Neler Yeni

Yardım ARABA İLE İLGİLİ BAŞ BELASI SORUNLAR

Musa Dinç

80+ Bronze
LPG aracı öldürmez ömrünü uzatır. SOrun şundan kaynaklanıyor. Her araca aynı lpg kiti takan her araca aynı şekilde montaj yapan ustalar yüzünden sorun çıkıyor. Belki 10 farklı araca LPG taktırdım ve 100k kmlerce kullanıldı. daha 1gün olsun problem yaşamadık hiç bir konuda benzinde neyse lpg de odur. Ne ustalar tanıyorum Lpgli araç lpg kokar diyen neleri var. Öyle bir şey yok LPG kokusu varsa o aracın montajı düzgün yapılmamışlar veya lpg kiti o araca uygun değildir. Bunun gibi tonlarca sorunun sebebi Ya ustasındadır. Yada kullandığı kitten kaynaklanıyordur. adam karbiratörlü diye brodway taktığı kiti 2.5 motor karbüratörlü bmw ye takıp sonra bu araç lpg takınca şöyle sorun oldu şu oldu bu oldu gibi muhabbetler malesef çok sık gördüğümüz bir durum. Aynı şey 1.6 atmosferik araçlarda kullanılan lpg enjektörünü 2.0 motorda kullanan insanların yazılım yoluyla motorun gerçek gücünü kısarak Lpg enjektörünün seviyesini korutarak araçtan aldığın verimi düşürerek malesef sizin gibi Aracı öldürüyor muhabbeti yapmalarına sebep oluyor. LPG konusunda 15 yıldır çok tecrübe yaşadım koşullar düzgün olduğunda bmw m5 lpg takıp 3-5 kişiye kullandırtıp sonra bu araç lpgli benzin hiç yok dedikten sonraki şaşkınlıklarını bir tek ben bilirim. 1 Usta sağlam olacak 2 Hangi araca hangi LPG kit takılır bilgisi olacak Gerekirse LPG konusunda seminerlere katılacak eğitim alacak öyle kulaktan dolma bilgiler malesef çalışmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lpg li kullandığım ve Benzinden hiç farkı olmayan gaz tepkimesi dahil araçlar şunlardı.
Opel Vectra 96 model 2.0 GT
Toyota corolla 96 . 1.6 GLİ
Hyundai Sonata 98 3.3 V6
BMW m3 87 3.2 alpine
BMW m5 e39
Mercedes e55
Son olarak WW GOLF 2.0 TSI 2020 ( sıvı kit )

LPG konusunda kafanıza takılan herşeyi buradan öğrenebilir ve LPG li araç kullanma zevkine ortak olabilirsiniz.
Açıkçası ben atiker taktırdığım için parça sorunu vardı sanırım araç sport modda takılıyor ilerlemiyoru uzun yolda belli bir km yapınca bu lpg den oldu ayrıca titreme vs oldu zaten atikerden kurtulcam yoluma bakacam. Şimdi özel servise gidiyoruım baktırmaya ona göre tekrar güncelleyecem.

