Neler Yeni

Bu Sistem Iyi Midir Arkadaşlar

inclr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Burak inceler
Kule tipi perfan 120h bakın. Soğutucuyla UV yapmaya gerek kalmaz ama yaparsanız güç tüketimi ve sıcaklıklar azalır. Anakartla kasa arasında uyumsuzluk olmaz
Cevaplarınız için çok teşekkürler hocam. Saydıklarımız dışında herhangi bir şey yapmam gerekmiyor değil mi. Bir de ekran kartı driverini kurarken dikkat etmem gereken bir şey var mıdır acaba. Windows un yüklediğini amd nin sitesindeki ile güncellerken öncekini kaldırmalı miyim ya da temiz kurulum dersem sorun olur mu. Amd ye de masaüstü sisteme de biraz uzağım kusuruma bakmayın

Lgoyü

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Enes
Arkadaşlar bu sistemin siparişini verdim. Aldığı paraya değer mi sizce? Ram i 3600mhz yapma konusunda ve 5600x i seçme konusunda kararsız kalmıştım. Şuanki hali iyi midir. Monitor olarak odyssey g3 düşünüyorum önerir misiniz. Bilgisayarı kurmadan önce veya sonrasında yapmam gereken şeyler var mıdır. Sürücü kurarken nelere dikkat etmeliyim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
5600x e gerek yok 5600 ile neredeyse aynı performans

• Beğen
Reaksiyonlar: Just

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,369
İsim
Hamza Ziya Üstün
Kaldırabilirsiniz o size kalmış. Sayılanların dışında bir şeye gerek yok zaten sam açmayı biliyorsanız bir şey kalmıyor. Bilgisayar aldıktan sonra yapılması gerekenler videolarını izleyebilirsiniz

inclr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Burak inceler
Amd yazılım konusunda biraz sıkıntılı ya(en azından söylenen bu şekilde daha denemedigim için bilemiyorum) o yüzden sorayım dedim. Bi de daha öncesinde temiz kurulum yaptığımda sorun yaşamıştım arkadaşın PC ye

matrix.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kaan
Cevaplarınız için çok teşekkürler hocam. Sandıklarımız dışında herhangi bir şey yapmam gerekmiyor değil mi. Bir de ekran kartı driverini kurarken dikkat etmem gereken bir şey var mıdır acaba. Windows un yüklediğini amd nin sitesindeki ile güncellerken öncekini kaldırmalı miyim ya da temiz kurulum dersem sorun olur mu. Amd ye de masaüstü sisteme de biraz uzağım kusuruma bakmayın
güncellemeleri kendisi otomatik olarak gösteriyor ben yeni bir güncelleme gördüğümde güncelle diyorum kendisi yeni sürümü kuruyor zaten

Ekler

• Ekran görüntüsü 1.png
    Ekran görüntüsü 1.png
    14.8 KB · Hit: 19
  • Beğen

inclr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Burak inceler
5600x e gerek yok 5600 ile neredeyse aynı performans
Aynen onu fark ettim o yüzden 5600 ile devam ettim. Sadece 6700xt oc versiyon aklıma takılmıştı ona da gerek yok sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

güncellemeleri kendisi otomatik olarak gösteriyor ben yeni bir güncelleme gördüğümde güncelle diyorum kendisi yeni sürümü kuruyor zaten
Teşekkür ederim hocam

Just

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Veysel
Discord
Jvst#3777
@Just Hocam merhabalar bir üstteki belirttiğim sistemi sipariş verdim perşembe günü. Kule tipi soğutucu için ne önerirsiniz acaba. Kasa(gt301) atx anakart ise(TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II) mikro atx olarak geçiyor sorun olur mu sizce. Monitör olarak g24-20 düşünüyorum önerir misiniz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Bu arada kurulum öncesi bios güncelleyeceğim xmp ayarını değiştireceğim sam açacağım en son da kurulumdan sonra driverları yükleyeceğim başka bir tavsiyeniz var mıdır acaba. Kule tipi soğutucu alınca undervolta gerek kalmıyor sanırım değil mi
Aynı işlemcinin olduğu bir sistem aldım daha gelmedi. Isınan bir işlemci olduğunu biliyorum. Ben de kule tipi bir soğutma alacağım. Arkadaşlar f/p olarak Bunu önerdiler birkaç video izledim dedikleri kadar varmış. Bi bakabilirsin istersen. Kule tipi soğutma alırsan undervolt gereksiz olur gerek yok bence.
boşta olduğu değerler
Boşta bile sıcak bence.

