Neler Yeni

Gamepower Rapid 27'' 1MS / 360Hz / IPS Panel Testi🔥

lappelduvide

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
lappelduvide
Elinizdeki monitöt 240Hz icin fena değil. Strobe modu da keza.
Eğer çoğunlukla rekabetçi oynuyor, sisteminiz de 300+FPS verebiliyor ve üst seviyeleri hedefliyorsanız daha yüksek Hz'lilere bakabilirsiniz. Bu durumda tavsiyem sadece yüksek Hz değil bütçeniz yetiyorsa iyi strobelu bir monitör almanız.

Yok onlara yetmiyorsa Gamepower hakkında yorum yapamayacağım. Çünkü Hz arttıkça iş daha komplike oluyor sadece gecikme değil. Sadece gecikme tablosu yeterli değil inceleme icin. Detaylı bir inceleme olması lazım yorum yapabilmek için.
hocam direkt marka model önerebilir misiniz sadece rekabetçi oynuyorum strobe ne oluyor bilgim yok o yüzden direkt model istedim yüksek hz ve minimum gecikme de çok önemli benim için ve mümkünse 24-25 inç aralığında

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet

draqla

80+
360 Hz bir monitör istiyorsam kesinlikle FPS oyunlarından çok şey bekliyorum demektir. FPS oyunları için de 27 inç büyük kalıyor malesef. Aynı zamanda yüksek Hz olmasa bile 1080p için 27 yine büyük kalıyor. Ekrandaki pikselleri saymak hoş olmuyor. Yani monitör biraz kendiyle çelişmiş. Pro bir oyuncunun sponsor dışında tercih edeceğini sanmıyorum. Ben de tercih etmem.

lappelduvide

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
lappelduvide
360 Hz bir monitör istiyorsam kesinlikle FPS oyunlarından çok şey bekliyorum demektir. FPS oyunları için de 27 inç büyük kalıyor malesef. Aynı zamanda yüksek Hz olmasa bile 1080p için 27 yine büyük kalıyor. Ekrandaki pikselleri saymak hoş olmuyor. Yani monitör biraz kendiyle çelişmiş. Pro bir oyuncunun sponsor dışında tercih edeceğini sanmıyorum. Ben de tercih etmem.
alacaktım bende böyle düşündüm vazgeçtim 27 olması aşırı saçma

Akanzai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Cevdet Suna
Alienware ile gamepower markasını aynı cümle içerisinde kullanmak bile başlı başına hata ve hakarettir.Gamepower kim ya? Aldığı paneli takıp malzemeden kısan ve yazılımı oturtamamış fason bir üretici.Performansı iyi olabilir ama bu onu kaliteli yapmaz.Çünkü zaten paneli başkası üretmiş bırakında performanslı olsun.Alienware dediğimiz marka ise premium sınıfta bir üretici.Asla karşılaştırılamaz.Üç beş fazla verin gene de markalı bir şey alın.Sonra paranızla rezil olursunuz.Hayır yani forum kurucusu nasıl Alienware ile gamepower karşılaştırmak ister onuda anlamadım.

Hsylmz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin YILMAZ
İlgilendiği Kategoriler
Pc
ÖNEMLİ NOT: Markanın İddiası 1MS MPRT - 5MS GTG

MODEL ETİKETİ:
Alıntıyı görüntüle

----------------------------------------

PANEL TEPKİ SÜRESİ TEST1:
360Hz - OVERDRIVE HIGH - FreeSync/Gsync OFF - STANDART MOD
Alıntıyı görüntüle

PANEL TEPKİ SÜRESİ TEST2:
360Hz - OVERDRIVE MEDIUM- FreeSync/Gsync OFF - STANDART MOD
Alıntıyı görüntüle

----------------------------------------------
PANEL RENK ÖLÇÜMÜ:
Alıntıyı görüntüle
Gamepower Vivid V80 için de test yapabilir misiniz?

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Alienware ile gamepower markasını aynı cümle içerisinde kullanmak bile başlı başına hata ve hakarettir.Gamepower kim ya? Aldığı paneli takıp malzemeden kısan ve yazılımı oturtamamış fason bir üretici.Performansı iyi olabilir ama bu onu kaliteli yapmaz.Çünkü zaten paneli başkası üretmiş bırakında performanslı olsun.Alienware dediğimiz marka ise premium sınıfta bir üretici.Asla karşılaştırılamaz.Üç beş fazla verin gene de markalı bir şey alın.Sonra paranızla rezil olursunuz.Hayır yani forum kurucusu nasıl Alienware ile gamepower karşılaştırmak ister onuda anlamadım.
Alienware fason üretim yapmaktadır.

Palo DAYI

80+ Silver

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Peki onların paneli,malzemeyi kim üretiyor kral
Aynı panel özellikleri genelde tek bir üreticiden çıkar onun için gerekli internet araştırması ile rahat bulabilirsiniz.

Fantastiktürk

80+ Bronze
paneli takıp malzemeden kısan ve yazılımı oturtamamış fason bir üretici.
Çünkü zaten paneli başkası üretmiş
Piyasada belli panel üreticileri vardır, tüm markalar onlardan alır: LG, Samsung, Innolux, Sharp, AUO, Boe, Panda, CSOT VB.

