Neler Yeni

Comnet İSS Gerçekleri

ESHLON

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
ESHLON
Ben de bu lanet firmadan kurtudum dün
konudan biraz bağımsız ama TT altyapsında Turknet e geçtim yükleme hızını 8 veriyorlar 10 olması gerekmiyor mu

walter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Harun Önder
konudan biraz bağımsız ama TT altyapsında Turknet e geçtim yükleme hızını 8 veriyorlar 10 olması gerekmiyor mu
Hayır sitede 8 yazıyor.

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Konu açıldığı sürelerde askerdeydim. O yüzden konuyu şimdi farkettim. Genel internet yorumlarına ve kullanımlarına bakarak yaklaşık 1 ay önce comnet fiber bağlattım. 13 aylık 1548 TL ödeyerek satın aldım. Yaklaşık 3 hafta interneti kullandım bir kesinti yaşamadım. Online oyun oynamadım. Bağlattığım yerde online oyun oynanmayacak. Sadece gündelik internet işleri yapılacak. O yüzden böyle bir durum yaşar mıyım endişesi taşımıyorum. Eğer online oyun oynayıp böyle problemler yaşasam yeterince rahatsız ederdi. Normalde tavsiye ediyordum fiyat uygunluğundan dolayı. Ama bu tür kanıtlı problemler görünce biraz çekimser davranmam gerekecek sanırım. Fiber bağlattığım yerde Modemi onlar verdi. 1 yıl sonunda interneti kapattırmak isterken veya modemi geri teslim ederken ne tür problemler yaşayabilirim bilmiyorum. Bir problem olduğunda fiziksel olarak bir şey yapamam. Çünkü bağlattığım lokasyon bana 1000 KM uzakta. İnşallah bir problem yaşamam. Önerdiğim kişi bana güvenip satın aldı. Mahçup olmak istemem. Gelecek sene kendi kullandığım internetin taahhütü bitecekti. Bu yaklaşımlarla böyle bir firmadan hizmet almam mümkün görünmüyor. Teşekkürler konu için.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
TT'nin bölgesel uygulaması, her bölgede aynı anda güncelleme olmuyor. Fiber ise ONT ve modemi kapatın 15 saniye bekleyin, tekrar açın. VDSL ise aynı şekilde sadece modemi kapat aç yapın. Güncellemelerin geçerli olması için bazen hattın kapatıp açılması gerekiyor. Yoksa daha bölgenizde aktif olmamış olabilir, 100 mbps için 10 upload güncellemesi yapıldı doğru.

@Tearz Fiber yapıda, fiber yapı TT'nin kendi yapısıysa modemi firma vermiyor, TT veriyor sadece firma vermiş gibi gözüküyor. Başka bir firmaya geçerseniz kullanmaya devam edersiniz, yoksa firmaya geri yollarsınız.

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
TT'nin bölgesel uygulaması, her bölgede aynı anda güncelleme olmuyor. Fiber ise ONT ve modemi kapatın 15 saniye bekleyin, tekrar açın. VDSL ise aynı şekilde sadece modemi kapat aç yapın. Güncellemelerin geçerli olması için bazen hattın kapatıp açılması gerekiyor. Yoksa daha bölgenizde aktif olmamış olabilir, 100 mbps için 10 upload güncellemesi yapıldı doğru.

@Tearz Fiber yapıda, fiber yapı TT'nin kendi yapısıysa modemi firma vermiyor, TT veriyor sadece firma vermiş gibi gözüküyor. Başka bir firmaya geçerseniz kullanmaya devam edersiniz, yoksa firmaya geri yollarsınız.
Zaten modemde direkt Türk Telekom yazıyor. Teşekkürler bilgilendirme için.

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
380
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Comnete geçicektim ama bu konu vazgeçtirecek gibi düşünücem biraz daha. Kullanan varmı hala?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Kullanan varmı hala?
Forumda kullananlar var. Ben de 7 aydır kullanıyorum. Öncelikle konudaki bilgiler tamamen katıldığım şeyler. Yani Comnet kullanıcısıyım ve buradaki şeylere katılarak nasıl daha Comnet kullanıyorum derseniz - ücreti yüzünden derim. Yani aldığım bedava aylarla beraber nerden baksanız aylığı 70 liraya 100 Mbps paket kullanıyorum. Neyse.

