Neler Yeni

İnceleme Delux M800 Pro (PAW 3395) İncelemesi

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,531
İsim
Arda Eren Aslan
Şuanda 1100 lira bu fiyata en iyisi bumu
Bu da var. Deneyimlemedim ama Dareu güzel bir marka. Özellik bakımından MCU dışında farkları yok. Dareu'nun MCU'su biraz daha iyidir. Bir de Dareu Daha hafif bir mouse bu da M800 Pro'dan bir diğer iyi yanı. Ben M800 Pro'yu aldığımda Dareu henüz TR'ye gelmemişti. (Bildiğim kadarıyla) Bir de M800 Pro'nun öne çıkan özelliklerinden biri cam skatezle gelmesi. Hızlı oyunlar oynadığımdan (Apex Legends vs.) hızlı dönen bir mouse benim için daha iyi oluyor. Ama çok hızlı oyun oynamıyorsan Dareu'ya da bakabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Rutkay Enzel
Bu da var. Deneyimlemedim ama Dareu güzel bir marka. Özellik bakımından MCU dışında farkları yok. Dareu'nun MCU'su biraz daha iyidir. Bir de Dareu Daha hafif bir mouse bu da M800 Pro'dan bir diğer iyi yanı. Ben M800 Pro'yu aldığımda Dareu henüz TR'ye gelmemişti. (Bildiğim kadarıyla) Bir de M800 Pro'nun öne çıkan özelliklerinden biri cam skatezle gelmesi. Hızlı oyunlar oynadığımdan (Apex Legends vs.) hızlı dönen bir mouse benim için daha iyi oluyor. Ama çok hızlı oyun oynamıyorsan Dareu'ya da bakabilirsin.

Klavyemide dün teslim aldım dareu marka. Mouse’ta hoşuma gitti ne yalan söyleyeyim sadece cam skatez faktörü düşündürüyor hiç denemedim ya da o kadar fark yaratır mı benim için bilmiyorum

Düzeltme: tercihimi hafifliğinden ve klavyem ile aynı marka olsun diye dareu dan yana yapacağım teşekkür ederim link için.

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,531
İsim
Arda Eren Aslan
Klavyemide dün teslim aldım dareu marka. Mouse’ta hoşuma gitti ne yalan söyleyeyim sadece cam skatez faktörü düşündürüyor hiç denemedim ya da o kadar fark yaratır mı benim için bilmiyorum

Düzeltme: tercihimi hafifliğinden ve klavyem ile aynı marka olsun diye dareu dan yana yapacağım teşekkür ederim link için.
Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın.

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
Ömer
Instagram
aydomer39
Steam
1316142768
(İlk incelemem olduğundan dolayı hatalarım varsa kusruma bakmayın.)

Merhaba, bugün inceleyeceğimiz ürün Delux markasının M800 Pro modelinin PAW 3395 sensörlü versiyonu.
Mouseyi @MuratAbiGF Fedaisi 'nin açtığı indirim konusundan yararlanarak aldım bu yüzden öncelikle ona teşekkür etmek istiyorum.
İsterseniz incelememize geçelim.

1-Alışveriş Deneyimi
Ürünü Connect Game'den indirimle beraber 1000TL'ye satın aldım.

Siparişi saat 14 Kasım 15.30'da verdim ve sipariş aynı gün 17.47'de kargoya verildi. 15 Kasım saat 15.11'de ise elime ulaştı.
Biraz daha yavaş gelmesini bekliyordum ama hızlı geldi.

2-Kutu Tasarımı
Kutu tasarımı sade ve hoş. Çok premium hissettirmiyor ama dandikte hissettirmiyor. Kutusunu beğendim.

Alıntıyı görüntüle

3-Kutu İçeriği
Kutudan çıkanlar:
1x Delux M800 Pro
1x Type-C'den Type-A'ya kablo
1x Yedek Ptfe Skatez
1x Glass Skatez
1x USB dongle uzatma aparatı
(Mouse naylon bir poşete sarılı geliyor.)