Ama son kısma katılıyorum. Bu tarz markaların yazılımları kötü. Ve evet monitörde yazılım çok önemli. Burada bahsedilen yazılim ekranda gördüğünüz arayüz değil. Overdrive ayarı vb.nin iyi yapılması. Kötu overdrive iyi paneli kötü yapar, iyisi kötüyü iyi yapar.
premium sınıfta bir üretici
Demek istediğini anlıyorum. Premium bir ürün ile giriş seviyesi, kendini kanıtlamamış ürün arasında fark var diyorsun ki ben de katılıyorum.

Bundan bağımsız olarak söylüyorum: monitörlerin premium sınıfı genelde gereksizdir. Burada premiumdan kastım "pahalı" değil. Aynı segment monitörün iyisi ile premiumu arasında fiyat farkına değmeyecek kadar fark olur genelde. Örneğin Dell Alianware'nin meşhur 2K, 180Hz monitörü ile Dell G2724D arasında neredeyse çok az fark varken, hatta önemli bazı alanlarda G2724D daha iyiyken aralarında 5000TL=%50 fark var.
Alienware fason üretim yapmaktadır.
Aynı panel özellikleri genelde tek bir üreticiden çıkar onun için gerekli internet araştırması ile rahat bulabilirsiniz.
Bu mantıkla bakmak yanlış. Çoğu kategoride çoğu ürün fason zaten. Bu, bazı markaların genel olarak daha iyi ve başarılı olduğu gerçeğini değiştirmez. Ve maalesef Gamepower genel olarak aksi yönde anılmış bir marka. Dolayısıyla insanların negatif bakması doğal. Buna sebep olan Gamepower'ın kendisi.

Ve şunu da belirteyim diğer okuyucular için: monitör sadece panelden ve yazılımdan oluşmuyor. Pek çok arka aydınlatmasız panel var. Arka aydınlatma da yine bütün değerleri değiştiren önemli bir faktör. Arka aydınlatmasız panellerde aydınlatma kalitesi markanın inisiyatifine bağlı. Bu tarz panellerde nasıl anılan bir markaya güvenilir?..

Yine model bazlı bakılır, incelenir, fırsat verilir. Fiyatı ile sundukları güzelse Gamepower da alınır. Öyle olursa zaten öneririz markasına bakmadan.
Örn: çok incelemedim ama geçenlerde bir Twisted Minds modeli vardı yanliş değilsem. İyi bir paneli vardı. Yazılımına bakmadım ama fiyatı da gayet uygundu.

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Bu mantıkla bakmak yanlış. Çoğu kategoride çoğu ürün fason zaten. Bu, bazı markaların genel olarak daha iyi ve başarılı olduğu gerçeğini değiştirmez. Ve maalesef Gamepower genel olarak aksi yönde anılmış bir marka. Dolayısıyla insanların negatif bakması doğal. Buna sebep olan Gamepower'ın kendisi.
Asıl bu mantık direkt yanlış. Çoğu ürün fason diyorsan benim "Alienware fason üretim yapıyor" yorumuma karşı yorum yapamazsın! çünkü o saatten sonra konuşacakların konuşmak için konuşmak olur. Gamepower'ın bir şey yapmasına gerek yok, monitörleri ile ilgili bir kronik sorun mu var? sanırım 5-6 yıldır monitör satıyor TR'de böyle bir şey duyan olmadı. Şimdi Gamepower'a olanı izah edeyim bizim halkımızın hiçbir şey bilmeden her şeyi bilir :) Gamepower'ın zartın zurtun bir şey yapmasına gerek yok halkımız bir şeyin ismine yabancı olsun onun içinden geçmek için 500 sebep bulur Lian Li hakkında içerik yaptığımda markayı ilk defa duyanlardan "merdiven altı çöp marka" yorumunu aldıktan sonra açıkcası yorumların benim için çok bir değeri kalmadı. Ben testimi yaparım sonucu yayınların işine gelmeyenler de zırlamaya devam edebilir.

Sen oturup A markası adında yerli bir marka çıkartsan harbiden de dünyanın en iyi monitörünü üretsen de bahsettiğim bu ukala topluluk senin ürününün övülmesine bir dakika müsade etmez bir de seni eşek yerine koyar. Welcome TR, 12 yıldır bu işi yapıyorum TR'de değişen hiçbir şey yok.

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,159
İsim
haro

Allianware Asus msı bunları geçeceksiniz. Monitörün dış malzeme kalitesini az çok ortalama IQ seviyeniz varsa anlarsınız ama iç malzeme yani panel kalitesini anlayamazsınız. İllaki biri gerekli donanımla inceleyecek yada monitörün başına oturup oyunlarda test edecek, ufo testi yapacak. İsterse Asus rog olsun isterse Dell Allianware olsun monitör. O monitörün içindeki panel kalitesi kötüyse Asus rog olsada kötüdür Dell Allienware olsada kötüdür.
Ama şu bir gerçek genelde Allianware ve Rog dedigimiz ürünler monitörün dış bölgesini kaliteli ve saglam yaparlar. Masa sallansa bile monitör sallanmaz ayaklıgı standı saglam ve agırdır vb örnekler verebiliriz.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,626
İsim
Bilal Tepe
Ne bu tartışma para sizin isteyen alır isteyen almaz adam incelemiş kafasına yatan alır gider

Top Bottom