Neler Yeni

Ana Konu CSGO YATIRIMLARI TARTIŞMA KONUSU

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Enes Buğra Damar
aksine şuan antwerp yatırımım var 5tl iken aldım şuan 25 tl ayrıca daha artması için bir sebep yoktu asıl şimdi artacak çünkğ antwerp ve stockholm stickerları transaparan olan tek sticker türleri ve paris major stickerları transparan olmazsa antwerp ve stcokholm 5x 10x gidebilir

fufuker1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
fufuker1 development
Dostum böyle bir mantık yok, oransal olarak bakacaksın
15 liralık kasanın 2tl artması 13% kâr demek
50tl lik kasa da 13% arttığında zaten 7tlye yakın kâr bırakıyor.
Kasanın fiyatı elde ettiğin kârdan bağımsızdır.
50tllik kasa %10 artar 5tl kâr edersin
10tllik kasadan 5 tane alırsın %10 artar herbirinden 1 TL kâr edersin toplam kârın yine aynı olur

Kasanın fiyatı 2 lira artacak 10 lira artacak böyle hesaplama yapılmaz, oransal hesaplamalar yapılır
1000 tane 1 liralık kasa ile 1 tane 1000 liralık kasanın kârı aynı olabilir
Yani özetlemek istediğim şey senin düşüncen şu, 15tllik kasanın 2tl artması daha kolay 50tllik kasanın 7tl artması daha zor diye düşünüyorsun, aslında ikisi de aynı şey oluyor :)
Örneğin bir bıçağın fiyatının 100tl artması çok kolayken bir kasanın fiyatının 10tl artması bile çok zor olabilir, çünkü bıçaktaki artış 1% bile değilken kasanın artışı %50 leri bulması gerekebilir. Bir bıçağın değerinin 100tl artması ile bir kasanın değerinin 1tl artması aynı şeye tekabül eder

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Dostum böyle bir mantık yok, oransal olarak bakacaksın
15 liralık kasanın 2tl artması 13% kâr demek
50tl lik kasa da 13% arttığında zaten 7tlye yakın kâr bırakıyor.
Kasanın fiyatı elde ettiğin kârdan bağımsızdır.
50tllik kasa %10 artar 5tl kâr edersin
10tllik kasadan 5 tane alırsın %10 artar herbirinden 1 TL kâr edersin toplam kârın yine aynı olur

Kasanın fiyatı 2 lira artacak 10 lira artacak böyle hesaplama yapılmaz, oransal hesaplamalar yapılır
1000 tane 1 liralık kasa ile 1 tane 1000 liralık kasanın kârı aynı olabilir
Yani özetlemek istediğim şey senin düşüncen şu, 15tllik kasanın 2tl artması daha kolay 50tllik kasanın 7tl artması daha zor diye düşünüyorsun, aslında ikisi de aynı şey oluyor :)
Ordaki %13 steam’in kestiği para hocam. O yüzden %13ün üstünden söylemiştim.

fufuker1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
fufuker1 development
Örneğin bir bıçağın fiyatının 100tl artması çok kolayken bir kasanın fiyatının 10tl artması bile çok zor olabilir, çünkü bıçaktaki artış 1% bile değilken kasanın artışı %50 leri bulması gerekebilir. Bir bıçağın değerinin 100tl artması ile bir kasanın değerinin 1tl artması aynı şeye tekabül eder
Toparlayacak olursam x tl artışa ulaşmak zor diye bir hesaplama yapılmaz, o artışa ulaşırken artış yaşayan ürünün normal fiyatına göre hesaplama yapılır. Bu durumda kasanın 5tl veya 50tl olması bir şey ifade etmez, 5tl lik kasanın 5,50tl ye ulaşması ile 50tllik kasanın 55tlye ulaşması aynı şeydir

Koyun Shaun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,257
İsim
İsimsiz
İlgilendiği Kategoriler
Baydırmen
Instagram
TheCarSave
Steam
TrackVoice

fufuker1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
fufuker1 development
Bu zamana kadar artar diyordum da. Çok fazla abartıldılar ve bi yerden sonra fiyatlar düşecek
Siz % muhabbeti açmadınız ki onu ben kendim hesapladım az önce, yorumunu tekrar oku istersen. Neyse anlatmak istediğimi anlamışsındır umarım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de bunun fiyatının artacağını düşünüyorum burada dursun

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Siz % muhabbeti açmadınız ki onu ben kendim hesapladım az önce, yorumunu tekrar oku istersen. Neyse anlatmak istediğimi anlamışsındır umarım
Kendi içimde steamin komisyon oranından hesap yapmıştım. Sizin dediğiniz çok doğru. herkes düşük kasaları topladığı için onların fiyatı daha çabuk artıyor anlamında demiştim.

Ben de bunun fiyatının artacağını düşünüyorum burada dursun
Attığınız çıkartmanın holo halide var. Onu da öneririm.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
800 TL'ye yatırımlık skin lazım, CS 2 çıktığında fiyatı artarsa güzel olur.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Parası olanalr 1 hafta beklesin major e yatırım yapsın.

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
Arda Eren Aslan
Top Bottom