Neler Yeni

Cherry Tiggo 8 mi Togg mu?

Babangida Babayaro

80+ Bronze
2. Eli çok düşecek . Çünkü elektrikli arabalar hem yazılım, hem versiyon olarak çabuk eskiyecek. Hatta batarya değişimi aracın 2. El fiyatının yarısı olacak . Bence hibrit almak en mantıklısı

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,652
İsim
Yavuz
2 senedir biniyorum herhangi bir sorununu görmedim. ola ki oldu :D götürür üstlerine atarım garantisi var 5yıl . Yarın çin malı araç çekiliyorum derse kapatır giderse fabrikayı nolacak? İnternette tonlarca yolda dingili düşen,şanzımanı arızlanan çeriler var. Bir sürü farklı seçenek var o fiyatlara toyota,honda,nissan,hyundai. hepsinin suv modelleri mevcut
Yanlış biliyorsun garanti 5 yıl değil uzatma yapmış olabilirsin. Ola ki oldu zaten 3008lerde sorun vardı ve herkes çekti. Çin malı bu satışları tutturmuşken zor çekilir. Üstüne fabrika kurucaklar. Ben kimseyi savunmam her şey belli. Her araç sorun çıkarabilir. O fiyatlara saydığın markalardan tek bir tane bile alamazsın.

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
922
İsim
Ömer Murat KARACA
Togg'a muhalefet olsun diye demiyorum ancak ben malzeme kalitesini ŞAHSEN beğenmedim. Yine göğüs ve kapılar idare eder de özellikle direksiyon ve düğmeler Egea'dan hallice. Uzun yolda da istasyon sorunu yok ama şarj süresi sorunu var maalesef.
Cherry'nin de geleceği tartışmaya açık ve geri satmaya kalkınca Android telefon gibi. Ve neresinde ne sorun çıkar, neyi kronik bilen yok şuan için.
Ülkede neyin ne olacağı belli olmuyor, o yüzden kolay satılabilir, ülkenin gözünde oturmuş araçlara bakmak daha mantıklı geliyor bana. Mesela Passat, Süperb vb gibi.

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
574
İsim
Mahir
Bence de otomobil forumlarında sorman daha mantıklı olur. Ama fikir olsun diye söyleyeyim: ikisi de suv olsa da çok farklı araçlar kullanış açısından. Togg, tiggo 8 e kıyasla daha küçük hem bagaj hacmi olarak hem de yolcu tarafı genişliği açısından. Onun dışında elektrikli, menzil vs zaten bilirsin. Yani daha çok şehir içi kullanacağım, çok fazla yolcum olmaz, bagaj hacmi bana yeter dersen uzun menzil togg mantıklı. Ama ben sık şehir dışı yaparım, köye giderim, gidip gelirken de eşya vs çok taşırım diyorsan tiggo 8 daha mantıklı oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
NiMet
Sorum bu arkadaşlar. Togg çok güzel fakat elektrikli ne kadar saglıklı olur bilemedim. Aynı şekil cherry de ülkemizin piyasasında çok iyi tutundu fakat çin sonuçta 3-4 yıl sonra sıkıntı açar mı
İki araba da var iki arkadaşımda chery efsane bir şey. 8 tiggo pro al

ALİOS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Ali Osman GÖK
Birisi bu süper şunu al diyor, diğeri o çöp diyor. Abi tamam da niye alsin veyahutta bu araba niye çöp. Yaş ortalamasi forumun gerçekten 15. Bir forumu kaliteli yapan şeyler kullanıcıyla doğrudan ilintili.

Bir şeyi neden savunduğunuzu veyahutta neden yerdiğinizi açıkça yazın arkadaşlar. Ortada bir araba var, motorunda kronik ağrıza mi var, çok mu yakar, yedek parçası mı sıkıntılı, fiyatı mi yüksek, güvenlik testlerinden kaç almış, aile arabası mi, ikinci elde fiyatı düşer mi, çabuk satılır mi ? Bunlar benim arabayla hiç ilişkim olmamasına rağmen aklıma gelen sorular. O çöp bu çöp..Eğer gerçekten konu hakkında bilgi sahibi değilseniz yazmayın. Eşiniz dostunuz da görüp sırf şeklini beğendiğiniz için buraya araba süper de yazmayın.

Araba komplex bir araç/vasıta, nasıl derseniz. Bir şeyi öneriyorsaniz rica ediyorum, sebebini gerekçeli şekilde yazinki; insanlar yazdiklarinizdan bir şey öğrensin. Tek cümlelik şeylerle, kalabalık yapıyorsunuz çünkü. Teşekkürler.

Aleeyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Ali sancak
Birisi bu süper şunu al diyor, diğeri o çöp diyor. Abi tamam da niye alsin veyahutta bu araba niye çöp. Yaş ortalamasi forumun gerçekten 15. Bir forumu kaliteli yapan şeyler kullanıcıyla doğrudan ilintili.

