Neler Yeni

Denemelerde iyi gitmiyorum

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,302
İsim
Ahmet Sevinç
Arkadaşlar selam bugüne kladar 5 denemeye girdim fakat genelde 60-70 soru dolduruyorum fakat net olarak hiçbir şekilde 60'ı geçemiyorum bu normal mi? çünkü dershanedeki diğer arkadaşlarım minimum 80-100 soru dolduruyorken benim 60 da takılı kalmam bana hiç umut vermiyor ne dersiniz ne yapmalıyım?
( Dersleri kötü olan biri değilim matım normalde iyi ama denemelerde bir türlü yetiştiremiyorum mesela bugün özdebir vardı onda 7 tane anca yaptım , 45 dakika zamanda yetmedi zor diyorlardı da neyse , fendeyse fizikte berbatım onun dışında iyi ; türkçede ise çok fazla vakit kaybediyorum soru başına neredeyse 2 dakika gidiyor , parargraf kitabıda çözüyorum bu arada , )
@Rulep

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Techno08

80+ Gold
Yetiştirme sorunun varsa bol bol kitap okuman lazım

• Üzgün

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,302
İsim
Ahmet Sevinç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

DeH$et

80+ Silver
hocam genelde hiç okumuyorum çünkü zaman kalmıyor kalsada uykum geliyor uyuyorum harbiden oku diyorsan okurum ama
12.sinif isen kitap okumak için gec kaldin. Hizlanmak için paragrafta sure tutarak calisirsan git gide daha hizli çözdüğünü fark edeceksin

Techno08

80+ Gold
hocam genelde hiç okumuyorum çünkü zaman kalmıyor kalsada uykum geliyor uyuyorum harbiden oku diyorsan okurum ama

Yavaş okuduğun için oluyor hocam yetiştiremiyorsun Türkçeye çok zaman harcıyorsun bence, bir vakit tut ölç istersen ama 40 soru varsa max 45-50 dakika zaman harcaman lazım Türkçeye ki o bile fazla. Kitap okumak düzeltebilir

Rulep

80+ Gold
bu konuda bende iyi olmadığım için yardımcı olamayacağım ama yapılacak şey belli analiz yapmak ve deneme kim nerelerde zorlanmış bunun hakkında başkalarının görüşleri önemli ama kendini başkalarının netleriyle kendini kıyaslayıp moralini bozma sen kendinle yarış bugünün dünden daha iyi olsun

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,604
İsim
MehmedVII
Arkadaşlar selam bugüne kladar 5 denemeye girdim fakat genelde 60-70 soru dolduruyorum fakat net olarak hiçbir şekilde 60'ı geçemiyorum bu normal mi? çünkü dershanedeki diğer arkadaşlarım minimum 80-100 soru dolduruyorken benim 60 da takılı kalmam bana hiç umut vermiyor ne dersiniz ne yapmalıyım?
( Dersleri kötü olan biri değilim matım normalde iyi ama denemelerde bir türlü yetiştiremiyorum mesela bugün özdebir vardı onda 7 tane anca yaptım , 45 dakika zamanda yetmedi zor diyorlardı da neyse , fendeyse fizikte berbatım onun dışında iyi ; türkçede ise çok fazla vakit kaybediyorum soru başına neredeyse 2 dakika gidiyor , parargraf kitabıda çözüyorum bu arada , )
@Rulep
Nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama paragraf okurken sadece konuya odaklan, kendini dış dünyadan soyutlaman lazım. Sesleri boş ver. Denemelere gelmişken bence bazı yayınlar boş yere ösym'den bile zor yapıyorlar. Bunu birkaçı hariç tyt, msü vs çözersen anlarsın. Ben birkaç gün önce msü 2019 çözdüm tatmin edici bir net de geldi. Ama dün okulda yapılan ÇAP TYT-0 hiç sevemedim. Özellikle sosyal ve Türkçe paragrafları çok saçmaydı bence. Ayrıca okulda sınav yapmanın normal ösym sınavlarından çok fazla farkı var o yüzden ben süre bitince de kendim boş kafayla çözdüm. Eğer herhangi bir ösym sınavına girdiysen sen de anlarsın(hafta sonu kpss ortaöğretim vardı).

