Neler Yeni

AMD VS NVİDİA! (ekran kartı)

Hamit Altıntop

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,862
İsim
Kemallettin Kubat
Ben mi cahil yanıtlar veriyorum? Allahım kafayı yiyeceğim!

"Nvidia daha soğuk çalışıyor" gibi yanlış bir bilgiyi veren adam mı cahil diyor bana? .d
Doğiş sakin :)
Amede en kötü kart üreticisi bilmiyon mu ?

Süleyman ÇAKIR-

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Ekran kartı konusunda bence Nvidia. Ha AMD kart alınmaz demiyorum zaten kendim de RX 570 kullanıyorum, ama bence Nvidia, üst seviye ve orta seviye kartlarda AMD'den önde.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Volkan KARA
GTX 1060 kartımla hiç sorun yaşamazken, Vega 64 kartımda kapanmalarla karşılaştım. İade ettim ve 5700XT ile bir şans daha verdim AMD ye. Ama aynı sorunlar devam etti. Ben de 3070 ile yeniden Nvidia ya geçtim.
Her hafta kesin en az bir kere kapanma yaşayan sistemim 3070 ile bir kez bile kapanmadı.
Yok driver kaldır yok temiz kurulum vs öyle nazlı da değil Nvidia.
6000 serisi nasıl bilmiyorum AMD de. Ama 5000 serisi sorunlu kesinlikle ALMA! kardeşim.
Yeni kartlarda inşallah driver sorunlarını gidermişlerdir de rekabetten biz kazanırız.
Ama yine madencilik kartları uçurdu.
Neyse ki ben 3070 i almıştım.

Rovalian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Kaan
Dostlar konumun amacı genel olarak bi fikir çıkarabilmek gözlemlerime göre amdnin 5000 serisi kartlarında hatta nadir de olsa 500 serisi kartlarında sürekli yazılımsal, kısmen donanımsal olan;
Oyun Crashleri
Anlık Frame (FPS) kayıpları
Siyah ekran sorunları
Görintü gitme sorunları
Wattman hataları
Freesync bugları.

Bunlara birçok kez rastladım çoğunu düzelttiklerini iddia etselerde ben birçok kez karşılaştım ve karşılaşmaya devam ediyorum, forumda konularıma göz atanlar anlar zaten Valorant, Pes, CSGO gibi oyunlarda hala bunlar devam ediyor, sadece ben değil forumda baya bi kişi gördüm aynı sorunu yaşayan.
Kısacası Nvidianın biraz pahalı olması ama yazılımları ve optimizasyonları daha iyi yapması Amdnin F/P liğine karşı galib gelebilir mi yani dostlarım sorum şu ekran kartı alacak olsaydınız (şuan için söylemiyorum, fiyatlar ortalamadır.)
300tl ucuza 5500xt 4gb almak yerine 1650super 4gb mı alırsınız?

Bir sorum daha olacak sizce AMD bu sorunları çözebilme kabiliyetine sahip mi? Sahipse tahmini olarak ne zaman çözer?

Edit: Amd yi kötülemiyorum
Ekran kartım:
Sapphire Pulse 5500xt 8gb
Nvidia ham yapar bence.

Arda54_TR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,346
İsim
Arda Barınır
Konu başlığına bak. Bu konu altına "düzgün" bir cevap yazılabileceğini sanmıyorum :) Anlatamazsın çünkü.
kondanstatörlerimi koparmaya yaklaştın. Ne dediğini anlamıyorum, değişik bakış açıların var.

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Rx 5600xt kullanıyorum. Çok çok rahatım. Nazar demesin hiç daha problem yaşamadım

melih abuaf

80+ Gold
En İyi Cevap
6
GTX 1060 kartımla hiç sorun yaşamazken, Vega 64 kartımda kapanmalarla karşılaştım. İade ettim ve 5700XT ile bir şans daha verdim AMD ye. Ama aynı sorunlar devam etti. Ben de 3070 ile yeniden Nvidia ya geçtim.
Her hafta kesin en az bir kere kapanma yaşayan sistemim 3070 ile bir kez bile kapanmadı.
Yok driver kaldır yok temiz kurulum vs öyle nazlı da değil Nvidia.
6000 serisi nasıl bilmiyorum AMD de. Ama 5000 serisi sorunlu kesinlikle ALMA! kardeşim.
Yeni kartlarda inşallah driver sorunlarını gidermişlerdir de rekabetten biz kazanırız.
Ama yine madencilik kartları uçurdu.
Neyse ki ben 3070 i almıştım.
Siz sorun yaşadınız diye herkes sorun yaşamıyor.
Bir ürünü kesinlikle ALMA demek için kullanıcı deneyiminden fazlası gerekir.

haktanugur3

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,537
İsim
Ahmet Haktan Uğur
Instagram
haktanugur3
Steam
haktanugur3
Twitter
haktanugur3
Discord
haktanugur3
Reddit
haktanugur3
İki tarafta ağlamasın. Tartışmasız en iyisi İntel Graphics. Şimdi derler 3090 çıktı. Sanki para yetiyor.(!)

Arda54_TR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,346
İsim
Arda Barınır
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,702