Neler Yeni

🔥İndirim DeepCool MYSTIQUE 360 LCD - DeepCool LS720S - DeepCool AK620 ZERO

ruaF1912

80+ Bronze
Kule tipi bu işlemci için yeterli olmadığı söyleniyor. Yeterli olur mu?
Kim diyor ? Thermalright Frost Commander 140 ile kullanıyorum, stres testinde 82/ işlemci bazlı oyunlarda max 71 dereceleri gördüm, sistem boşta 40/45 arası gidip geliyor, bu değerleri alırken fanlar sadece 900rpm'de çalışıyor, kule tipi ve kasadaki tüm fanlar, onuda hatırlatmakta fayda var, 1200 civarlarına çeksem 5 derecelik tahmini bir düşüş sağlanabilir.

Tefnut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
John Smith
Uzun sürelerde oyun oynuyorsanız kule tipi soğutucuların devri bitti arkadaşlar. En iyisi bile yükte süre uzadıkça oldukça ısınıyor soğuması için kendi fanları yetmiyor. Kendisini idare edebilecek gibi olansa bu sefer kasa içini ısıtıyor, Büyük bir kasanızda yoksa sorun daha da büyüyor. Bir sürü markada f/p sıvı soğutmalar var. Pompa hızı ayarlanabilir olanlardan birini alın keyfinize bakın..

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Talha Esen
1718836759540.png

İşlemcimi yakın tarihte yükselttim. i5 14600K kullanmaktayım. Şuan sıvı soğutma olarak asus tuf lc120 kullanıyorum. Bu sıvı soğutmaya geçmemi önerir misiniz ? Şuan ki sıvı soğutma oyun esnasında problem yaşamıyor ancak render için yetersiz kalıyor. Görsel şöleni seviyorum daha önceden de takip ettiğim bir model olduğu için fiyatı mantıklı gördüm.

Rudiarius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Samet Yılmaz
Uzun sürelerde oyun oynuyorsanız kule tipi soğutucuların devri bitti arkadaşlar. En iyisi bile yükte süre uzadıkça oldukça ısınıyor soğuması için kendi fanları yetmiyor. Kendisini idare edebilecek gibi olansa bu sefer kasa içini ısıtıyor, Büyük bir kasanızda yoksa sorun daha da büyüyor. Bir sürü markada f/p sıvı soğutmalar var. Pompa hızı ayarlanabilir olanlardan birini alın keyfinize bakın..
Aksine uzun sürelerde radyatörlü sistemler gitgide ısınıyor, bence kule tipi daha uzun ömür ve stabilite sunuyor, kullandığınız hava soğutucu yetersiz gelmiş olabilir.

bluenstar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Hüseyin Y.
7800x3d için sıvı daha mantıklı kule tipi var anlık aaa oyunlarda 65 75 arası geziyor.İş yükü isteyen oyunlarda 70 85 arası geziyor.Biosdan pbo ayarlarıyla 65 75 arasına düşüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Talha Esen
Kat kat daha iyi dediğin soğutucunun karşılaştırmasını izlememişsin sanırım hocam.
Buyur atayım bak. Max ayarlarda 4 derece ama max ayarda o ayarda zaten sesten duramazsın. Normal ayarlarda fark yok denecek kadar az. Ha Vide sonuna doğru AMD işlrmcisine geçince 4 derece fark daha aza iniyor. Ben şahsen 2 3 derece fazla olsun kafamı … etmesin mantığındayım ve arctic bir sıkıntı yaşadığında servis konusunda çok çok iyi diye biliyorum. LCD li görünüme önem veren ve sese önem vermeyen alabilir. Benim için ses olmasın 2 derece fazla olsun ve bir sıkıntı olduğunda servisi iyi olsun kafasındayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca statik basıncı ve rpmi aynı fanlarının sen bunun ses olmasın diye düşürsen bu sefer daha az verim alırsın deepcooldan arctice göre . Ayrıca zaten radyatör kalınlığı da aşırı derece daha iyi arcticin. LCD ekran isteyen bende ayrı bir şekilde alıp montajlayabilir kasaya sonuçta soğutucu önemli performans önemli. Ses seviyesi durumu işk başlarda belki sorun olmazda ilerleyen zamanda üzebilir ama tabi tercih meselesi