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,302
İsim
Ahmet Sevinç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama paragraf okurken sadece konuya odaklan, kendini dış dünyadan soyutlaman lazım. Sesleri boş ver. Denemelere gelmişken bence bazı yayınlar boş yere ösym'den bile zor yapıyorlar. Bunu birkaçı hariç tyt, msü vs çözersen anlarsın. Ben birkaç gün önce msü 2019 çözdüm tatmin edici bir net de geldi. Ama dün okulda yapılan ÇAP TYT-0 hiç sevemedim. Özellikle sosyal ve Türkçe paragrafları çok saçmaydı bence. Ayrıca okulda sınav yapmanın normal ösym sınavlarından çok fazla farkı var o yüzden ben süre bitince de kendim boş kafayla çözdüm. Eğer herhangi bir ösym sınavına girdiysen sen de anlarsın(hafta sonu kpss ortaöğretim vardı).
hocam açıkçası paragrafıda yeni bir yöntem keşfettim ve onla çözdüm anlam sorularında gayet iyi gidiyordum ama nedense çok uzun süre aldı beklemiyordum ( önce şıkları okumak sonrada paragrafta önemli yerleri çizmek gibi ) ama bence bu yöntem verimli en azından türkçede 1-2 yanlış çıkar
normal tyt sınavı bencede basit olacak ama insan denemede de iyi yapınca iyi hissediyor

• Beğen

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,512
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
@Rulep
ben mezunum 45i geçemiyorum 60 yine iyi

RONALDINHO

80+ Silver
Daha çok var rahat ol. Hızlı çözmeye bak. Çözemediğini zıpla.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,302
İsim
Ahmet Sevinç
12.sinif isen kitap okumak için gec kaldin. Hizlanmak için paragrafta sure tutarak calisirsan git gide daha hizli çözdüğünü fark edeceksin
hocam 0 risk çözüyorum ve günde 25 soruyu 40-50 dakika süre arasında çözüyorum yani gene hızlanamıyorum

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Sana önerim paragraf konusunda aklına değil taktiklere güven. Tez cümlelerini ayır ve soru köküne mutlaka bağlı kal sakın şaşma. Sınavda anksiyeteme yenik düştüm paragrafta batırdım ama denemelerin çoğunda doğrularım paragraftan geliyordu.
Ben sözelci olduğum için sene boyunca sözel konularına odaklandım sınava 3 ay kala hallederim dediğim fen grubunu da halledemedim. Sen benim düştüğüm hataya düşme alanına göre önceliğini katsayıya ver.

80-90 soru işaretlemenin temeli de konulardan geliyor mesela ben türkçe-sosyal büyük oranda doldurur ekstra mattaki sorulara bakar fene göz gezdirirdim. Asıl sınavda da 75 soru falan işaretlemiştim sanırım pek iyi değildim yani. Hızlanmak senin kendini koşullamandan dikkatini vermekten geçiyor zamanla alışırsın umarım.

Ama sakın zamanla çözeceğin bir şey olarak görme bunu, ben aylarca yeterince deneme/konu çalışmama rağmen ve deneme netlerim de hedefim için hayli yeterli olmasına rağmen berbat bir sıralama yaptım. Komple süreci iyi yönetmen gerekiyor yani sınav sabahı McQueen gibi kendine motivasyon vererek değil.

pallass

80+
Bazı bildiğin konuları kesinlikle eksik ya da yanlis biliyorsun başka bir açıklaması yok. Yıl sonuna kadar haftada bir deneme yapın o zamana kadar zaman tutarak konu testleri çözün ve eksikleri kapatın. 60 net şuan için gayet iyi bir rakam her hafta duzgun bir çalışma ile 0.50 net arttırsan bile kafi. 3 senelik yks ve msu tecrübeme dayanarak söylüyorum bunları. Keşke geriye dönüp ilk senelerimde bu şekilde yapsaydım. Bu arada paragraf boş iş. Onun yerine problem çözün asıl farkı orada göreceksiniz.

Top Bottom