Neler Yeni

Geforce Now hakkında ufak sorularım var

ProArk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Ömer Ünal
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve oyunlar
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Ben bu programı bi denemek istiyorum. Elimde güçlü bir laptop var lakin, denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum.

Sorularıma gelecek olursak arkadaşlar;

1- Öncelikle ben bu programı indirdiğimde, satın aldığım oyunlar , programda yüklü olarak mı geliyor ? Yoksa ben tekrardan indirip programda açıyor muyum ?
2- Arkadaşlar 35 MBS indirme hızı , ortalama 3 MBS yükleme hızım var. Yeterli olur mu ?

3- Oyunlara giriş yaptığımda , sistemim zorlanıyor mu arkadaşlar ? Yoksa hani Youtube den video izler gibi sistem hiç kasmadan oynuyor muyuz. Çünkü uzaktaki bir bilgisayara bağlanıyoruz.

Sorularım bu kadar arkadaşlar. Şimdiden yardımcı olan dostlara teşekkür ederim.

Kullandığım sistem. Monster abra a5 v16.3(GTX 1650 , i5 9750 H, 8GB ddr4 2660 mhz ram, 500 GB SSD)

PhanTomX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Sefa
35mbps down biraz düşük kalabilir onun haricinde oyun hesabında olan oyunlar zaten yüklü oluyor bu yüzden indirme gerekmiyor

Chapin

80+ Silver
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Ben bu programı bi denemek istiyorum. Elimde güçlü bir laptop var lakin, denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum.

1- Öncelikle ben bu programı indirdiğimde, satın aldığım oyunlar , programda yüklü olarak mı geliyor ? Yoksa ben tekrardan indirip programda açıyor muyum ?
2- Arkadaşlar 35 MBS indirme hızı , ortalama 3 MBS yükleme hızım var. Yeterli olur mu ?

3- Oyunlara giriş yaptığımda , sistemim zorlanıyor mu arkadaşlar ? Yoksa hani Youtube den video izler gibi sistem hiç kasmadan oynuyor muyuz. Çünkü uzaktaki bir bilgisayara bağlanıyoruz.

Kullandığım sistem. Monster abra a5 v16.3(GTX 1650 , i5 9750 H, 8GB ddr4 2660 mhz ram, 500 GB SSD)
Kullandığın leptop gayet yeterli. Senin yerinde olsam GeforceNow'a bulaşmam.

PhanTomX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Sefa
ayrıca neden kullanmak istiyorsunuz sisteminiz güncel oyunlar için yeterli

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Bende 2-3 gün önce denedim.
Benim 15 Mbps internetim var 1280x720 de 40 FPS oynayabildim (oyundan oyuna değişiyor).
Steam tabanlı bir oyuna girdiğinizde kütüphane açılıyor orada oyun yüklü gözükmüyor ama yüklü üstüne gelip oyna dediğiniz zaman açılıyor sıkıntı yok.
Sisteminiz zorlanmaz ben dahili grafik kartı ile girdim %30 kullanılıyordu. (128MB)

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,058
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Bir zararı olmaz ayrıca sistemi zorlamıyor

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
ayrıca neden kullanmak istiyorsunuz sisteminiz güncel oyunlar için yeterli
Neden kullanmasın belki oynamak istediği oyun 90 GB indirmeye değer mi diye test edebilir yada direk oradan oynar.

PhanTomX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Sefa
Neden kullanmasın belki oynamak istediği oyun 90 GB indirmeye değer mi diye test edebilir yada direk oradan oynar.
şahsen ben öyle bişey yapmazdim sistemde gördüğüm ile kendi pc imde gördüğüm grafik gecikme aynı olmicak

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ

Öncelikle merhabalar dostum. Şu an ki dizüstü bilgisayarınız günümüz oyunları için yeterli olduğu için GeForce Now'a ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum. Ama Ben sorularınıza sırasıyla yanıt vereyim.
1- GeForce Now satın aldığınız zaman oradaki bir bilgisayar sizin için açılır ve için de oyunlar yüklüdür sadece istediğiniz oyunu açmanız yeterlidir.
2- İnternet hızınız GeForce Now sitesinde ki hızlara bakıldığında ortalama bir hızdır yani pek sıkıntı yaşayacağınızı düşünmem.
3- Hayır bilgisayarınız zorlanmıyor lakin monitörünüz elbette etkili oluyor (Çözünürlük ve Hz değeri bakımından). Yani sisteminiz zorlanmaz video izler gibi oyun oynarsınız.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Bunun için game debate adlı bir sitede karşılaştırma yapabilirsiniz dostum.

GreenMan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Gökhan
Verdiği fps ye bakmayın oynanış sıfır.

ProArk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Ömer Ünal
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve oyunlar
Arkadaşlar hepinize teşekkürler. Öncelikle sorularıma yanıt buldum. Sizin sorduğunuz soru ise, sistemin yeterli fakat niye bulaşıyorsun diyorsunuz. Arkadaşlar malum bilgisayara bakım yapamadım. Elimde ekipman yok. Termal macun felan sürmem gerekiyor. PC biraz ısınıyor. Bende zorlanmasın diye şu sistemi deneyeyim dedim. Oyunları indirmek istemiyorum artık. İnternet hızım ortalama değerde ama iyi de değil. Bu yüzden satın alıp oynamak istiyorum. Benim derdim bu :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,574
Üyeler
141,725
Son üye
Swex17k
Top Bottom