Alıntıyı görüntüle

4-Shape,Boyut ve Ağırlık
Shape ve boyut olarak EloShapes'ten baktığımız zaman (özellikle viper mini ve viper ile karşılaştırdım) Razer Viper Mini'den büyük ama Razer Viper'den biraz daha küçük olduğunu görüyoruz.

Shape olarak ise yeni karşılaştırdığımız mouseler ile çok benzerler.

Ağırlığa baktığımız zaman kendim ölçtüğümde 73gr çıkıyor. Connect Game'de 68gr olduğu söyleniyor. EloShapes ise 70gr diyor. Biz düz hesap 70 diyelim.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

5-Mouse ve Teknik Özellikler

Mouseyi ilk elime aldığımda gerçekten sağlam ve kaliteli hissettiriyor. Hiçbir gıcırdama vs. yok.
Switch olarak Connect Game Huano Blue Shell Pink Dot kullanıldığını belirtmiş. Sesi tok ve kulağa güzel geliyor. Solundaki 2 makro tuşunun sesine bayıldım.

PAW 3395 sensörü ve 1000Hz bir polling rate değeri var. Fiyatına göre güzel.

İçerisinde 500 mAh şarj edilebilir bir batarya var. Connect Gamede bataryanın 80 saat gittiğini söylüyor. Mouse elime %90 şarjda geldi ve yaklaşık 6 saat kullanımda %85'e düştü.
Şarj olma hızının 2 saat olduğu söyleniyor ama henüz deneyimleme fırsatım olmadı.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

5-Yazılım

Driverini internete yazarak bulabilirsiniz. Arama motoruna "Delux Software" yazdıktan sonra ilk çıkan siteye tıklayıp aşağı kaydırdığımızda mouse modellerini görüyoruz.
Oradan M800 Pro PAW3395 (1000Hz Version) yazanın sağındaki Device Driver yazısına tıklıyoruz.
Setup dosyası indiriyor. Setup dosyasını açıp kuruyorsunuz bu kadar.

Driverin tasarımına ve opsiyonelliğine gelecek olursak. Yine sade bir tasarımı var kafanızı karıştırmıyor. Ayrıca driver tasarımı Gloriousun driver tasarımıyla aynı
Driverde ayarlayabilmemiz gereken her şey var. (DPI,Polling Rate,Makro) Bunların yanında LOD yüksekliği ayarı ve Debounce süresi ayarı bulunuyor.

LOD yüksekliği: Mouse sensörünün yüzey ile etkileşimini kestiği yükseklik.
Debounce Time: Mousenin ilk tıklamadan sonra yapacağı tıklama arasındaki hız.

Driverde bunlardan başka Şarj yüzdesi göstergesi ve altında ise Güç yöneticisi var. Bu kısım neden var anlamadım. En düşükte ve en yüksekte de mouse aynı performansı veriyor.
Şarj olarak ben Gücü en sonda kullandım ve yukarıda belirttiğim değerlerde sonuç aldım.

Alıntıyı görüntüle

DEĞERLENDİRME
Mouse muadillerine göre fiyatı ve sunduğu özellikler gerçekten çok güzel. Orta elliler için gayet yeterli bir ürün.
10 üzerinden puanlamam gerekirse şuanlık benim için 10/10 bir ürün. Umarım böyle devam eder ve bir sıkıntısı çıkmaz. Ben tavsiye ederim.

İncelememizin sonuna geldik. Buraya kadar sabırlı bir şekilde okuduğunuz için teşekkür ederim. Almak isteyen arkadaşların kafasındaki soruları giderdiysem de ne mutlu bana.
Diğer incelemelerde görüşmek üzere sağlıcakla kalın. <3

2 HAFTA SONRASI DENEYİMLER
Tekrar indirime girmişken alacaklara fayda sağlaması açısından 2 haftalık deneyimlerimi anlatacağım.

Mouse gerçekten kaliteli. Premium mouseleri aratmayan bir mouse. 1k'ya alınabilecek en iyi mouselerden şuan.
2 hafta içinde hiçbir kötü şey ile karşılaşmadım. Oldukça memnunum. Alacak olanlar Bu fiyata Kaçırmasın.

Güzel olmuş eline sağlık aga 7900xt incelemesi yapsana

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,531
İsim
Arda Eren Aslan

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru