Neler Yeni

Dolandırılmak Kolaysa, Peki ya dolandırmak kolay mı?

eneskaya6

80+ Silver
Galatasaray sparta prag macına bilet alacam mesela ama satanlların %90 ı dolandırıcı ben onlara inanıp parayı atmam. o adam zaten has satıcı ise gerekirse o gelir buluşmaya satar. ben kendi kendime polyanacılık oynayıp parayı atarsam sadece engel yerim. kimseye güvenmeyeceksin aga. sadece eskiden 50tl dolandırılmıştım onu da iade olarak geri attı bana o 50tl bile bana ders oldu ama sana onca sey nasıl ders olmamış ilginc. aslında sucun tamamı sende değil insanlar serefsiz bu saydıklarının 1 tanesini avrupa ülkesinde yasasan direk mahkeme yolu ile dolandıranı evinden alıyorlar burada Mılyon dolandırıl 2 sene sürüyor en az mahkeme. sen bir avrupa insanıydın onlar ise ortadoğu hayvanı

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,114
İsim
Lokman Doğan
reis sen bence mağaza dışında hiçbir şekilde alışveriş ticaret anlşama yapma ciddiyim kendini soğut bu işten eşin dostun ailen yapsın senin yerine
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve hiçbir şey yapmamışsın mesela o emlakçıyı sakat ederdim ben

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
VR - Sim Racing - Formula 1
Galatasaray sparta prag macına bilet alacam mesela ama satanlların %90 ı dolandırıcı ben onlara inanıp parayı atmam. o adam zaten has satıcı ise gerekirse o gelir buluşmaya satar. ben kendi kendime polyanacılık oynayıp parayı atarsam sadece engel yerim. kimseye güvenmeyeceksin aga. sadece eskiden 50tl dolandırılmıştım onu da iade olarak geri attı bana o 50tl bile bana ders oldu ama sana onca sey nasıl ders olmamış ilginc. aslında sucun tamamı sende değil insanlar serefsiz bu saydıklarının 1 tanesini avrupa ülkesinde yasasan direk mahkeme yolu ile dolandıranı evinden alıyorlar burada Mılyon dolandırıl 2 sene sürüyor en az mahkeme. sen bir avrupa insanıydın onlar ise ortadoğu hayvanı
güzel anlatım biçimin için teşekkürler

reis sen bence mağaza dışında hiçbir şekilde alışveriş ticaret anlşama yapma ciddiyim kendini soğut bu işten eşin dostun ailen yapsın senin yerine

ve hiçbir şey yapmamışsın mesela o emlakçıyı sakat ederdim ben
emlak olayında zaten kağıtta yazıyordu fakat küçük yazıldığı için okuyamadım ek olarak imzam da olduğu için bir şey yapmamıştım o dönemler yeni yeni kendi ayaklarım üzerinde durmaya çalıştığım dönem olduğu için laf da edememiştim

@MrBeast kardeşimin de merakları gidermek amacıyla
IMG_20240216_112918.jpg

Son düzenleme:

melidoas6

80+ Silver
Millet şimdi diyeceklerimi teşvik gibi falan sanmayın sadece gördüğümü ve araştırdığımı anlatacağım.

S@lak bir kişiliğe sahip olduğum için, daha doğrusu iyi niyetli biri olduğum için diyelim çok fazla kez dolandırıldım veya dolaylı yoldan üstümden birileri dolandırıldı.

2022 Oculus Rift S Satın alırken dolandırıdlım. (Ürünü yollamadı.)
2022 Kasa sattım ücreti ödemedi. (Kapora yolladı ürünü yolladım kalanı yollamadı)
2022 Evime hırsız girdi. (Bilgisayarımı ve evdeki bir çok değerli şeyi çaldı çalan kişiyi bulduğumuz halde paramızı alamadık çünkü onu da eşyaları sattığı kişi dolandırdı)
2023 Ev kiraladım. (Ev sahibim benden habersiz 2 yıllık sözleşmemiz varken kira zammı yaptı ve bunu sözleşmeye ufak yazılarla yazdı. (Her 2 ayda bir kiracının kirasına %20 zam şeklinde.) (Girdiğimde kiram 1200 dü çıkarken en son hatırladığım rakam 14 bin TL di.)
2023 G29 Alırken dolandırıldım. (Aynı şehirde buluştuk ürünü getirdi bak sıfır kutu dedi. (Kutu içersinde cihaz var fakat içi boş içine ağırlık olsun diye cihazın içini doldurmuş.)
2023 Televizyonu satarken dolandırıldım. (Dolandırıcı televizyonu satın aldı parasını yolladı merdivenden birlikte indirirken düşürdük. Ayıp olmasın diye çıkan masrafı yarı yarıya yapalım dedik. (Yaptırma ücreti için benden 7000 TL istedi o da 7000 TL katıcakmış. Fakat yaptırması 5 bin TL tutmuş.)
2023 Isıl işlem ile geçici süre ayakta durabilen ekran kartı sattılar.
2023 Kahve makinası satın aldım. Cezve geldi.
2023 Yine G29 Aldım bu sefer adam hiç yollamadı.
2023 Quest 2 aldım samsung un telefon takılan vr ı geldi.
2024 Özel bir ürün satın aldım hacı adam kargoyu yollayıp yolda geri çekti.

Dolandırılma da bir çığır açmış birisi olarak konuyu iyicene araştırdım ve 1500 TL lik bir sermaye ile eğer ki profesyonel olcak iseniz 3000 TL lik bir sermaye ile bu işi çok koaly yapabildiğinizi fark ettim.

İnstagram da açık hat satın alıp. 14 yaşında panelci bir cocuktan panel alarak şehrinizle aynı yerde olan birinin kimlik bilgilerini alıp bir de papara hesabı kiralayarak dolandıramıyacağınız insan yokmuş beyler.

Üşenmedim gittim tek tek baktım insta da adam ölmüş bir akrabasının telefon hatlarını satıyor. Panelci cocuk panel veriyor. Random bir siteden de papara hesabı kiralayınca keyfin gıcır valla.

Ben anlamıyorum dolandırmak bu kadar kolay bir şey mi? Her dolandırılma konuşma polise savcıya da gitsem hiçbiri ile ilgilenilmedi hepsi çok saçma şeyler ile geçiştirdiler.
Çok rahat bir şekilde yapılabilen bu işlemi eğer ki sadece deneme amaçlı yapmamı ister iseniz biri üzerinde deniyeceğim.
Toplam zararın ne kadar

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kral sende para bol herhalde. Dolandırılmaya doymamışsın 🤣🤣🤣

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,322
İsim
BenRoboTdeğilİm
Senin gibiler oldukça dolandırmak kolay

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Televizyondaki 200 liraya 5.kavanoz gibi reklamlardan mı ürün aljyorsunuz hocam bu kadarı da fazla.

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
Televizyondaki 200 liraya 5.kavanoz gibi reklamlardan mı ürün aljyorsunuz hocam bu kadarı da fazla.
Dvsudjejdjejdjejxjd knk alt alta yazınca çok gibi geliyor normalde fakat az dicem yok harbi fazla djdjdjwjjzjs

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Top Bottom