Neler Yeni

Hangi iPhone'u almalıyım?

Lian_GR

80+
10 senedir tüm apple ürünlerini kullandım. en babalarını hemde. 3 hafta önce 15 pro max'den s24 ultraya geçtim hayatım güzelleşti resmen. iphone alınmaz şuanki devir ve ekonomide alınmaz en azından.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,298
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
İPhone alıyorsan prodan aşağısını alma almışken de yüksek model al 13 problem mal ve 14 problem max ler şuan 15 problem max ler e göre pahalı bence almışken iyisini al İPhone mükemmel cihaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

10 senedir tüm apple ürünlerini kullandım. en babalarını hemde. 3 hafta önce 15 pro max'den s24 ultraya geçtim hayatım güzelleşti resmen. iphone alınmaz şuanki devir ve ekonomide alınmaz en azından.
15 problem max e kötü diyorsan kusura bakma ama bişey bilmiyorsun derim sana :)

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,188
İsim
Yunus Şahin
Çok yoğun telefon kullanıcısı değilsen yeni telefona geçmeni önermem. Bende XS Max'den 14 Pro Max'e geçtim. Geçtiğime pişman oldum. Boşuna masraf yapmışım dedim kendi kendime.

Ama alacağım diyorsan ikisi arasından tabi ki Pro Max al derim.

Çok yoğun telefon kullanıcısı değilsen yeni telefona geçmeni önermem. Bende XS Max'den 14 Pro Max'e geçtim. Geçtiğime pişman oldum. Boşuna masraf yapmışım dedim kendi kendime.

Ama alacağım diyorsan ikisi arasından tabi ki Pro Max al derim.
Ara sıra aklıma geliyor acaba hata mı ediyorum diye ama hocam benim telefonun pili 77'ye dayandı ve çok ısınmaya başladı :) bir an önce kurtulsam iyi olacak gibi. Almadan anlayamacağım gibi galiba alıp almamam gerektiğini :D

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,188
İsim
Yunus Şahin
Ara sıra aklıma geliyor acaba hata mı ediyorum diye ama hocam benim telefonun pili 77'ye dayandı ve çok ısınmaya başladı :) bir an önce kurtulsam iyi olacak gibi. Almadan anlayamacağım gibi galiba alıp almamam gerektiğini :D

Pil değiştirip devam edersin onda sorun yok. Yeni telefonların fiyatları ucuz değil. Dediğim gibi telefonunla gündelik çok işin yoksa o kadar masraf etmeni önermem.

Bir de tüm yaz çalışmam gerekiyor diyorsun. Hiç ama hiç değmez yeni telefona.

Pil değiştirip devam edersin onda sorun yok. Yeni telefonların fiyatları ucuz değil. Dediğim gibi telefonunla gündelik çok işin yoksa o kadar masraf etmeni önermem.

Bir de tüm yaz çalışmam gerekiyor diyorsun. Hiç ama hiç değmez yeni telefona.
Yaşım ve güzel ülkemden dolayı tüm yaz çalışmak normal geliyor artık hocam :) aklımda bulunsun batarya değiştirme işi. teşekkür ederim.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,188
İsim
Yunus Şahin
Yaşım ve güzel ülkemden dolayı tüm yaz çalışmak normal geliyor artık hocam :) aklımda bulunsun batarya değiştirme işi. teşekkür ederim.

Orası ayrı bir konu. 2-3 ay çalışıp yani 60-90 gün çalışıp, günde 8 saat en az sadece bir telefon almak hiç mantıklı gelmiyor.

Zekkum

80+
bana da

bana da öyle geldi hocam batarya olarak da daha mantıklı ama iPhone 15e iyi diyenler de var kafam karıştı biraz :D

Hocam 60 Hz olmasına rağmen İphone 15 vs İphone 14 Pro 'dan iyidir neden mi ?

120 Hz ile telefonu kullandığınızda batarya daha hızlı tükenecektir yani kullanmayacağınız özelliğin size avantajı pek yok.

İphone 14 Pro : 3200 mAh - İphone 15 : 3349 mAh (Resmi değerlere göre İphone 15 bataryada önde)

Ayrıca 60 Hz ekran olduğu için daha uzun süre bataryası gidecektir. Yazılım desteği uzun vadeli olsun ve ilerde telefon değiştirirken piyasası ölmesin diyorsanız Apple tarafında güncelliği korumak hep mantıklıdır.

ARKA KAMERA İphone 14 Pro : Diyafram Açıklığı F1.78 - İphone 15 : Diyafram Açıklığı F1.6 (Bu değer ne kadar küçükse o kadar iyi demektir.)

Diyafram açıklığı değeri ne kadar küçükse ışık kameraya o kadar çok girer. Gece çekimi bu nedenle İphone 15 'in daha iyidir.

Gündüz içinde durum İphone 15 için avantajlıdır.

ÖN KAMERA : İkisinin birebir aynıdır.

İŞLEMCİ : Apple A16 Bionic - İkisinin birebir aynıdır.

Ağırlık : İphone 15 daha hafiftir. (35 Gram)

Hocam 60 Hz olmasına rağmen İphone 15 vs İphone 14 Pro 'dan iyidir neden mi ?

120 Hz ile telefonu kullandığınızda batarya daha hızlı tükenecektir yani kullanmayacağınız özelliğin size avantajı pek yok.

İphone 14 Pro : 3200 mAh - İphone 15 : 3349 mAh (Resmi değerlere göre İphone 15 bataryada önde)

Ayrıca 60 Hz ekran olduğu için daha uzun süre bataryası gidecektir. Yazılım desteği uzun vadeli olsun ve ilerde telefon değiştirirken piyasası ölmesin diyorsanız Apple tarafında güncelliği korumak hep mantıklıdır.

ARKA KAMERA İphone 14 Pro : Diyafram Açıklığı F1.78 - İphone 15 : Diyafram Açıklığı F1.6 (Bu değer ne kadar küçükse o kadar iyi demektir.)

Diyafram açıklığı değeri ne kadar küçükse ışık kameraya o kadar çok girer. Gece çekimi bu nedenle İphone 15 'in daha iyidir.

Gündüz içinde durum İphone 15 için avantajlıdır.

ÖN KAMERA : İkisinin birebir aynıdır.

İŞLEMCİ : Apple A16 Bionic - İkisinin birebir aynıdır.

Ağırlık : İphone 15 daha hafiftir. (35 Gram)
aklımda bulunsun hocam teşekkür ederim.

Top Bottom