Neler Yeni

Evrime İnanıyor musunuz?

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,698
İsim
SANANE

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,738
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
İnsanlar ellerindeki az bilgi ile kendi içerisinde tutarlı bir şey bulunca ne kadar da hemen kesin buymuş gibi seviniyorlar halbuki o pencereden bakarsan tutarlı olur ama akvaryumun dışı var ve bundan haberi yok, bu yüzden gerçeği göremiyor ama kendi akvaryumun içinden gördüğünüde de gerçek sanıyor. Eminim hepinizde olmuştur herhangi bir iş ya da problemi çözerken kesin budur dediğiniz ama size aslında o şekilde olmadığını diğer parametreleri de yada işin doğrusunu söyleyince aslını öğrendikten sonra gerçekle, düşündüğünüzün aynı olmadığı. Evrimi kendi içinizde şuanki eldeki verilerle mantıklı bulabilirsiniz ama insanlar daha bilim konusunda çok başlarda, bebek gibi. Şimdi bunu bu şekilde kabul ediyorsunuz ama ileride bundan 5000 yıl sonra insanlar çok farklı şeyler konuşacak çünkü bilgi birikimleri bizimkisi kadar sınırlı olmayacak, o zaman belki gerçeği öğrenecekler ya da daha da yaklaşacaklar. İsteyen şuan evrimi bu şekilde mantıklı bulup kabul edebilir ama bana göre şuan insanların bu konuda yeterli bilgiye sahip olduğu ve doğruya ulaştığı mantıklı gelmiyor. Şunu da tekrar söyleyeyim bir şeyin kendi içerisinde tutarlı olması onu hak yapmaz çünkü o şeyi kendi açısından batırıyor size ve bu yüzden o bakış açısıyla bakarsanız, tutarlı olması kaçınılmaz oluyor, herhangi bir konu da buna dikkat edilmeli. İnanç olarak bakmadan yazdım bunları inanç olarak zaten Kur`an`da insanın yaratılışı hakkında belli ayetler var, bizzat Allah İnsan`ı yarattığını hemde yaratırken ki uğraşın yazan ayetler var. İsteyen bakabilir.

Hasan344

80+ Gold
Ben HZ. Ademe inanıyorum ve tüm insanlığın ondan geldiğini düşünüyorum.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,862
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
yav yeğenim sen nereden bilecen öyle bir şey yok bunlar hep siyonistlerin oyunu inanma
Ciddi olup olmadığını tam olarak ayırt edemedim. Ben bilime inanıyorum sadece. Görünen gerçek kılavuz istemez. Yapılan araştırmalarla birlikte çıkartılan fosilleri gözlemlediğin zaman gerçeği kendin de görebilirsin. O fosiller insandan farklıydı ancak insan gibi yaşadıklarını kanıtlıyordu mesela. Bu dediğim kesin olmamakla birlikte Neandertal fosiliydi.

1663428265181.png

1663428284758.png

1663428298207.png

xipl

80+
Ciddi olup olmadığını tam olarak ayırt edemedim. Ben bilime inanıyorum sadece. Görünen gerçek kılavuz istemez. Yapılan araştırmalarla birlikte çıkartılan fosilleri gözlemlediğin zaman gerçeği kendin de görebilirsin. O fosiller insandan farklıydı ancak insan gibi yaşadıklarını kanıtlıyordu mesela. Bu dediğim kesin olmamakla birlikte Neandertal fosiliydi.
ironi kanka

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,111
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
İsteyenle evrimin gerçek olduğuyla alakalı tartışabilir ve birkaç kanalın videosunu yalanlayabilirim. Bir Müslüman olarak söylüyorum.
Evet evrim diye bir sey var.
Fakat insanlarin evrim gecirerek bu hale geldigi konusuna inanmiyorum

Hasan344

80+ Gold
Kapatma kendini. Araştır ve gerçekleri öğren. Dininin bilmiyorum ama Müslüman, hristiyan ve Yahudiler (teizm) inançlarında bunu reddeden bir ayet bulunmuyor. Özellikle islamda "Allah insanı topraktan yarattı ve bu anlamayacağınız kadar uzun sürdü." ayetlerinde toprak arapça المعدنية demek. Aynı zamanda modern arapça da da المعدنية mineral de demek. İnanmıyorsan araştır. Sadece ben inanmıyorum diyerek bitmiyor iş.
Tin suresi 4. Ayete bak dostum. Peki neden böyle bir ayet var?

Ygtkrcaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
yiğit karaca

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
:D insanlık nereye gidiyor hayvandan geldiğini düşünüyor

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,862
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,895
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Tin suresi 4. Ayete bak dostum. Peki neden böyle bir ayet var?
Evrimle zaten din birbirine rakip şeyler. Kimi insanlar böyle demese de bunun böyle olduğunu BEN düşünüyorum. Ama gerçekler de var insan bir anda yaratılmadı veya var olmadı bu bir gerçek.

Top Bottom