Neler Yeni

Yardım Hala Laptopumu İade Edebilir Miyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Ali Altıntaş
izmir forum bornova mediamarkt şubesinden mayıs 2023te laptop aldım. laptop 2 ay sonra tammuz 2023te arıza verdi (laptop ekranı gidip geliyordu). laptopu aldığım yere götürüp iade veya değiştirme hakkım var mı diye sorduğumda iade veya değişim yapamayız garantiye gidin dediler. garantiye gittiğimde laptop anakartı arızalı dediler ve anakart değiştirdiler. laptop alalı neredeyse 1 yıl oldu. internetten araştırınca fark ettim ki ürün 6 ay sonra bozulursa aldığım şubeden iade veya değişim talebinde bulunma hakkım varmış. ama bana şubedeki çalışan iade veya değişim yapamayız dedi. elimde garantiye götürdüğüme dair bir belge var. laptopu iade etmek istiyorum. tüketici haklarına başvurup bu şekilde olayı anlatsam şikayette veya başvuruda bulunup laptopu iade etme şansım hala var mıdır? bu konularda bilgili birisi varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum. kısaca 2 ayda arızalanan laptopu aldığım yere götürdüm, iade etme hakkım olmasına rağmen iade alamayız diyip (yalan söylediler) garantiye gitmemi söylediler. laptopu hala şikayet/başvuru ile iade edebilir miyim?

garantide anakart değişti ve anakartta 1 tane m2 soketi eksik. büyük ihtimalle laptopa uyumlu bir tane anakart takıp yolladılar. soket olmadığı için ikinci bir m2 ssd takamıyorum.

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Ertuğrul Bolat
Hp servis konusunda sizi üzmez,ancak üzerinden bir yıl geçmiş. İade thh heyeti bile kabul etmez. Hp'den eskiden telefon almıştım. Tamir olmadığı için yerine netbook göndermişlerdi. Garanti sizi üzmez diye düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Ali Altıntaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hp servis konusunda sizi üzmez,ancak üzerinden bir yıl geçmiş. İade thh heyeti bile kabul etmez. Hp'den eskiden telefon almıştım. Tamir olmadığı için yerine netbook göndermişlerdi. Garanti sizi üzmez diye düşünüyorum.
2 ayda arıza verdiği için iade etmek istediğimi söylediğimde iade etme hakkım olmasına rağmen iade almadılar laptopu. iade alamayız diyerek beni kandırdılar ve garantiye yolladılar. garantiye gittiğimde de iade etmek istediğimi söylediğimde onlarda iade alamayız dediler. iade etme hakkım olmasına rağmen iade hakkımın olmadığını söylediler. bunu söyleyerek thh heyetine başvursam yardımcı olmazlar mı? garantide de iade almadılar garantide tamir ettirdiğime dair kanıt var elimde. bu şekilde gitsem söylesem yardımcı olmazlar mı ki?

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Ertuğrul Bolat
Üzerinden bir yıl geçmiş. Garantiye gittiğinizde hakkınızı aramaya çalışmanız gerekirdi. Hp garanti zaten iade almaz. Sadece servis ve değişim işine bakar. Burada suçlu olan mediamarkt. İade almadığında faturanızla mediamarkt aleyhine dava açmanız gerekirdi.

courier35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sercan Boztepe
izmir forum bornova mediamarkt şubesinden mayıs 2023te laptop aldım. laptop 2 ay sonra tammuz 2023te arıza verdi (laptop ekranı gidip geliyordu). laptopu aldığım yere götürüp iade veya değiştirme hakkım var mı diye sorduğumda iade veya değişim yapamayız garantiye gidin dediler. garantiye gittiğimde laptop anakartı arızalı dediler ve anakart değiştirdiler. laptop alalı neredeyse 1 yıl oldu. internetten araştırınca fark ettim ki ürün 6 ay sonra bozulursa aldığım şubeden iade veya değişim talebinde bulunma hakkım varmış. ama bana şubedeki çalışan iade veya değişim yapamayız dedi. elimde garantiye götürdüğüme dair bir belge var. laptopu iade etmek istiyorum. tüketici haklarına başvurup bu şekilde olayı anlatsam şikayette veya başvuruda bulunup laptopu iade etme şansım hala var mıdır? bu konularda bilgili birisi varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum. kısaca 2 ayda arızalanan laptopu aldığım yere götürdüm, iade etme hakkım olmasına rağmen iade alamayız diyip (yalan söylediler) garantiye gitmemi söylediler. laptopu hala şikayet/başvuru ile iade edebilir miyim?

garantide anakart değişti ve anakartta 1 tane m2 soketi eksik. büyük ihtimalle laptopa uyumlu bir tane anakart takıp yolladılar. soket olmadığı için ikinci bir m2 ssd takamıyorum.
HP omen 16 mı

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
643
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
HP Omen diye düşünüyorum bilgisayarı ve 4 hava çıkışlı kronik sorunlu sanırsam 3 yada 4 kere garantiye aynı arıza ile giderse değişim talep edebilirsiniz para iadesini tam olarak bilmiyorum.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
936
İsim
umut şahin

geçmiş olsun garantiye gitmeden önce yapmanız gerekliydi ancak üzerinden bir yıl geçmişsiniz iade veya değişim olmaz tamiri ile ilgilenirler garanti gerekirse değişim yapar

Mert

80+ Silver
Onarım hakkını kullanmışsın, şu an değişim/iade hakkın söz konusu değil.

serwintes

80+ Gold
olm telefon yerine nasıl laptop iadesi aldın wtf

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Ali Altıntaş
geçmiş olsun garantiye gitmeden önce yapmanız gerekliydi ancak üzerinden bir yıl geçmişsiniz iade veya değişim olmaz tamiri ile ilgilenirler garanti gerekirse değişim yapar
garantiye gitmeden önce iade etmek istedim ama iade edemezsiniz dediler bu yüzden garantiye gittim. hakkımı aramak için geç kaldım sanırım.

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Ertuğrul Bolat
olm telefon yerine nasıl laptop iadesi aldın wtf
Telefonun wifi çalışmıyordu. Bana tamiri mümkün değil dedi servis. Yedek parçada ellerinde yokmuş. Size netbook gönderelim dediler. Sim kartlı küçük laptoplardan. Bende kabul ettim. Adresime kargoladılar ürünü.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
936
İsim
umut şahin
garantiye gitmeden önce iade etmek istedim ama iade edemezsiniz dediler bu yüzden garantiye gittim. hakkımı aramak için geç kaldım sanırım.
işte o zaman bu hakkınızı bilerek gidip mağza müdürüyle konuşacaktınız kabul etmediklrinde thh ye gidip başvuracaktınız

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,258
Üyeler
141,689
Son üye
Youtube-BESTMUSICWORLD
Top Bottom