Neler Yeni

Askerlik tecili için yardım

DeathPit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Metehan Gelleci
Oradaki memur nasıl biriyse ilgilenmemek için 40 takla atmış sanırım.
Öyleydi zaten durumu açıkladım kadına gitmedende araştırdım zaten biraz internette olduğu gibi kısım bende yoktu orda yoklama başvuru kısmı vardı sadece kadında dedi siz e devletten bi daha deneyin ordaki kısımdan gerekenleri yapın kalanı biz burda hallederiz kadının dediğini yaptım ordaki formu doldurdum son 2 kısımda da işte fotoğrafta gözükenler kaldı sağlık ocağına gittim ordaki muayene daha tam tamamlanmamıştı işte dedim son kısım içinde şubeye gideyim ordaki adamda ilk başta uğraşmamak için e devletten yapsaydın ya dedi falan sonra diplomamı sordu verdim falan diyoki yok muayene olmıycaktın zaten yanlış yapmışsın dedim geçen gedliğimde bu şekilde yönlendirildim hani adamda diyo ki neyse o zaman sen muayeneni tamamla sonra gelrsin burdan iptal ederiz muayene sonucuda 1 haftaya düşermiş sisteme ama son 13 gün esas sıkıntı kendininde yanlış dediği şeyi niye devam ettirmek istediği

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kanka bende geçen ay askerliği tecil ettirdim. Ben askerlik şubesine gidip ben askerliğimi tecil ettirmek istiyorum deyip TC mi verdim ordaki yetkili de bana kağıt imzalattı o kadar ama ben üniversite okuyorum ordaki sistemde de gözüktü okuduğum öyle tecil ettirdim yani
Sizinki farklı bir durum. Tecil ettirmediniz, hakkınızı da kullanmadınız. Sadece okuduğunuza dair güncelleme yaptırdınız. O işlemi öğrenci işlerinin yapması gerekiyordu ama neredeyse her öğrenci işleri gibi işini yapmamışlar ve öğrenciye kilitlemişler.

DeathPit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Metehan Gelleci
Askerlik şubesindeki memurlar böyledir zaten. Siz haklarınızı bilmeden giderseniz bir anda kendinizi askerde bulursunuz. Hala bana şaka vs. yazmak yerine sorduğum sorulara cevap verseniz ben size durumunuz hakkında bilgi vermek isterim.

üstteki arkadaşla şakalaşıp konuyu saptırdığınız için bunları dedim yaşım 19 daha önce tecil yaptırmadım anadolu lisesi mezunuyum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam sen tecil değil askerliğe sevk işlemi yapmış gibisin.
Diplomanı ve kimliğini alıp tekrardan askeri şubeye gidip durumu anlat çok gecikmeden.(sevk işlemi başlattıysan yanlışlıkla iptal için ne yapılması gerektiğini inan bilemedim)
10 dakikadan bile kısa süren bir iş bu tecil işlemleri. Kadın tekrardan başından savarsa işlemi yapamadığını ve askeri şubede yapma gibi bir hakkın olduğu için o hakkı kullanmak istediğini belirt.
aynı şubeye ama diğer çalışana gittim o da çok dinlemedi beni zaten ama yok böyle yapmıycaktın zaten falan dedi sonra dediki neyse muayeneni tamamla sonra gelirsin burda iptal ederiz onu yani zaten şuan iptal edilmesi gereken şeyi işlemleri bitirip iptal ettirmeye çalışıyo anlamadım yani ikiside birbirinden beter saçma sapan yönlendiriyolar yarın uzakta başka bir şube var oraya gidicem mecbur

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,295
İsim
Olcay akbulut
Ne yoklaması ne aile hekimi ne göz muayenesi sen askere gidiyon haberin yok 😂😂

Askerlik şubesine gideceksin onlar erteleyecek başka şubeye git ben 10 dakkada ertelettim
hocam nasıl gidiliyor oraya bu konuda çok cahilimde. süreci anlatabilir misiniz biraz ya

ademenes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
adem enes topal
kardeşim sen tecil ettireyim derken kendini askere aldırıyorsun :D herhangi bir askeri şubeye gidiyorsun orda hallediyolar hemen üst rütbe biri neden tecil ettiriyorsun vs soru soruyor sonra imza atıp geciyor yani 5 6 sene önce öyleydi sen direk askere gitme işlemlerine başlamıssın

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
üstteki arkadaşla şakalaşıp konuyu saptırdığınız için bunları dedim yaşım 19 daha önce tecil yaptırmadım anadolu lisesi mezunuyum
Tecil hakkınız var. Lise diplomanız ve Kimlik kartınız ile askerlik şubesine gidiniz. Böyle bir hata yaptığınızı düzeltmesini söylerseniz yardımcı olacaklardır. Yakında başka varsa oraya gidebilirsiniz. Kadın memur işinizi halledemeyecek gibi duruyor.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,295
İsim
Olcay akbulut
hocam nasıl gidiliyor oraya bu konuda çok cahilimde. süreci anlatabilir misiniz biraz ya
şimdi kontrol ettim üniversiteme bildirmiştim daha önce halletmişler saolsunlar şimdi gördüm 10 yıl ertelemişler oohhhh