Kısaca Comnet'i şöyle özetleyeyim:
  • Yetersiz müşteri hizmetleri
  • İnternetinizde sorun olduğunda eğer ki Comnet'e TT'ye arıza bildirimi yapmasını isterseniz ve TT arızayı sizin kendi bina içi tesisatınızda sorun var derse TT hatalı arıza bildirimi sebebiyle Comnet'e fatura çıkartıyor. Comnet de bu faturayı size kesiyor.
  • Bizzat 7 aydır kullanıyorum ve 6,5 ay sorunsuz kullandım. Son 2 hafta her akşam sorun oluyordu. 5 dakikalık kesintiler oluyordu. Sebebi ise ücretinden dolayı insanların Comnet'e akın etmesiydi. Ama 4 gün önce bir altyapı çalışması sebebiyle 1 saatlik kesintiden itibaren bir sorun yaşanmamaya başladı. Yani 4 gündür bahsi sorun yok.
  • Ön ödemeli bir sistem kullandığı için kendinizi 400 gün boyunca zamlardan koruyabiliyorsunuz.
  • Eğer fiber altyapınız varsa 1000 Mbps'e kadar hizmet alabilirsiniz.
Yani ezcümle şu, 300-400 TL verecek durumda değilseniz geçebilirsiniz. Comnet'e de 1 eylül zam gelecek bu arada. Eğer 300 - 400 TL verecek durumunuz varsa TT'ye geçebilirsiniz en azından 2 yıl boyunca zamsız kullanırsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Arslarm
Biraz önce Comnet telegram grubuna girdim. Türknet'ten bunlara 500 ya da 1000 hız için geçme amaçlı bilgi alacaktım. Gigafiber olmadığı için 110 mb veriyor Türknet. Ben daha az ödemek için değil taahhütsüz 1000 Mb almak için geçecektim. Ben gireli 1 saat olmadı herkes internet gitti yazdı. Sonra geri geldi filan. Abi siz kaçıncı yy. da yaşıyorsunuz. Bu olaylar 20 sene önce oluyordu. Bunu görünce Türknet'in gözünü seveyim dedim fiber geldiğinden beri 3 ayda internet bir kez bile gitmedi hız bir kez bile düşmedi. Ben boşuna macera arıyormuşum. 24 ay taahüt verebilsem, yerim sabit garanti olsa hemen TT a geçecektim ama onu da yapamıyorum. Yalnız gerçekten çok şaşırdım ciddi ciddi aynı anda interneti filan kopuyor insaların. Anladığım kadarıyla insanlar bu olaya ucuzluktan dolayı katlanıyor. Valla yazık.

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,723
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Ben de değerlendirmemi yapayım.
Bu aralar her gün internet kesilmeye başladı, sunucudan yanıt yok diye hata veriyor.
TT Altyapılı biçimde kullanıyorum ve can sıkıyor. Bu sorunun devamı halinde Comnet'e de durumu soracağım

Ucuz olmasa kullanmazdım, yine de normal kullanımda hiçbir sorun olmuyor dediğim durum hariç.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Biraz önce Comnet telegram grubuna girdim. Türknet'ten bunlara 500 ya da 1000 hız için geçme amaçlı bilgi alacaktım. Gigafiber olmadığı için 110 mb veriyor Türknet. Ben daha az ödemek için değil taahhütsüz 1000 Mb almak için geçecektim. Ben gireli 1 saat olmadı herkes internet gitti yazdı. Sonra geri geldi filan. Abi siz kaçıncı yy. da yaşıyorsunuz. Bu olaylar 20 sene önce oluyordu. Bunu görünce Türknet'in gözünü seveyim dedim fiber geldiğinden beri 3 ayda internet bir kez bile gitmedi hız bir kez bile düşmedi. Ben boşuna macera arıyormuşum. 24 ay taahüt verebilsem, yerim sabit garanti olsa hemen TT a geçecektim ama onu da yapamıyorum. Yalnız gerçekten çok şaşırdım ciddi ciddi aynı anda interneti filan kopuyor insaların. Anladığım kadarıyla insanlar bu olaya ucuzluktan dolayı katlanıyor. Valla yazık.
Ucuzluğundan değil hocam, bilgisizliklerinden. Kendilerini beğendikleri kadar hizmet sunsalar inanın kusursuz olurlar ama sadece çene ve milleti aşağılama var. Sorduğunuzda en iyi yurtdışı çıkışları bizde, 10 dk bile hizmet sorunu olamaz, datacenter işi de yapıyoruz kapasite sorunu olamaz diyorlar fakat biraz kullanınca ne kadar zorttizort olduklarınızı anlıyorsunuz. Datacenter hizmeti veren bir firmanın mantıken kapasite sorunu olması çok komik ama var, 3 yıldır da devam ediyor. Sorunun anında zaten ölü taklidi, sonrası TT suçlu deyip çıkıyorlar.

