Neler Yeni

Elektrikli Arabaların Gelecekte Getireceği Tehlikeler

Kızagan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
Ben sana şunu diyim kardeşim. Ben Türkiye, Azerbaycan, BAE, Hindistan ve birkaç ülkede daha yarışmalara katıldım. İlk başta meselenin türkiye'de olduğunu düşürdüm. Neden? Çünkü Türkiye'de yapmaya çalıştığım projeler engellendi diye. Sonrasında gittim yurtdışında denedim defalarca şansımı, yine olmadı. Neden biliyor musun? Çünkü olmaması gerekiyormuş. Bunca reddedilmeme rağmen elim boş dönmedim ben. Meseleyi kişisel algılamamak, Objektif düşünmek gibi Tecrübe ile kazanılacak olgular elde ettim. Herkes kendince bir şeyler için uğraşıyor. Herkes emeğinin karşılığını almaya çalışıyor. TR de bu emeğinin karşılığını almak çok çok daha zor farkındayım. Ancak her bir şey yapan başaramıyor. Bunu anlamıyor bizim millet. Bir şeyler deniyor. Sonra olmadı diyip laf atmaya devam ediyor. Neden olmadığı hakkında kendine objektif şekilde soru soran çok az insan tanıdım. Onlar da kendilerini çok daha iyi konuma getirdiler. Çünkü laf atmak yerine Kendilerine odaklanmaya devam ettiler. Anlatabildim umarım
Ben olmadı deyip laf atmaya başlamıyorum. Sadece başka bir alana yönelip kendi paramla kendi şirketimin üzerinden yürümeyi denemeye başlayacağım. Hangi yarışmalara katıldınız bu arada?

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Heath Ledger
Ben olmadı deyip laf atmaya başlamıyorum. Sadece başka bir alana yönelip kendi paramla kendi şirketimin üzerinden yürümeyi denemeye başlayacağım. Hangi yarışmalara katıldınız bu arada?
Laf atmaya başlamıyorsanız bu sohbet nasıl başladı? :) Şuan bir tek Virtual Pitch Competition aklımda diğerlerini arşivden buldukça yazarım

Bura.K

80+ Silver
Peki Bataryanın çevreye olan sorunları ne olacak?
O başlık hakkında bir şey demedim, yazıdaki başlığı eleştirdim ama yinede söyleyim; çözülebilir. Yani Batarya küçülecektir. Yine geçmişe bakınca ki gördüğümüz bataryalar ile bugünün bataryaları bir değil. Enerjiyi belki Nano-Mikro ölçeğe sıkıştırarak daha küçük ama daha işlevsel bataryalar üretebiliriz ve daha uzun ömürlü olur. Aynı zamanda küçüklüğünden dolayı çevreye minimum düzeyde zarar verecektir. Ya da bir şekilde Geri Dönüştürülebilir malzeme yapılabilir. Ama "bir şekilde" diyoruz çünkü Teknolojimiz o kadar gelişmedi, yani idrak edemiyoruz nasıl olacağını falan. Ya insanlar bilinçlendirilir ya da Teknolojiyle birlikte buna da çözüm bulunur ki ben İlla bulunacağını düşünüyorum.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Heath Ledger
O başlık hakkında bir şey demedim, yazıdaki başlığı eleştirdim ama yinede söyleyim; çözülebilir. Yani Batarya küçülecektir. Yine geçmişe bakınca ki gördüğümüz bataryalar ile bugünün bataryaları bir değil. Enerjiyi belki Nano-Mikro ölçeğe sıkıştırarak daha küçük ama daha işlevsel bataryalar üretebiliriz ve daha uzun ömürlü olur. Aynı zamanda küçüklüğünden dolayı çevreye minimum düzeyde zarar verecektir. Ya da bir şekilde Geri Dönüştürülebilir malzeme yapılabilir. Ama "bir şekilde" diyoruz çünkü Teknolojimiz o kadar gelişmedi, yani idrak edemiyoruz nasıl olacağını falan. Ya insanlar bilinçlendirilir ya da Teknolojiyle birlikte buna da çözüm bulunur ki ben İlla bulunacağını düşünüyorum.
O teknolojiler çıkana kadar Hidrojenle çalışan araba teknolojisi çıkar ve ilk mesajda bahsettiğim Elektrikli araçların geçiş dönemi araçlar olduğunu düşünüyorum

