Neler Yeni

Rehber Hangi Altyapıya Hangi ISS Yakışır ?

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,479
İsim
Adem
Modemin desteklediği VDSL Standartları vardır. Mesela;
ITU G.993.2, Up to 17a pro¬le (POTS)
ITU-T G.993.5 (G.vector)
ITU-T G.998.4 (G.INP)
Benim anlık olarak kullandığım Türk Telekom modemi G.993.2 Destekliyor. Yeni aldığım Omni DSL İse Son Seviye diyebileceğimiz G.993.5 Yani G.Vector Destekliyor.
Belki modemde VDSL2 Desteği yoktur. Bu arada hat zayıflaman çok düşük SNR Margin de çok yüksek cillop gibi hattın var.
Aa bak o olabilir firmanın verdiği huawei model vdsl2 desteklemiyordur doğru.
Hattım zaten baya stabil 1 ping bile artışı olmuyor,santrale yakınım ondandır.
2 3 sene sonra millenicom kalırsa 100mbpslik fiyatlandırmalar 150 160tl gibi fiyatlar olursa millenicoma zıplıcam bakalım.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Aa bak o olabilir firmanın verdiği huawei model vdsl2 desteklemiyordur doğru.
Hattım zaten baya stabil 1 ping bile artışı olmuyor,santrale yakınım ondandır.
2 3 sene sonra millenicom kalırsa 100mbpslik fiyatlandırmalar 150 160tl gibi fiyatlar olursa millenicoma zıplıcam bakalım.
Şu anda kimden internet alıyorsun.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Değiştirilemiyor derken ? Başka modemi yok süperonline'nin zaten.
Hani başka bir modem kullanmak istediğimizde kullanıcı adı şifre vermiyorlar. Hadi kullanıcı adını bulabiliyoruz ama şifreyi vermiyorlar ya ondan.

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
adsl 16 mbps pakete 90-95 lira ödüyorum türk telekoma
35mbps 99 lira upload kaç olur

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,479
İsim
Adem
Hani başka bir modem kullanmak istediğimizde kullanıcı adı şifre vermiyorlar. Hadi kullanıcı adını bulabiliyoruz ama şifreyi vermiyorlar ya ondan.
O fiber içindir vdslde öyle bir şey olacağını sanmıyorum.İnternet sorunu yaşadığımda başka vdsl modeminiz varsa takıp deneyin demişlerdi çünkü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

adsl 16 mbps pakete 90-95 lira ödüyorum türk telekoma
35mbps 99 lira upload kaç olur
Normal hali 3upload ama şu sıralar 6

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
O fiber içindir vdslde öyle bir şey olacağını sanmıyorum.İnternet sorunu yaşadığımda başka vdsl modeminiz varsa takıp deneyin demişlerdi çünkü.

Normal hali 3upload ama şu sıralar 6
yayın için 6 upload lazım
millenicom da 35mbps dowload 6 upload paket var onu alırım daha iyi ama şöyle bi şeyde var millenicom da muhattap bulabilir miyiz yani bir sorun çıkar mı

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,479
İsim
Adem
yayın için 6 upload lazım
millenicom da 35mbps dowload 6 upload paket var onu alırım daha iyi ama şöyle bi şeyde var millenicom da muhattap bulabilir miyiz yani bir sorun çıkar mı
Yalnız millenicom 6 upload verme sebebi Corona yüzünden TTnetin uploadları 2x yapmasından dolayıdır TTnet uploadın 3e düşürdüğünde millenicomda düşürecek.Yayın açıyorsan altyapında fiber varsa 50-20 turkcellin paketi var ona bakabilirsin.TTnetin bu tarz paketi var mı bilmiyorum.

Aykut4057

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Aykut bütüner
Yalnız millenicom 6 upload verme sebebi Corona yüzünden TTnetin uploadları 2x yapmasından dolayıdır TTnet uploadın 3e düşürdüğünde millenicomda düşürecek.Yayın açıyorsan altyapında fiber varsa 50-20 turkcellin paketi var ona bakabilirsin.TTnetin bu tarz paketi var mı bilmiyorum.
altyapım hipernet diye gözüküyor ama birkaç gün önce türk telekomdan mesaj geldi
türkiyenin fiber gücü türk telekomla artık sizde yüksek hızda internetin keyfini çıkarabileceksiniz
yüksek hız imkanı sunan altyapımızda ki internet paketinden faydalanmaya başladınız
böyle bir mesaj geldi

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,479
İsim
Adem
altyapım hipernet diye gözüküyor ama birkaç gün önce türk telekomdan mesaj geldi
türkiyenin fiber gücü türk telekomla artık sizde yüksek hızda internetin keyfini çıkarabileceksiniz
yüksek hız imkanı sunan altyapımızda ki internet paketinden faydalanmaya başladınız
böyle bir mesaj geldi
Mesajın önemi yok,TTneti arayarak altyapında fiber var mı öğrenebilirsin.Yoksa eğer 6mbps uploada mahkumsun maalesef fakat upload hızları düşerse 3 alacağını unutma.

50mbpsten sonra 8mbps oluyordu upload hızları millenide öyle mi bilmiyorum fakat upload hızları düşerse sıkıntı olur diyorsan 50mbps ve üstü alırsan 4mbps uploada düşer max.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,801
Üyeler
154,467
Son üye
Miiiuu
Top Bottom