Tam olarak özeti bu şekilde.
cache-v2

Ben kullanıcıyım, bir talep açıyorsam dikkate alırsın bakarsın ne oluyor, ne olmuyor dönüş söylersin. Babamın hayrına TT kullanmıyorum ya da X firmaya fazla para verince daha mutlu olmuyorum, istediği kadar TT kötü hizmet veriyor diye laf yapsınlar, altyapın iyise veya fiberse kopma, dalgalanma yok, tık demiyor, kapasite sorunu çekmiyor. Ben evden çalışıyorum, satarken bol keseden atıyorsun, kullanıcı hizmet beklediği zaman, eleştiremezsin, hizmetini kapatırım, hatta kapattım bb diyen yöneticiler var. Ben de isterim düşük ücret ödeyip, daha kaliteli hizmet almayı ama bir firma beni ***** yerine koyuyorsa orada külahları değişirim. Memnunsanız 10-20₺ için hiç macera aramayın. 2 tane su alsanız zaten 20₺ tutuyor.

Ben de değerlendirmemi yapayım.
Bu aralar her gün internet kesilmeye başladı, sunucudan yanıt yok diye hata veriyor.
TT Altyapılı biçimde kullanıyorum ve can sıkıyor. Bu sorunun devamı halinde Comnet'e de durumu soracağım

Ucuz olmasa kullanmazdım, yine de normal kullanımda hiçbir sorun olmuyor dediğim durum hariç.
Asıl problem kime soracağınız :D Arasan açan yok, ticket atsan cevap veren yok. Cevapsız kapatılma da başlamıştı son dönemde.

Diğer forumda arkadaşın yorumu. Bunun gibi birçok kişinin benzer şeyler başına geliyor.
f10ab538afc3edf304d2f4a0af0e3551.png

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Arslarm
Ucuzluğundan değil hocam, bilgisizliklerinden. Kendilerini beğendikleri kadar hizmet sunsalar inanın kusursuz olurlar ama sadece çene ve milleti aşağılama var. Sorduğunuzda en iyi yurtdışı çıkışları bizde, 10 dk bile hizmet sorunu olamaz, datacenter işi de yapıyoruz kapasite sorunu olamaz diyorlar fakat biraz kullanınca ne kadar zorttizort olduklarınızı anlıyorsunuz. Datacenter hizmeti veren bir firmanın mantıken kapasite sorunu olması çok komik ama var, 3 yıldır da devam ediyor. Sorunun anında zaten ölü taklidi, sonrası TT suçlu deyip çıkıyorlar.

Tam olarak özeti bu şekilde.
cache-v2

Ben kullanıcıyım, bir talep açıyorsam dikkate alırsın bakarsın ne oluyor, ne olmuyor dönüş söylersin. Babamın hayrına TT kullanmıyorum ya da X firmaya fazla para verince daha mutlu olmuyorum, istediği kadar TT kötü hizmet veriyor diye laf yapsınlar, altyapın iyise veya fiberse kopma, dalgalanma yok, tık demiyor, kapasite sorunu çekmiyor. Ben evden çalışıyorum, satarken bol keseden atıyorsun, kullanıcı hizmet beklediği zaman, eleştiremezsin, hizmetini kapatırım, hatta kapattım bb diyen yöneticiler var. Ben de isterim düşük ücret ödeyip, daha kaliteli hizmet almayı ama bir firma beni ***** yerine koyuyorsa orada külahları değişirim. Memnunsanız 10-20₺ için hiç macera aramayın. 2 tane su alsanız zaten 20₺ tutuyor.

Asıl problem kime soracağınız :D Arasan açan yok, ticket atsan cevap veren yok. Cevapsız kapatılma da başlamıştı son dönemde.

Diğer forumda arkadaşın yorumu. Bunun gibi birçok kişinin benzer şeyler başına geliyor.
f10ab538afc3edf304d2f4a0af0e3551.png
Yok hocam valla Türknet'ten aşırı memnunum ben de sizin TT olduğunuz gibi. Zaten altyapı aynı. 4 ay önce biraz sıkıntı oldu o zamanlar bakır kablo vardı. Durumu anladık ki fiber çekiyolarmış o sırada bakır kablolar patlamış. Fiber bizim apartmana geldi yaklaşık 4 ay önce. Şu an ftth fiber ile 4 aydır bir kez bile sıkıntı olmadı. Ben bugün zam haberleri gelince şöyle bir piyasa yoklayayım dedim de, yok valla ben çok memnunum :D Tek derdim böyle güzel fiber varken 500 1000 alayım dedim ama onu da veren firmalara güven yok. Türknet kendi fiberini getirene kadar devam. Ya da taşınmayacağım belli olursa direkt TT 24 ay geçerim. Bugün bir ara sıkıntı oldu Türknet arıza kaydı açtım, yemin ederim 2 saat sonra TT ekipleri geldi fiber kabloya toz kaçmış.Adamlar yaptı gitti. Daha ne isteyeyim ben.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Update yapalım :)

7 trilyon galaksinin arasında en iyi iss kardeşim, sorun hiçbir zaman firma kaynaklı olamamaz. Hahahaha.

cache-v2

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,879
Üyeler
156,537
Son üye
volkswagenjetta
Top Bottom