Bura.K

80+ Silver
O teknolojiler çıkana kadar Hidrojenle çalışan araba teknolojisi çıkar ve ilk mesajda bahsettiğim Elektrikli araçların geçiş dönemi araçlar olduğunu düşünüyorum
Olabilir. Belki de teknolojinin gelişmiyle Nükleer Reaktörler Mikro boylara ulaşır ve Sınırsız Yakıt elde edebiliriz. Teknoloji cidden akıl almaz şekilde gelişme kaydediyor. Şu anki yaptığımız çalışmalar gelecekte daha farklı teknolojiler karşımıza çıkarıyor. İnşallah 1. Ve 2. Dünya savaşındaki Teknoloji patlaması gibi bir dönem yaşarız.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Şuan ki benzinli ve lpgli araçlara ufak bir elektirik motoru ve batarya takılıp hibrit yapılabilirse mükemmel olur. Elektrik motoru direk şanzımanın çıkışlarına akslara bağlanırsa kayıpsız çalışabilir sistem. Eski araçları bir nevi güncelleme olur

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Heath Ledger
Şuan ki benzinli ve lpgli araçlara ufak bir elektirik motoru ve batarya takılıp hibrit yapılabilirse mükemmel olur. Elektrik motoru direk şanzımanın çıkışlarına akslara bağlanırsa kayıpsız çalışabilir sistem. Eski araçları bir nevi güncelleme olur
Hocam bu dediğiniz malesef olmaz. Bi motorla olacak şey değil bu. Hibrit araçlar ne zaman elektrik motoru ne zaman içten yanmalı motor kullanacağını ECU lar sayesinde seçiyor. Bu yazılımları, o elektrikli motorun bataryası ve elektrikli motorun kendisini içten yanmalı motorlu aracın üstüne monte etmek imkansız denebilir

Can...

80+ Platinum
Almanya'da 60.000 EUR'a Tesla bulunabiliyor, En fazla 5-6 yıllık birikimle alınabilir. Yüksek fiyat olayı bizde geçerli yani.
fark etmıyor amerıka da adamın tekı 25k dolar istediler diye teslayı yaktımı patlattımı oyle bir şey yaptı demekkı onlarada fazla gelıyor

Can...

80+ Platinum
Tüm bunlar baz alındığında hangisi daha az zararlı?
ben bir yazı okumuştum nukleer enerjı şuan kullandıklarımızdan daha az doğaya zararı varmış sızıntılar dısında

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Heath Ledger

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam bu dediğiniz malesef olmaz. Bi motorla olacak şey değil bu. Hibrit araçlar ne zaman elektrik motoru ne zaman içten yanmalı motor kullanacağını ECU lar sayesinde seçiyor. Bu yazılımları, o elektrikli motorun bataryası ve elektrikli motorun kendisini içten yanmalı motorlu aracın üstüne monte etmek imkansız denebilir
Biliyorum. Uğraşılsa bile değmeyecek bir iş. En son otomobil günlüklerim kanalında izlediğim Fiat panda Hibrit'in manuel vites olmasına rağmen elektrik motoru olmasına şaşırmıştım.
Hocam şunu da soruyum 1.0 motor ile 1.4 motor arasında çok emisyon farkı var mı ? 1.0 motor turbo olunca durum nasıl değişir. Sıfır emisyon oranı gerçek mi ?

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Heath Ledger
Biliyorum. Uğraşılsa bile değmeyecek bir iş. En son otomobil günlüklerim kanalında izlediğim Fiat panda Hibrit'in manuel vites olmasına rağmen elektrik motoru olmasına şaşırmıştım.
Hocam şunu da soruyum 1.0 motor ile 1.4 motor arasında çok emisyon farkı var mı ? 1.0 motor turbo olunca durum nasıl değişir. Sıfır emisyon oranı gerçek mi ?
Sıfır emisyon hiçbir zaman gerçek olmaz hocam. 1.0 ile 1.4 motor arasındaki fark düşündüğünüz kadar fazla değil hocam. Ayrıca turbo konusunda bir bilgim yok. Dediğiniz videoyu izledim bende. Yarı hibrit bir araç o. Sadece kalkışlarda ve ani gaz yüklenmesinde çalışıyor galiba elektrik motoru. Diğer hibritler kadar verimli değil. Ucuz olsun diye böyle yapmışlar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,073
Üyeler
140,763
Son üye
scacotz
Top Bottom