ExploiT

80+ Bronze
LPG aracı öldürmez ömrünü uzatır. SOrun şundan kaynaklanıyor. Her araca aynı lpg kiti takan her araca aynı şekilde montaj yapan ustalar yüzünden sorun çıkıyor. Belki 10 farklı araca LPG taktırdım ve 100k kmlerce kullanıldı. daha 1gün olsun problem yaşamadık hiç bir konuda benzinde neyse lpg de odur. Ne ustalar tanıyorum Lpgli araç lpg kokar diyen neleri var. Öyle bir şey yok LPG kokusu varsa o aracın montajı düzgün yapılmamışlar veya lpg kiti o araca uygun değildir. Bunun gibi tonlarca sorunun sebebi Ya ustasındadır. Yada kullandığı kitten kaynaklanıyordur. adam karbiratörlü diye brodway taktığı kiti 2.5 motor karbüratörlü bmw ye takıp sonra bu araç lpg takınca şöyle sorun oldu şu oldu bu oldu gibi muhabbetler malesef çok sık gördüğümüz bir durum. Aynı şey 1.6 atmosferik araçlarda kullanılan lpg enjektörünü 2.0 motorda kullanan insanların yazılım yoluyla motorun gerçek gücünü kısarak Lpg enjektörünün seviyesini korutarak araçtan aldığın verimi düşürerek malesef sizin gibi Aracı öldürüyor muhabbeti yapmalarına sebep oluyor. LPG konusunda 15 yıldır çok tecrübe yaşadım koşullar düzgün olduğunda bmw m5 lpg takıp 3-5 kişiye kullandırtıp sonra bu araç lpgli benzin hiç yok dedikten sonraki şaşkınlıklarını bir tek ben bilirim. 1 Usta sağlam olacak 2 Hangi araca hangi LPG kit takılır bilgisi olacak Gerekirse LPG konusunda seminerlere katılacak eğitim alacak öyle kulaktan dolma bilgiler malesef çalışmıyor.

Lpg li kullandığım ve Benzinden hiç farkı olmayan gaz tepkimesi dahil araçlar şunlardı.
Opel Vectra 96 model 2.0 GT
Toyota corolla 96 . 1.6 GLİ
Hyundai Sonata 98 3.3 V6
BMW m3 87 3.2 alpine
BMW m5 e39
Mercedes e55
Son olarak WW GOLF 2.0 TSI 2020 ( sıvı kit )

LPG konusunda kafanıza takılan herşeyi buradan öğrenebilir ve LPG li araç kullanma zevkine ortak olabilirsiniz.
Sen sorun yaşamamış olabilirsin dostum ama LPG ile alakalı binlerce sorun yaşayan kullanıcı mevcut. LPG aracın motorunu yıpratır ömrünü uzatmaz. LPG kuru bir yakıttır ayrıca motoru daha yüksek sıcaklıkta çalıştırır. Buda motorda ömür kaybına neden olur. Her ne kadar günümüzde LPG sistemleri geliştirilse de LPG araçların motor ömürlerini azaltmaktadır. Bunla ilgili araştırmalarda mevcut. 2 model BMW'de LPG kullandım. E39 520i ve E36 320İA özellikle 320İA aracımda LPG manyağı olduğunu gördüm. İlginçtir LPG'de daha iyi gidiyordu müptelası olmuş :) Hepsi bir kenara dizel'i tek geçerim. :)

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Aracın ücretsiz sigorta değişimi var servise gideceğim o değiştirilirken adama baksam bi bakar mı? Ayrıca ücretsiz check-up varmış aracın garantisi yok yaparlar mı? Şimdi muayene sırasında kat iptali olunca anlaşılmaz mı? aracımda zaten 2 tane varmış 1 tane söktürsem yeterli olur mu? Bide şu devir olayı var 4000 devirde adam muayeneden geçiyor 2000 devirde kalıyor bu da olabilir mi?
O 4000 de geçiyor 2000 de geçiyor olayı daha farklı. Her devirde araba aynı yakıtı ve havayı almıyor yani olabilir ama doğruluğundan emin değilim. Kat iptaline bir şey diyemem ama iptalde geçiyor diye biliyorum.
Bu kat iptal eden bir kaç kişinin geçtiğini gördüm. Crafter vardı onda iptal ettirdik geçti. Ücretsiz check up olayını gösterirsin yaparlar bence.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,365
İsim
Hakanbey
Sen sorun yaşamamış olabilirsin dostum ama LPG ile alakalı binlerce sorun yaşayan kullanıcı mevcut. LPG aracın motorunu yıpratır ömrünü uzatmaz. LPG kuru bir yakıttır ayrıca motoru daha yüksek sıcaklıkta çalıştırır. Buda motorda ömür kaybına neden olur. Her ne kadar günümüzde LPG sistemleri geliştirilse de LPG araçların motor ömürlerini azaltmaktadır. Bunla ilgili araştırmalarda mevcut. 2 model BMW'de LPG kullandım. E39 520i ve E36 320İA özellikle 320İA aracımda LPG manyağı olduğunu gördüm. İlginçtir LPG'de daha iyi gidiyordu müptelası olmuş :) Hepsi bir kenara dizel'i tek geçerim. :)

