Neler Yeni

Hangi programlama dilini öğrenmeliyim?

EmreTRk

80+ Bronze
Peki kendim programlamak yerine hazır bir yazılım kullanamazıyım? Mesela web eticaret sitesi için ticimax gibi yazılımlar mevcut. Bunun gibi mobil uygulamalardada hazır bir altyapı yokmu?

spinner41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
İbrahim Ç.
Instagram
ibrahimc09
Sıfırdan başlayan biri için letgo, dolap gibi uygulamaları yazmak çok zor dostum. Başlangıç olarak Python öğren algoritma, programlama mantığını öğren sonrasında hangi platformda yazmak istiyorsan ona göre kullanmak istediğin dili kendin seç.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Savxana

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Berke Yolcu
Ve java öğrenmeni de tavsiye ederim kolay değil öğrenmesi fakat android uygulamalarda çok işine yarar

spinner41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
İbrahim Ç.
Instagram
ibrahimc09
HTML, CSS ve BOOSTRAP falan site tasarımı için ama artık pek site tasarımı ile uğraşan kalmado herkes hazır site kullanıyor. Pyhton arka plan için yani bildiğim kadarıyla, C# falan eskidi.
Frontend ve backend diye ayrılıyor işin görünmeyen kısmında Python kullanılabilir haklısınız. C# başlangıç için önerdim ve modası geçmiş bir dil değil hala birçok alanda kullanılabiliyor. Webten bahsetmiyorum.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Frontend ve backend diye ayrılıyor işin görünmeyen kısmında Python kullanılabilir haklısınız. C# başlangıç için önerdim ve modası geçmiş bir dil değil hala birçok alanda kullanılabiliyor. Webten bahsetmiyorum.

Unity tarzı oyun prpgramlarında kullanılıyor hala C# evet, ama yinede piyasadan silinmekte şuan, ve açıkcası zor bir dil :D.

Top Bottom