Neler Yeni

Chia Coin ile ilgili başlangıç yardımı.

Farway

80+ Silver
Arkadaşlar öncelikle selam şu an elimdeki kısıtlı imkan ile bir deneme başlangıcı yapmak istiyorum bunlarla ne kadar etkili olur ya da bir başlangıç yapabilirmiyim.

Sistemlerim İmzamda elimde 1TB HDD 256 GB SSD var.Kazıma başlamam ne kadar sürer
Kazım nasıl yapılır kazılan ürünü nasıl satacağım ve ya değerini nasıl takip edeceğim parçaların kazım verimini nasıl anlayabilirim
Parçalara zararı olurmu olursa ne kadar sürede ve ne derecede olur ısınmak gibi sorunlarda soğutma işlemi nasıl olmalı
Bu konularda önerebileceğiniz isim ve videolar varmı?
2.Sistem ile kazım yapacağım.

Farway

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kazanırsan satarsın.
Yani hocam siz bu konu ile ilgileniyorsunuz diye gördüm.
Bu K=32 felan diyor plot felan tam anlayamadım o konuyu tam ne oluyor bu olay? Sanırım bir disk alanı oluşturuyor kazım için ve bunları oluşturmak HDD ile baya zor oluyormuş uzun sürüyormuş sanırsam 256GB SSD ile oluşturup HDD ye devretmek gibi bir durum felan varmı? Ve sizce 1 TB ile bir şey kazanırmıyım çok ufakta olsa yani kar olarak 200 lira bile kalsa beni heveslendirebilir :D

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Yani hocam siz bu konu ile ilgileniyorsunuz diye gördüm.
Bu K=32 felan diyor plot felan tam anlayamadım o konuyu tam ne oluyor bu olay? Sanırım bir disk alanı oluşturuyor kazım için ve bunları oluşturmak HDD ile baya zor oluyormuş uzun sürüyormuş sanırsam 256GB SSD ile oluşturup HDD ye devretmek gibi bir durum felan varmı? Ve sizce 1 TB ile bir şey kazanırmıyım çok ufakta olsa yani kar olarak 200 lira bile kalsa beni heveslendirebilir :D
Belki 1 güne 2XCH belki 1 yıla kazanırsın orasını bilemem.

Resmi olmayan havuzlara girersen de yaklaşık 4,5 aya 0.2 XCH kazanırsın. ama tabii bu şartlar devam ederse.

Farway

80+ Silver

Resmi olmayan havuzlara girersen de yaklaşık 4,5 aya 0.2 XCH kazanırsın. ama tabii bu şartlar devam ederse.
Anlıyorum hocam ama bu resmi olmayan havuzların güveniliriği yok diyorlar. Resmi havuzlardada kazancın düşüyor anladığım kadarıyla doğrumu?
Sizide çok fazla soruyla sıkmak istemiyorum kusura bakmayın.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları

Farway

80+ Silver
Resmi havuzlar açılmadı. Sürekli erteliyorlar. Bel bağlama resmi havuzlara.
Anlıyorum,peki borsa güvenilirliği yani şu an alım satımı borsadaki durumu ne bu coin in ve bu havuzların güvenilirliği nedir? Siz kazım yapıyormusunuz?

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Anlıyorum,peki borsa güvenilirliği yani şu an alım satımı borsadaki durumu ne bu coin in ve bu havuzların güvenilirliği nedir? Siz kazım yapıyormusunuz?
Evet. Gate.io kullanılıyor genelde.

Forumuye

80+ Bronze
Arkadaşlar öncelikle selam şu an elimdeki kısıtlı imkan ile bir deneme başlangıcı yapmak istiyorum bunlarla ne kadar etkili olur ya da bir başlangıç yapabilirmiyim.

Sistemlerim İmzamda elimde 1TB HDD 256 GB SSD var.Kazıma başlamam ne kadar sürer
Kazım nasıl yapılır kazılan ürünü nasıl satacağım ve ya değerini nasıl takip edeceğim parçaların kazım verimini nasıl anlayabilirim
Parçalara zararı olurmu olursa ne kadar sürede ve ne derecede olur ısınmak gibi sorunlarda soğutma işlemi nasıl olmalı
Bu konularda önerebileceğiniz isim ve videolar varmı?
2.Sistem ile kazım yapacağım.
256GB SSD Plot yapmak için yetersiz en az 300GB olmalı SSD alanı.

HDD ile 10 Plot oluşturman da aşırı uzun sürer bence.

yureksyz

80+ Silver
En İyi Cevap
3

Nasıl yani? 2XCH derken bu şans işi mi?

Farway

80+ Silver
256GB SSD Plot yapmak için yetersiz en az 300GB olmalı SSD alanı.

HDD ile 10 Plot oluşturman da aşırı uzun sürer bence.
512 GB 1 tane daha SSD var diğer sistemde onu kullanırım hızda ciddi fark yaratacaksa.
Ama peki kazım sırasında SSD ler kullanmakla HDD kullanmak nasıl oluyor
Bir de ben bu güvensiz havuzlara girmek istemiyorum mesela tek başıma neler yapabilirim ve ya ne için bu havuzlara ihtiyacım var? Ve şu şans işi olayınıda pek anlamadım btc gibi kazdığın sürece kazanmıyormusun?

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Ve şu şans işi olayınıda pek anlamadım btc gibi kazdığın sürece kazanmıyormusun?
BTC de de kazdığın sürece kazanmıyorsun zaten. Her yerde kazdığın kadar kazanman için pool a girmen gerek. 1TB ile yapılacak iş değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl yani? 2XCH derken bu şans işi mi?
Evet. Solo-farm için öyle.

Forumuye

80+ Bronze
512 GB 1 tane daha SSD var diğer sistemde onu kullanırım hızda ciddi fark yaratacaksa.
Ama peki kazım sırasında SSD ler kullanmakla HDD kullanmak nasıl oluyor
Bir de ben bu güvensiz havuzlara girmek istemiyorum mesela tek başıma neler yapabilirim ve ya ne için bu havuzlara ihtiyacım var? Ve şu şans işi olayınıda pek anlamadım btc gibi kazdığın sürece kazanmıyormusun?
BTC gibi değil. Para 1 günde de gelebilir 3 yılda gelmeyebilir de. O bloğu çözen algoritma, şifre senin harddiskinde ise chia kazanıyorsun. Gelirse gelen para 2 chia olacak o da baya para ediyor şuan.

SSD ile kazım yapmayacaksın sadece HDD içine ilk başta Plot oluşturmak için geçici kullanman gerek. 1TB disk yaklaşık 9 plot alır. (SSD günde 4 Plot yaparken HDD 2 günde 1 Plot yapıyor bende 😂)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,241
Üyeler
141,265
Son üye
Byron Parks
Top Bottom