Neler Yeni

Günün sorusu: RDR 2 mi Witcher 3 mü?

RDR 2 mi Witcher 3 mü?

• Red Dead Redemption 2

Oylar: 117 74.1%
  • The Witcher 3

Oylar: 32 20.3%
  • Farklı fikirler de ayrıca yoruma

Oylar: 7 4.4%
  • At simülasyonu oynanır mı

Oylar: 1 0.6%

• Oy kullanan toplam üye
    158

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Kalite, gerçekçilik, grafikler, kontroller, vuruş hissi... Kısacası oyunun sana sunduğu genel oynanış mekaniği olarak soruyorsan tartışmasız RDR 2 derim. Çıtayı oldukça üst bir seviyeye çıkarmış. Oynadığım en iyi oyunlardan biriydi. Eğer hikayenin sana etki edip etmemesi, oyun evreninin içeriği, diyalogların çeşitliliği, verdiği hikayesel zevk olarak soruyorsan tartışmasız Witcher 3 derim. RDR 2 oldukça monoton, tahmin edilebilir ve belirli bir tempo üzerinde akan yavaş bir oyun. Vahşi Batı teması bir noktadan sonra sıkabilir. Uzun lafın kısası, ikisi de kendi içerisinde harika yapıtlar. Birini birine tercih etmek yerine ikisini de deneyimleyin derim. Lakin illaki birini tercih edeceksem Witcher 3 olurdu.

Wanda Maximoff

80+ Bronze
Kalite, gerçekçilik, grafikler, kontroller, vuruş hissi... Kısacası oyunun sana sunduğu genel oynanış mekaniği olarak soruyorsan tartışmasız RDR 2 derim. Çıtayı oldukça üst bir seviyeye çıkarmış. Oynadığım en iyi oyunlardan biriydi. Eğer hikayenin sana etki edip etmemesi, oyun evreninin içeriği, diyalogların çeşitliliği, verdiği hikayesel zevk olarak soruyorsan tartışmasız Witcher 3 derim. RDR 2 oldukça monoton, tahmin edilebilir ve belirli bir tempo üzerinde akan yavaş bir oyun. Vahşi Batı teması bir noktadan sonra sıkabilir. Uzun lafın kısası, ikisi de kendi içerisinde harika yapıtlar. Birini birine tercih etmek yerine ikisini de deneyimleyin derim. Lakin illaki birini tercih edeceksem Witcher 3 olurdu.
Abi sen neden çok erken davrandın nokta koydun gittin tartışma aksiyon atraksiyon yaşatacaktım

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
RDR2 kardeşim başka soru?

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,217
İsim
Oğuz
RDR2 bu monotonlukla zirve yapmayı becerebilen nadir oyunlardan biri. Hikaye olarak aslında sana mükemmel bir kurgu sunmasa da anlatış biçimi on numara. Ayrıca karaktere bağlanıyorsun, onu yaşadığını çok iyi hissettiriyor oynarken. Oynayış, vuruş hissiyatı, grafik; eşi benzeri olmayan bir oyun. Eleştiri olarak aslında çoğu görev kendini tekrar ediyor gibi, bir yerlerde olay oluyor ve sürekli çatışıyorsun fakat kaliteli o kadar görev var ki karakterle yaşadığın anları aklından silemiyorsun. Aslında ben biraz da Mafia'ya benzetiyorum, çok mükemmel kurgusu veya görevleri yoktur belki ama akıllarda kalan efsane bir oyundur.
Fakat Witcher 3 benim kalbimde olan tek oyun. Kaliteli hikaye, kaliteli oynanış, kaliteli görevler, eski olmasına rağmen gayet yeterli grafikler, her türden yaşayabileceğin duygu, nadir de olsa zorlanabileceğin düşmanlar, en iyi müziklere sahip oyunlardan biri, uzun bir oynanış, üzerine de RPG türünde bir oyun.
Bence nasıl değerlendirirsek değerlendirelim Witcher 3 her anlamda baş yapıt olmayı başaran bir yapım. Saydığım her şeyi tek bir oyunda yapabilecek babayiğitler yoktur bu piyasada. RDR2 efsane olmasına rağmen son sahne hariç müzik anlamında kötüdür, kurguda yine bir Witcher değildir. Sen RDR2 olsan bile bir oyuna her şeyi katamıyorsun. Çoğu oyun başaramıyor bunu fakat Witcher 3 bu anlamda zirvede tektir.
Yine de favorim RDR2 diyenlere tepki göstermem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca Elden Ring de bu iki oyunla kapışabilecek tek oyundur fakat kurgu anlamında çok fazla zayıf.

Son düzenleme:

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,352
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Sence başka soru ?

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Sinan Aba
Konuyu başlıkta yazdım tartışma konusu oyun gurmelerini buraya alalım
İki oyunuda çok beğendim. Rdr2 biraz daha ağır ilerleyen bir oyun ama halen çok kaliteli.
Şahsen ben witcher 3 oynarken daha fazla zevk aldım sevdiğin türe göre değişir bu. Canavar öldürmek, ana karakter kaliteliği... hikaye başlara doğru yavaş ama ortalara doğru film gibi oluyor. Witcher 3 oynanış olarak tatmin etmeyebilir ilk çıktığı zaman oynamak daha iyi olurdu bence. Rdr 2 halen oynanır durumda bir eksiği yok ve biraz daha manzara hikaye odaklı bir oyun. O da ortalara doğru açılıyor.

İkiside hikaye anlamında üzmez.

Xpertronic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
İlker Palalı
rdr 2 bana göre ikisini de oynadım

Top Bottom