DeathPit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Metehan Gelleci
Nöbet sorun değil de Yks'ye hazırlanıyorsa +1 mezun yazacak olması sorun gibi .D
işte esas sorun orda yks ye hazırlanmam

kardeşim sen tecil ettireyim derken kendini askere aldırıyorsun :D herhangi bir askeri şubeye gidiyorsun orda hallediyolar hemen üst rütbe biri neden tecil ettiriyorsun vs soru soruyor sonra imza atıp geciyor yani 5 6 sene önce öyleydi sen direk askere gitme işlemlerine başlamıssın
Ya bende tecil ettiren arkadaşlara sordum onlarda öyle dedi ordaki şimdi bir şeyde demek istemiyorum ama iş bilmez memurlar saçma saçma yönlendirdikleri için durum bu noktaya geldi diğer adamda diyoki neyse muayeneni tamamla 1 haftaya düşer sisteme sonra iptal ederiz madem iptal ediliyo şimdi iptal etsene

Tecil hakkınız var. Lise diplomanız ve Kimlik kartınız ile askerlik şubesine gidiniz. Böyle bir hata yaptığınızı düzeltmesini söylerseniz yardımcı olacaklardır. Yakında başka varsa oraya gidebilirsiniz. Kadın memur işinizi halledemeyecek gibi duruyor.
Zaten ilk gittiğim gün öğle molasıydı komutan dedi hani tc ni bi de mezun olduğun okuldan diplomanı alır gelirsin üstte hallederler işini dedi sonrak gün gittim kadın tamamen başka şekilde yönlendirmeye çalışıp işi bana bıraktı bugünde diğer memura sordum o da kısaca diyoki neyse muayeneni tamamla 1 haftaya sisteme düşer ben burdan iptal ederim yani şimdi iptal edilmesi gereken şeyi niye hataya dahada devam edip iptal edicekler anlamadım 1 hafta sonraya sisteme düşer diyoda kalmış 13 gün yani ne yapmaya çalışıyolar anlamış değilim valla

Son düzenleme:

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Kemalhan Altay
yarın zaten başka şubeye gidicem mecbur

Yanlışlıkla değil yanlış yönlendirmeyle sadece sağlık muayenesinide hallettim hocam boş konuşcaklar yazmasın lütfen

Benide kadın öyle başından savmaya çalılştı zaten e devletten yapamadım orda yoklama başvuru diye bir kısım vardı sadece dedi tamam onu tamamlayın en son buraya uğrarsınız biz hallederiz dedi ordakileri yaptım bugün diğer yanındakine gittim belki o uğraşır diye o da diyo ki sen niye muayene oldun diplomanı getirsen yeterdi dedim geçen geldiğimde öyle dememiştiniz böyle böyle diye o da neyse tamam dedi muayeneni tamamla öyle hallederiz dedi anlamıyorum bunları cidden hem böyle olmaz diyolar hemde yanlışı devam ettirmeye çalışıyolar yarın uzakta başka bi şube var oraya gidicem mecbur

Hocam boş lafın sırası değil işte alınganlıklada alakası yok 2 haftadır uğraşıyorum diyorum kalmış 13 gübü komikliğinizi gidin başka yerde başkalarıyla yapın şubedeki umursamaz memur bu şekilde yönlendirdi aklınız almıyor mu sizin bu konuda ne yapacağımı zaten bilmediğim için yazıyorum daha da cevap vermeyin bu konuya
sen adımları başlatmışsın inşallah iptal ediliyordur yaşın kaç bilmiyorum ama açık öğretim 25 yaşına kadar erteliyor diye biliyorum ben öyle yapmıştım bi kaç yıl

Rulep

80+ Gold
O karının yapması lazım cimere yaz bence ben diplomamı verdim bir şey yaptı bilgisayardan sonra telefonumdan e devlete girdim telefonu verdim bir şeyler yaptı şuan girip bakmadım 15 gün içinde olacak

Senerr

80+ Bronze
şimdi kontrol ettim üniversiteme bildirmiştim daha önce halletmişler saolsunlar şimdi gördüm 10 yıl ertelemişler oohhhh
O hep 10 yıl kalmıyor diye biliyorum. Mezun olunca sen güncelleyecekler.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,295
İsim
Olcay akbulut

Senerr

80+ Bronze
nası ya, e diyelim ben okulu dondurdum o zaman ne oluyo
Dondurduğunda da zaten okul seni 10 yıl bünyesinde tutmaz onun sınırı var 4 yıl mı ne seni atar askerlik tecili 1 yıla düşer otomatik. 4 yıllık veya 2 yıllık fark etmiyor sanırım mezun olduktan sonra 1 veya 2 yıl süre veriyorlar yani o 10 yıl göz boyama. Şey gibi düşün tecil sistemi senin diplomanı aldığını algılıyor gibi bir şey. Mesela liseden mezun olmadan önce bende gün bile göstermiyordu askerlik mezun olduktan 1 gün sonra hemen gün düştü sisteme. Belki şansa bala güncellenmeyenler vardır ama 30 yaşında askerlikte ne bileyim. Askerlik 25 yaşlarından 26 yaşlarından sonra yük olmaya başlıyor zaten insanlara galiba 6 ay kısa bir zaman değil çünkü o zamana kadar kısa dönem askerlik için gereken ücret olur 200K. Benim için 1 ay bile uzun bir süre.

Son düzenleme:
Top Bottom