Neler Yeni

Amerikada üniversite okumak istiyorum nasıl yapabilirim???

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,157
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
borça girer öderiz bi şekilde önemli olan hayatımın kurtulması o paranın kat ve katını kazanabilirim
Amerikalılar para birimleri dolar olmasına rağmen üniversite borçlarını ödeyemiyor. Dolar bu durumdayken borç alsan bile ödeyemezsin.

4RSL4NN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Muhammed Arslan
Instagram
muhammed.arslan41
tavsiyem ap olan bir lisede okuman veya ib kendim ib okuyorum çok çalışman lazım cidden istemen lazım akşam 30 dk falan zamanım kalıyor oda dizi falan izliyorum haftasonuda pazar boşum ap aldıktan sonra zaten rahat girersen amerika kanadada istediğin üniye
ap ve ib nedir

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
bilip bilmeden akıl vermişler yine.çok iyi ingilizce bilmene gerek yok.orada dil kursuna kaydolur o işi çözersin.buradaki üniversite puanının da bir önemli yok.SAT sınavına girmen gerekiyor.Bizim üniversite sınavı gibi değil daha rahat.O sınavla burslu okuyabilirsin.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Bildiğim kadarı ile Onlar buradaki Üniversiteye yerleştirmeye bakıyorlardı.
Ama yanlış olabilir.
Bence yanlışın var. Sata hazırlanması lazım diye biliyorum. Yoksa ben 1 durmazdım

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mustafa
ben 10.sınıfa gidiyorum ve kendime hedef koydum üniversiteyi amerikada okumak istiyorum
şartları neler
nasıl başvuru yapabilirim
amerikadan üniversiteyi bitirdikten sonra hayatımı orada devam ettirmek istiyorum
nasıl yaparım yardım edin
Knk ilk önce bir zenginden burs iste deki ben Amerika da okumak istiyorum yardımcı olun gibisinden ve Amerikan üniversitelerinin sitelerini takip et.

ben 10.sınıfa gidiyorum ve kendime hedef koydum üniversiteyi amerikada okumak istiyorum
şartları neler
nasıl başvuru yapabilirim
amerikadan üniversiteyi bitirdikten sonra hayatımı orada devam ettirmek istiyorum
nasıl yaparım yardım edin
hocam afs programı var türk egitim vakfının ve belli sınavlara göre seni kabul ediyorlar ilk genel kültür sınavı mesela baklava nereye ait falan 2.sınav ise 1. geçersen giriyorsun buna sayısal böyle okulda gördügün matematik konularına göre degilde böyle zeka ölçme tarzında 3.sınav mülakat oluyor sınavı geçen kişileri 10-15 kişilik gruba ayırıyorlar sonra soruyorlar neden gidiceksin başvurma amacın neydi falan ama burda yok bu iyi yok şu iyi deme o zaman geçemezsin sonra tek e tek mülakat oluyor bunuda geçince kabul ediyorsun ülke seçion dünyadaki tüm ülkeler var
belli bir ücret karşılıgında gidiyorsun bu süresi var istersen 3 ay git istersen 1 . dönem (yarım yıl) 1.yıl iyi bir başarı yaparsan orda kalırsın sitenin linki= https://www.turkkulturvakfi.org.tr/ogrenciler-calisanlar/#afs-nav-lise-degisim-programlari

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,001
İsim
Tayfun Yılmaz
İngilizceni C1'e kadar geliştir.Ardından ielts veya toefls sınavına girip seviyeni alman gerek.Ondan sonra ise Amerikanın üniversite sınavı olan SAT'ye girmen gerek.SAT YKS'ye göre kolay ama ingilizce.Ailenin maddi durumu iyi ise bu sınavlara girip kazanman yeterli.Ama maddi durumu ödeyemez ise SAT'de güzel bir puan almalısın üniversiteden burs alabilesin diye.