İşte LPG montajı yapan usta Motora Ekstra soğutma ünitesi takması gerektiği hatta bazı durumlarda İntercooler bile takıldığını söylemesi lazım. Ben kullandığım M5 te İntercooler kullanıyordum. Sorun yaşayan insanlar çoğunun motorunda zaten problem olan insanlar LPG Oktan yüksek olduğu için benzinli motordan daha az problem çıkartır bu sebepten daha uzun ömürlüdür Benzine göre Sadece Tüketim miktarı benzine göre daha yüksektir sebebi ise 1 litre benzin yandığında ortaya çıkan megajül LPG de 1.3 litredir. Miktar olarak fazla tüketmesi dışında Araca hiç bir zararı yoktur. Oktan seviyeside Benzine oranla yüksek olduğu için araç daha az sarsıntılı çalışır buda diğer parçaların aşınma süresini azaltır. Bazı yarış araçlarında Metanöl veya Sıvı LPG kullanırlar. Oktanı yüksek diye KONYA DRAG YARIŞLARINDA suprada LPG kullanılmıştır.

Musa Dinç

80+ Bronze
@Denizgezen @ExploiT @hakan32 @
IMG_20211225_190834.jpg

Şükür ki geçirdim ama tabi muayene için şimdi lastik sorunu var lastiklerin hepsi değişmeli şuan 12 bin TL tutuyor bu kadar veremem ne yapsam bilemedim.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Musa Dinç

80+ Bronze
Lastiklerin dişlerini ölçtürün bir lastikçiye
1.6 mm üstü geçiyor . Eğer yarık varsa biraz sıkıntı olabilir
Geçebiliyormuşuz nisana doğru değiştirmem gerekecek o zaman bakarız .

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Geçebiliyormuşuz nisana doğru değiştirmem gerekecek o zaman bakarız .
Lastikler kaç yıllık hocam? 2016 bir arabada normal kullanımda lastiklerin çokta ölü olmaması lazım

Musa Dinç

80+ Bronze
Lastikler kaç yıllık hocam? 2016 bir arabada normal kullanımda lastiklerin çokta ölü olmaması lazım
Ben yüksek hızlarda kullanırım o yüzden önüme çok kişi atladığı için maalesef fren yapmak durumda kalıyorum aceleci bi insanım maalesef. Sanırım aldığımdan beri var.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ben yüksek hızlarda kullanırım o yüzden önüme çok kişi atladığı için maalesef fren yapmak durumda kalıyorum aceleci bi insanım maalesef. Sanırım aldığımdan beri var.
Hocam o zaman lastikler yarı veya yarıdan az diyebiliriz. Bence şuanda muayeneden geçmeye bakın . Eğer diş yetiyorsa yarık yoksa geçer zaten
Sonrasında lastikleri değiştirirsiniz

Değiştirmenize gerek yok demiyorum yanlış anlamayın. Sadece şuanda muayeneden geçeceğiniz için ve masraf yaptığınız için daha ileride değiştirip bu aya fazla yük bindirmeyin demek istiyorum

Musa Dinç

80+ Bronze
Hocam o zaman lastikler yarı veya yarıdan az diyebiliriz. Bence şuanda muayeneden geçmeye bakın . Eğer diş yetiyorsa yarık yoksa geçer zaten
Sonrasında lastikleri değiştirirsiniz

Değiştirmenize gerek yok demiyorum yanlış anlamayın. Sadece şuanda muayeneden geçeceğiniz için ve masraf yaptığınız için daha ileride değiştirip bu aya fazla yük bindirmeyin demek istiyorum
Bende öyle düşünüyorum egzozcuya götürdüm yaptırdım sorunun ne olduğunu unuttum ama hatırlarsam söylerim.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,155
Üyeler
146,649
Son üye
Narcoz
Top Bottom