketen bir model ve çok ısınıyor. Amd tercih edersen daha iyi olabilir veyahut 12.nesil veya 10.nesil intel

Amd 5600x i alabilirsin 2.el ben aldım şuan onu kullanıyorum. (imza mı güncellemedim daha) Çok rahat bi model olduğunu söyleyebilirim. 360mm sıvı soğutmada 45 derece yükte 54 dereceyi geçmiyor bu da bana oc performanınsında arşa çıkabileceğim anlamına geliyor. Amd'nin tek çekirdek performansı 5000 serisi ile baya değişti bence tercihini amd den yana yap. Anakartları da ucuz keyfine göre olur.
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim hocam

emr1945

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
emrehan keskin
Bir arkadaşıma iki hafta önce 12.nesil intel topladım. Oda gayet memnun ama baya dudak uçuklatıcı fiyatlara topladı. Ama sorunsuzdu. 11.Nesil bi abimiz almıştı 1000w psu almak zorunda kaldı. 240mm sıvı soğutmada 69 derecede çalışıyordu.(Full Speed'de) 11.nesil tavsiye etmem o yüzden. 10.nesil çok yakın bi arkadaşıma kendim aldım hatta yanımda duruyor sistem. Gayet memnun oda onunki daha çok f/p bir kasaydı ama memnun gayet düşük bir psu ve stok fanla kendini soğutabilecek seviyede dediğimiz. Kararını ver.

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
Taylan Şimdi

Dostum kim diyor 11.nesil ısınıyor diye :) i7 11700K kullanıyorum boşta 26-27 derece ki şuan sıcaklar başladı 3-4 ay önce boşta 22 dereceydi.Yükte ise max 56-57 derece oluyor ki bendeki 11700K. Arkadaş 11600K alsa gayet güzel olur. Eski sistemimde r5 5600x vardı amd'yide çok deneyimledim ve oda harikaydı ama h150i elite capellix (eski soğutucum) ile 60 dereceyi geçiyordu :) Evet güç çektiği doğru ama ısınma işi tamamen hikaye :)

Ventusz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,206
İsim
Gökhan Güçlüoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik Bilgisayar Sistemleri Sıcak Fırsatlar
Oyun için kullanacaksan intel daha iyi ama render falan yapacaksan amd daha iyi amd de overclock yapıp performansı arttırma imkanın da var.

Akadir41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Abdülkadir İvenç
Instagram
akadirr1
Steam
Rinnflow
Twitter
aakadir_
Discord
Kadirr#4145
Reddit
Rinnflow
Hocam benim görüşlerim şu yönde AMD işlemci yönünde son işlemciler hariç güzel iş çıkarıyordu fakat fiyat olarak cidden yüksek ama anakart olarak ucuz AMD anakartlar. İntel işlemcilere gelirsek fiyat açısından uygun ve güçlü misal 12100f. Fakat intel işlemcilerin kötü yanı anakartları pahalı. Burada tercih sana kalıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,465
Üyeler
153,564
Son üye
yusuufparkerr
Top Bottom