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Berke S
bilip bilmeden akıl vermişler yine.
Bu kısım üzücü fakat doğru maalesef,

Ben senin yerinde olsam burada iyi bir okul kazanıp, o okulun imkanlarından etinden sütünden yararlanıp, erasmus, erasmus+ gibi programları köküne kadar kullanıp kendimi iyice geliştirdim böylece üstesinden gelemiyeceğin çoğu maddiyatı ve işlemi senin için kolaylaştırmış ve çözmüş olucaklar.

Bu süreçlerde eğer 2 dönem olan bir üniversite okuyorsan yazları burslu staj, work and travel veyahut program destekli dil kurslarına bakıp üniversite bitişine kadar kendini gerçekten iyi bir seviyeye getirdiğin gibi her açıdan hazır ve gelişmiş olursun.

O zamana kadar edindiğin tecrübe, bilgi ve cv ile de master ve doktora programlarını yurtdışında bilhassa alanın amerikada ise orada yapmaya çalışırsan işte o zaman kendi sektöründe bir değer elde etmiş olursun bu değer ve kendi kendine edindiğin, kendi pazarlık payın senin üzerinde bir talep oluşturur buda belki bu son saydığım programlar daha bitmeden senin orada bir işe başlamanı ve belkide kalıcılığını garantilemene yardımcı olur hayat nerede olursan ol biraz daha bu tarz basamakları atlamakla kurtulur, üniversiteyi amerikada okursan kimse seni amerikan vatandaşı yapmaz yada kimse senin hayatını kurtarmaz bir kalıcılık ve değer elde etmelisin.

/ Bu arada farazi konuşmuyorum senin yerinde olsaydım diye girdim konuya ama aynı basamakları uyguladım bakalım büyük ihtimal master yada doktorayı amerikada yapacağım gibi gözüküyor bende.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,001
İsim
Tayfun Yılmaz
hocam afs programı var türk egitim vakfının ve belli sınavlara göre seni kabul ediyorlar ilk genel kültür sınavı mesela baklava nereye ait falan 2.sınav ise 1. geçersen giriyorsun buna sayısal böyle okulda gördügün matematik konularına göre degilde böyle zeka ölçme tarzında 3.sınav mülakat oluyor sınavı geçen kişileri 10-15 kişilik gruba ayırıyorlar sonra soruyorlar neden gidiceksin başvurma amacın neydi falan ama burda yok bu iyi yok şu iyi deme o zaman geçemezsin sonra tek e tek mülakat oluyor bunuda geçince kabul ediyorsun ülke seçion dünyadaki tüm ülkeler var
belli bir ücret karşılıgında gidiyorsun bu süresi var istersen 3 ay git istersen 1 . dönem (yarım yıl) 1.yıl iyi bir başarı yaparsan orda kalırsın sitenin linki= https://www.turkkulturvakfi.org.tr/ogrenciler-calisanlar/#afs-nav-lise-degisim-programlari
Ücretsiz olanı da var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence Amerika'da burslu şekilde iyi bir üniversite kazanmak, İTÜ kazanmaktan daha zordur. Derslerini çok iyi tutman lazım.
Hayır daha kolay.Diğer ülkelere göre gördüğümüz dersler ortalama 3 sınıf üstlerine eşit.Amerika ile 3 sınıf farkı var sen 10'da bu konuları bu zorlukta görüyorsan onlar üniversite de gibi.Ve bu yüzden SAT Türk öğrencilere kolay geliyor.Ama önemli olan ingilizcenin iyi olması.Yabancı ülkeden öğrenci olacağın için burs kazanabilirsin hatta tam burs kazanma şansında düşük değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şunu da unutma eğer YKS'de derece yaparsan yüksek bir ihtimalle amerikadan falan üniversitelerden sana burslu okuma fırsatı gelicek.Görürsün bir çok derece yapmış kişilere tam burslu amerikadan üniversite fırsatı falan geldiğini.Ama bursunu kaybetmemen de gerek o yüzden üniversite de sınavlarına falan düzgün çalışmalısın.

Son düzenleme:
Top Bottom