boşta olduğu değerler
Yükte 80'i geçiyor mu?

Son düzenleme:

matrix.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kaan
Aynı işlemcinin olduğu bir sistem aldım daha gelmedi. Isınan bir işlemci olduğunu biliyorum. Ben de kule tipi bir soğutma alacağım. Arkadaşlar f/p olarak Bunu önerdiler birkaç video izledim dedikleri kadar varmış. Bi bakabilirsin istersen. Kule tipi soğutma alırsan undervolt gereksiz olur gerek yok bence.

Boşta bile sıcak bence.

Yükte 80'i geçiyor m
yükte 75-80 80i geçtiğini görmedim

matrix.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kaan
Hocam macun değişimi falan yaptınız mı yoksa aldığınız gibi kullanıyor musunuz?
donanım arşivi sistem ve stok fan takılı daha 3 haftadır kullanmaktayım

Hocam macun değişimi falan yaptınız mı yoksa aldığınız gibi kullanıyor musunuz?
aldığım gibi kullanıyorum

• Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Ercan
Arkadaşlar bu sistemin siparişini verdim. Aldığı paraya değer mi sizce? Ram i 3600mhz yapma konusunda ve 5600x i seçme konusunda kararsız kalmıştım. Şuanki hali iyi midir. Monitor olarak odyssey g3 düşünüyorum önerir misiniz. Bilgisayarı kurmadan önce veya sonrasında yapmam gereken şeyler var mıdır. Sürücü kurarken nelere dikkat etmeliyim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Hayirli olsun bu hangi sistem? Ben de hemen hemen ayni parcalari nerdeyse ayni fiyata aldim cumartesi günü. İsmi Blade 6700. Sizinkinin anakarti bir tik daha iyiymis 😀

Ekler

• Screenshot_2023-03-11-13-15-40-636_com.microsoft.office.outlook.jpg
    Screenshot_2023-03-11-13-15-40-636_com.microsoft.office.outlook.jpg
    157.8 KB · Hit: 16
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
mustafayahya
Normalde monitor hariç 15 15.5 civarı düşünüyordum ama bu fiyatlara da çıksam mı bilemedim
Knk onu bunu bosver bu sisteme yakın pc setup satayım sana cok daha mantıklı boyle asıri guclu pc alınca sonradan oyun oynayasım gelmiyo benimde eskiden iyi pc fln olsa diyodum oluncada zevk almiyorum nasil bi istir anlamadm

inclr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Burak inceler
Hayirli olsun bu hangi sistem? Ben de hemen hemen ayni parcalari nerdeyse ayni fiyata aldim cumartesi günü. İsmi Blade 6700. Sizinkinin anakarti bir tik daha iyiymis 😀
Sizin sistemin aynısı hocam, muhtemelen ben son anakartı aldım 😅

Knk onu bunu bosver bu sisteme yakın pc setup satayım sana cok daha mantıklı boyle asıri guclu pc alınca sonradan oyun oynayasım gelmiyo benimde eskiden iyi pc fln olsa diyodum oluncada zevk almiyorum nasil bi istir anlamadm
Eyvallah kardeşim perşembe günü vermiştim siparişi daha bugün paketlendi kısmına geçmiş hazırlanıyordan

@NoctuaFanBoyu @Just @matrix. Hocam g24-20 yi hb'den satıcı nethouse olarak alayım mı sizce amazondan satıcı amazon olarak alacaktım kalmamış, sorun olur mu acaba nethouse

Top Bottom