Neler Yeni

Çözüldü✓ Arşiv için Tavsiye Disk ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet
Merhaba arkadaşlar.Benim aklımda bazı sorular var ve siz değerli üstadlarımın yardımını bekliyorum.

Öncelikle ben Arşiv yapmayı seven birisiyim.Film Dizi Müzik Oyun Wallpaper vs.Eski bilgisayarım 2014 de topladığım bir makinaydı.Ama tabi çok daha önce yapmam gerekeni anca yapabildim ve şimdi güncelledim.
Fakat yeni kasam da 2 adet HD 2 adet SSD yuvası ve 3 tane m2 desteği var anakartımda da depolama olarak.

Elimde de 2 adet disk var biri 2TB diğeri 500GB ikisinin de durumu iyi.2014 e göre yeni kasalarda HD slotları baya az olduğunu farkettim.Bu yüzden harici disk alıp eski disklerimi hariciye atmak mantıklı geliyor.500Gb olanı artık kaldırıp tek 2TB disk ve 500GB mm2 ile kullanmayı düşünüyorum.Yalnız aklımda bazı sorular var.

1-Sistemime 2Tb yanına ileride 8TB disk taksam sorun olur mu yavaşlama vs gibi ? Yani bilgisayarda yüksek kapasiteli veri tutmak sisteme ek yün bindirir mi ?
2-Sonradan tüm Sata SSD ve m2 SSD slotlarına da yeni bileşenler almayı düşünüyorum.Bu herhangi bir soruna yol açar mı ?
3-8TB harddisk almak yerine Harici Disk almam ve depolamaya bundan sonra Harici Diskler ile devam etmem daha doğru olur mu ? Yani tek 2TB eski diskim ve Ssd ler ile sistemi kullanmak bana da daha mantıklı geliyor.Hem hızlı depolama aygıtları kullanmış olurum hem de yer olarak sorun yaşamam ki zaten Harici Disk de kullanacağım.
4-Elimdeki eski Harddiski sağlam da olsa daha iyi bir disk ile değiştirip bu eski diskimi Hard Disk kutusu ile hariciye çevirebilir miyim ?
5-Harici Disk olarak sizce WD mi yoksa Seagate mı almalıyım ? Bu zamana kadar hep WD kullandım bir sorun yaşamadım hiç.

Biliyorum uzun oldu ama bende ne yapsam karar veremedim.Teşekkürler şimdiden.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,691
Üyeler
141,474
Son üye
fatoş çelik
Top Bottom