Neler Yeni

Rehber Hangi Altyapıya Hangi ISS Yakışır ?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,194
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Gigafiber ekle

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Binada hazırda altyapı varsa ama boş port yoksa o iş fazla zor değil.
İlçe müdürlüğüne gidebilirsiniz.
Ayrıca işleri hızlandırmak için o üstte attığım Fiber/VDSL Dönüşümleri konusundaki kanallardan iletişime geçebilirsin :)
karsı komsu ile zamanıdna almıstık şimdi tek alam dedim yok dediler.

Mertpk

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,951
İsim
Mert Metshi
yakınımda fiber olup olmadığını nasıl öğrenebilirim

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Türknetin yapa isimli özel bir sistemi var. Eğer yapa altyapısında iseniz 100mbps ye kadar download ve upload hızı 85 TL'ye.
YAPA, TurkNet'in Türk Telekom santrallerine kurduğu özel sistemler ile aynı telekom hatttından altyapının Kişiselleştirilip hizmetin sunulması.
Günümüzde 50Mbps ve üzeri upload destekleyen hat sayısı çok az onu da söyleyelim. Ama hat ne alırsa veriyorlar.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,479
İsim
Adem
Önemli: benim burada yazacaklarımın hepsi kendi düşüncem.

1-ADSL Altyapı

ADSL Altyapıda .... ISS Yakışır diyemem çünkü ADSL altyapıda kimin ne vereceği pek belli olmaz. Baksanıza Telekom Bile ADSL'de Doğru Düzgün Hizmet Veremiyor.

2-VDSL Altyapı

VDSL Altyapılar için önerilerim;
Bütçe dostu bir firma arıyorsanız - Millenicom
Benim param var altyapı sahibi daha iyi olur diyorsanız - Türk Telekom

3-VDSL2/FTTC Altyapı

VDSL2 Yani diğer adıyla FTTC Fiber altyapıların olayını anlatayım.
Sokağınızda veya bir yan sokakta bir DSLAM Bulunur. Fiber oraya kadar gelir. Orada bakıra dönüştürülüp bakır kablolar ile binalara dağıtılır.

*Bu tip altyapılar için önerilerim;
Bütçe dostu bir firma olsun, bazı sorunları olur yine de uğraşırım ben diyorsanız - TurkNet
Ben de bütçe dostu iyi bir firma istiyorum ama sorunlarla uğraşmak istemem sorunu az olsun derseniz - Millenicom
Kardeşim benim iyi internete ayıracak param var mevcut altyapıda en iyisini kullanayım pahalı olsun ama iyi olsun derseniz - Türk Telekom

*Önerilerin aynısı yapımı 2016'dan sonra durdurulan FTTB Fiber Altyapılar için de geçerlidir.

4-FTTH Fiber Altyapı

Geldik babaya.
Şimdi öncelikle şunu söyleyeyim. Yanlış hatırlamıyorsam hangi firmadan internet alırsanız alın size verilen Router ve GPON cihazı Türk Telekom'un oluyor.
Ayrıca Türk Telekom yeni vermeye başladığı siyah fiber modemler ile modem sorunu olmayan fiber internetin kapısını açmış durumda.
Bu yüzden fiber tarafında kurulum için ek ücret ödemek istemiyorsanız, daha hızlı hizmet almak için Türk Telekom'u tercih edin (bence).
Eğer derseniz ki ben yine de ucuza istiyorum he o zaman yine millenicom.

*BONUS*

Ekstra olarak şimdi bahsettim böyle telekom falan ama iyi bir olay var.
Türk Telekom yeni çıkartmış olduğu Gamer Kampanyası ile hem Ek Erişim Ücreti Ödemeden Yeni Müşterilerine Hizmet Sağlamış Oluyor.

Ayrıca bu yeni kampanyada Türk Telekom'a ait olan oyun platformu playstore.com'da Seçili Oyunlardan Her Ay Bir Tane Alabilirsiniz.
Ve işin en güzel tarafı da ilk ay hoş geldin hediyesi olarak 100 TL Playstore Cüzdan Kodu hediye ediliyor.
Bu 100TL Cüzdan kodu ile playstore.com'da Steam Cüzdan Kodu Alabilir, Ödül Olarak Verilen Harcamanızı Steam'de de yapabilirsiniz.

Meraklısı için linki aşağıya bırakıyorum.

Bir şey daha söyleyeceğim. Türk Telekom'un mevcut müşterilerine Erişim Ücreti hariç olarak sunduğu 50Mbps Limitsiz internetin minimum fiyatı 120TL. Buna 10TL Erişim Ücreti ekliyorsunuz 130TL Olmuş oluyor.
Yani Yeni gelecek kişiler eğer 50Mbps paketi alırsa erişim ücreti dahil olduğu için mevcut müşterilerden 10TL Daha ucuza internet almış oluyor. Ama aynı olay 100Mbps için geçerli değil. Bende bile 100Mbps 150TL Diyor ancak erişim ücreti koydun 160. Yani Türk Telekom, sadece 20-35 Ve 50Mbps olan paketlerde müşteriyi 10TL kazançlı çıkartıyor.

Evet. Günlük telekom dozumuzu aldığımıza göre bugün yayınlayacağım tek bir rehber kaldı.
Şimdiden H.O
1605362625344.png

Altyapım vdsl2 destekliyor ama modem arayüzünde vdsl geçiyor,kafam yandı.
1605362668486.png

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Mertpk

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,951
İsim
Mert Metshi
@alpolojix yan binamızda vdsl2 varrrrrrrrrrrrr nereden başvurayım

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Türk Telekom sponsor mu?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Alıntıyı görüntüle
Altyapım vdsl2 destekliyor ama modem arayüzünde vdsl geçiyor,kafam yandı.
Alıntıyı görüntüle
Modemin desteklediği VDSL Standartları vardır. Mesela;
ITU G.993.2, Up to 17a pro¬le (POTS)
ITU-T G.993.5 (G.vector)
ITU-T G.998.4 (G.INP)
Benim anlık olarak kullandığım Türk Telekom modemi G.993.2 Destekliyor. Yeni aldığım Omni DSL İse Son Seviye diyebileceğimiz G.993.5 Yani G.Vector Destekliyor.
Belki modemde VDSL2 Desteği yoktur. Bu arada hat zayıflaman çok düşük SNR Margin de çok yüksek cillop gibi hattın var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@alpolojix yan binamızda vdsl2 varrrrrrrrrrrrr nereden başvurayım
Yan binanda vardır elbet ama sende var mı önemli olan o.
O attığım konudaki yerlerden ve müdürlüklerden başvur işte. Hemen yanındaki bir binaysa sitelerde olduğu gibi sizin hatları ona bağlarlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türk Telekom sponsor mu?
Keşke...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,800
Üyeler
154,467
Son üye
Miiiuu