Merhaba asus tuf z690 anakart kullanıyorum. Fanlarda pwm özelliği var ama pompa da pwm özelliği var mı kontrol edilebiliyor mu acaba ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batuhan
Mystqiue'nin perfonması gerçekten iyi attığınız videolar dahil başka birçok video izledim, tek sorunu ve bunu birçok kanal demiş işlemciden yiyor LCD ekran için software indirince %10-%15 civarı yer kaplıyor ve bu boştayken bu yüzden boştayken bir iki derece çalışmasına sebep oluyor. Bu youtuberların bazıları bu konuda DeepCool'a çağrı yaptı. Yorumlarda da görebilirsiniz sanırım birde uygulamayı indirirken çok sıkıntı oluyormuş uzun sürüyormuş ve windows defenders uyarı mı veriyormuş mu neymiş birkaç gün oldu araştıralı, unuttum. Ek olarak ekranı kullanmak için software açık olmalı yani akıllılık edip ayarlayıp, kapatamazsınız diye biliyorum. (PC topladım da tüm piyasanın içinden geçtim 😂) Neyse sesli çalışması yanında tek sorunu budur. Onun dışında test videolarına göre top tier derim, ztn EK nukles, Lian Li Galahad, Articler hep zirvede oluyor birde bu eklendi. Umarım softwarei düzeltirler, bir tane de bundan alırım 😂 Bunun fiyatı ben bakarken de böyleydi(3-4 gün önce sanırım) sonra baktım 5k oldu, bir tık üzüldüm, iyiki geri inmiş. Onun dışında jumbum sitesinde ALF III 360mm Siyah RGBsiz 3300 TL civarındaydı bayrama özel yapmışlardı.(420mm de indirim pek yok ama 420mm siyah rgbsizde 5k ). 360mm düşünenler için çok iyi fırsat olduğunu düşünüyorum , bitmediyde güzel olur.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Furkan
Merhaba asus tuf z690 anakart kullanıyorum. Fanlarda pwm özelliği var ama pompa da pwm özelliği var mı kontrol edilebiliyor mu acaba ?
Deepcool diyorsanız birisi buraya yazmıştı pompa kontrol edilmiyor diye ama arctic 2 yi bilmiyorum ama 3 de yabancı birisi kontrol edildiğini yazmıştı

corez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Mert Uysal
hayir alakasi yok benim 5 sunucum var i9 13900ks serileri 3 tanede ev tipi pc var hepsinde kule tipi var . sivi sogutucu gosteris isi hicbir ulkede bu kadar sivi sogutucuya talep yok render alimi yapilmiyorsa , kule tipleri omurluktur takarsin akmaz bozulmaz. kasa hava almiyorsa kule tipi olmaz

saticilar , youtuberler sivi sogutma satmaya calisir bakarsin hep sivi sogutma onerirler cunku kar marji en yuksek urundur
ornegin artic 360lik sivi sogutucu toptan alim fiyati 1k satis fiyati 4.5k indirimde 2.5k 3k yaparlar gene saplarlar ve o urunler servis ihtiyaci duyulur burdanda para kazanilinir .bilgisayar parcalarinda cpu , ram vb urunlerinde hic bir urunde bu kadar kar marji olmaz

Tefnut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
John Smith
Aksine uzun sürelerde radyatörlü sistemler gitgide ısınıyor, bence kule tipi daha uzun ömür ve stabilite sunuyor, kullandığınız hava soğutucu yetersiz gelmiş olabilir.
Gidip k veya x/3d işlemciye 120mm takmadığınız sürece dediğiniz olmaz. intel 10.nesle kadar yer yer büyük Noctua hava soğutmalar kullandım, boşta 25, oyunda 50 yi geçmezdik. 11 den sonra yetmemeye ses yapmaya başladı. Görüntü çirkinliğine sessizliği için katlanıyordum ama hava soğutmaların konfor devri bitti. Şimdi yazın ortasında 360mm ile %50-75 pompa, %30-60 fan hızında 45-50 derecelerde oyun oynuyorum, kasa zaten buz gibi. Bu konforu kule soğutmalar veremiyor artık.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
936,354
Üyeler
147,119
Son üye
ciru
Top Bottom