Bir şeyi neden savunduğunuzu veyahutta neden yerdiğinizi açıkça yazın arkadaşlar. Ortada bir araba var, motorunda kronik ağrıza mi var, çok mu yakar, yedek parçası mı sıkıntılı, fiyatı mi yüksek, güvenlik testlerinden kaç almış, aile arabası mi, ikinci elde fiyatı düşer mi, çabuk satılır mi ? Bunlar benim arabayla hiç ilişkim olmamasına rağmen aklıma gelen sorular. O çöp bu çöp..Eğer gerçekten konu hakkında bilgi sahibi değilseniz yazmayın. Eşiniz dostunuz da görüp sırf şeklini beğendiğiniz için buraya araba süper de yazmayın.

Araba komplex bir araç/vasıta, nasıl derseniz. Bir şeyi öneriyorsaniz rica ediyorum, sebebini gerekçeli şekilde yazinki; insanlar yazdiklarinizdan bir şey öğrensin. Tek cümlelik şeylerle, kalabalık yapıyorsunuz çünkü. Teşekkürler.
aklımı okudunuz gerçekten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiçbiri jaecoo 7 bekleyin . Veya çupra formentor
Jaegooyu gerçekten beğendim fakat 2 milyondan aşşağı olacağını sanmıyorum o aracın

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
can
ikinci el piyasası senin için önemliyse çinli arabalara bulaşma derim cherry ikibinlerin başında da 1-2 model araç tutturdu sonra satışlar düşük olduğu için satışları durdular araçlarda yok parasına ikincielde geziyor.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,937
İsim
uwu
aklımı okudunuz gerçekten.

Jaegooyu gerçekten beğendim fakat 2 milyondan aşşağı olacağını sanmıyorum o aracın
o zaman 2m altına 2022/23 1.5 tsi tiguan yada 2021/22audi q3 1.5 etsi(ismi aklıma gelmedi aynı motor)

yada bi çılgınlık yapıp reno dustere 1.620k bayabilirsi( duster rip)

eneskaya6

80+ Silver
iki sayfa yorum gelmis neredeyse 1 tane doğru düzgün mesaj yok. Chery tiggo 8 gayet güzel araba alıpta beğenmeyeceğiniz tek şey yakiti olur arac gercekten yakiyor. 6ay omoda 5 kullandim sehirici dur kalk trafikte 11-12lt yakiyordu. tiggo 8 süspansiyonları tatmin eder ama bi tiguan,kia sportage değil. yalıtımi almanlar gibi degil ama japon arabalara eş değer. yol tutuşu gayet ideal herhangi bir virajda yoldan cıkmazsiniz durduk yere, yarışırken limitleri biraz kısıtli(klasik SUV), lastikleri orta derece denilebilir günlük kullanimda ama ani frene önem veren biriyim(kaza anında 10cm hayat kurtarir) o yüzden degistirebilir. Elektronik donanımları harika 1 kere arıza yasamamistim ben. motoru genel olarak iyi ve ariza durumunda yapımi kolay motor cok dalli budakli değil. şanzimani on numara bi şanzıman kia,bmw,porsche bile onu kullaniyor.

TOGG icinse yakıt olarak harika bir secim olur herhangi icten yanmali bir araca göre. malzeme kalitesi Chery ile eş değer diyebilirim. Günümüz de kalitesiz kötü görüntülü ürünler pek üretilmiyor. Cogu orta kalite ve göze hitabı estetiği iyi oluyor togg ve chery o sekilde düşünebilirsin. aman aman kalite bekleme estetiği güzel gibi düşün. yalitim konusu eş değer. yol tutusunu bilmiyorum.

Bence şuan icin daha elektrikli arac almak erken sebebi şu her 5-6 ayda bir yeni guncellenmis elektrikli modeller cikiyor ve elinizdeki cok hizli deger kaybediyor. her marka neredeyse elektrikli aracini getiriyor ve baska firmalarda giris yapti turkiyeye ikinci eli direk dusuyor. bugun aldiniz 500km menzil ama seneye yeni versiyonu cikiyor 700km menzil fiyati asagi yukarı ayni sonra satmak icin deger dusunuyoz

ikinci el piyasası senin için önemliyse çinli arabalara bulaşma derim cherry ikibinlerin başında da 1-2 model araç tutturdu sonra satışlar düşük olduğu için satışları durdular araçlarda yok parasına ikincielde geziyor.
ikibinlerin üstünden 20 seneden fazla gecti ama siz hala bu zamana gelememissiniz. Marka her ay ilk 3 te arac satiyor. rekor üstüne rekor kırıyor. 2. eli de egea,megane,corolla kadar hizli. mayis ayinda Chery omoda5 sattim sifir fiyatindan sadece 50k ucuza ilana koydum 3 gun telefonum susmadi 3. gun arabayı sattım. türk insani gelişimlere güncellemelere kapalidir ama 1-2 seneye mecbur bu zihniyetiniz değişecek

Top Bottom