Neler Yeni

Her din yanlış bizimki mi doğru?

Kur'an'cılık sapkınlıktır.
Değildir, neye göre kime göre?
Sadece Kur'anı kabul etmek nasıl sapkınlık olsun, hadisleri kurandan üstün tutan sapkındır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hz. Muhammed'siz bir İslam Resulsüz bir İslam ne kadar mantıklı?
Kur'an da muhammed yok mu kanka, biz muhammedi inkar mı ettik
Hadislerin çoğu saçma, banas Kur'an yetiyor peygamber zaten orada yazanları uyguluyor ve uygulatıyor

roosevelt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Tuna Taş
Ama kanka şimdi direkt yeni hesap açıp bu konuya dalman değişik olmuş. Din konusu açmak neden yasak anlamadım. Tartışmaya girmeden bir şey sormak isterim, Dinleri gerçekten araştırdın mı?
1-Hesabı din için değil ps4 için açtım.
2- dinler konusunda Bir yanlışım varsa söyleyin

baronn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Barış kaplan
Benim aklıma takılan, ilk insan 2,4 milyon yıl önce oluştu ve toplumlar belki de yüzbinlerce dine inandı. En basitinden tengri dini, bütün Türk milletinin bağlı olduğu bir din nasıl oldu da bir anda unutuldu? Daha önceki binlerce toplumun inandığı dinlerin islam'dan daha anlamsız veya anlamlı olduğunu kanıtlayabilir misiniz, hayır. İnsanların 1000 sene sonra islamın neye hizmet ettiğini bile hatırlayamayacağı ne kadar imkansız bir olasılık? 2.5 milyon yıl boyunca her din yalandı da bu mu gerçek? Ya da milyonlarca yıl içinde binlerce hak din geldi ama hepsi bozuldu mu? Eğer öyle bir şey olduysa bu işten ne anladım? İnsana ait hiçbir özelliği(yanlışı) taşımayan bir varlık nasıl olur da kendi dininin inananlarına yanlış anlatılmasına ve tahrif edilmesine milyonlarca yıl boyunca izin verir? Yoksa yaratıcının aklı başına mı geldi? Diyelim ki Allah'ın bir planı var ve o yüzden tahriflere izin verdi, peki çin malı telefon gibi habire gelen dinlere inanmayanların cehenneme gitmesi nasıl açıklanacak? Kanımca biz de tarihin tozlu sayfalarına gömülecek bir dine inanıyoruz ve er geç islam'ı da şu an tengriyi andığımız gibi anacağız.
2+2'nin 4 olduğunu kanıtladıktan sonra 5 diyenleri takmam

roosevelt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Tuna Taş
Değildir, neye göre kime göre?
Sadece Kur'anı kabul etmek nasıl sapkınlık olsun, hadisleri kurandan üstün tutan sapkındır.

Kur'an da muhammed yok mu kanka, biz muhammedi inkar mı ettik
Hadislerin çoğu saçma, banas Kur'an yetiyor peygamber zaten orada yazanları uyguluyor ve uygulatıyor
Saçma dediğiniz anda dinden çıktınız hocam. Allahtan ve peygamberinden daha iyi mi biliyorsunuz? Kurana göre, Bu dine inanıyorsanız seve seve her özelliğini kabul edeceksiniz.

Hadislerin Peygamberden sonra gelmesi ve kesinliğinin en azından arkeolojik olarak kanıtlanamaması hariç sorun yok :)

CemSultan01

80+ Bronze
Benim aklıma takılan, ilk insan 2,4 milyon yıl önce oluştu ve toplumlar belki de yüzbinlerce dine inandı. En basitinden tengri dini, bütün Türk milletinin bağlı olduğu bir din nasıl oldu da bir anda unutuldu? Daha önceki binlerce toplumun inandığı dinlerin islam'dan daha anlamsız veya anlamlı olduğunu kanıtlayabilir misiniz, hayır. İnsanların 1000 sene sonra islamın neye hizmet ettiğini bile hatırlayamayacağı ne kadar imkansız bir olasılık? 2.5 milyon yıl boyunca her din yalandı da bu mu gerçek? Ya da milyonlarca yıl içinde binlerce hak din geldi ama hepsi bozuldu mu? Eğer öyle bir şey olduysa bu işten ne anladım? İnsana ait hiçbir özelliği(yanlışı) taşımayan bir varlık nasıl olur da kendi dininin inananlarına yanlış anlatılmasına ve tahrif edilmesine milyonlarca yıl boyunca izin verir? Yoksa yaratıcının aklı başına mı geldi? Diyelim ki Allah'ın bir planı var ve o yüzden tahriflere izin verdi, peki çin malı telefon gibi habire gelen dinlere inanmayanların cehenneme gitmesi nasıl açıklanacak? Kanımca biz de tarihin tozlu sayfalarına gömülecek bir dine inanıyoruz ve er geç islam'ı da şu an tengriyi andığımız gibi anacağız.
Acaba bunu 15. Yüzyılda muhteşem bir İslam ilmiyle dalgalanan dünya için soylebilir miydin?
Şuan ki müslümanların belkide %75 i adam akıllı müslüman değil. Okumayan yazmayan müslüman bana göre gerçek müslüman değildir.
Aslında arkadaş güzel soru sormuş arkadaşlar neden bu kadar linçlendiniz ki?
Aslında bunu bende kendime çok soruyorum. Ulan Kur'an değiştirilmiş ise diye çok düşünüyorum.

roosevelt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Tuna Taş
Acaba bunu 15. Yüzyılda muhteşem bir İslam ilmiyle dalgalanan dünya için soylebilir miydin?
Şuan ki müslümanların belkide %75 i adam akıllı müslüman değil. Okumayan yazmayan müslüman bana göre gerçek müslüman değildir.
Aslında arkadaş güzel soru sormuş arkadaşlar neden bu kadar linçlendiniz ki?
Aslında bunu bende kendime çok soruyorum. Ulan Kur'an değiştirilmiş ise diye çok düşünüyorum.
Siz yazdığımı biraz anlamış gibisiniz.
2.5 milyon yıl boyunca kim bilir kaç tane din kendi ilmiyle dünyayı sallandırdı bir de bu açıyla düşünürseniz daha rahat anlayacaksınız. Sizce günümüzdeki çoğu şeyin temelini oluşturan antik yunanlı veya romalı filozoflar hangi gerçek sanılan dinin ilmine sahipti?

Kurancılık her zaman her hadisi de inkar etmek değildir :) Wikiden 1 satır okuyup beni eleştiriyorsunuz.

OUHasan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,993
Mutluluk benim için yaratılmışken, mutsuz olamam!
İsim
Hasan
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Hadislerin çoğu saçma,
Zeytinburnu Güzel Camii'deki hoca Kerem Önder. Bu cümleni ona bir danışmanı öneririm.

2- dinler konusunda Bir yanlışım varsa söyleyin
Yanlışın yok bence sadece arkadaşlar biraz fazla taktı..
antik yunanlı veya romalı filozoflar hangi gerçek sanılan dinin ilmine sahipti?
Merak ettim. Cevabı verir misin?

CemSultan01

80+ Bronze
Siz yazdığımı biraz anlamış gibisiniz.
2.5 milyon yıl boyunca kim bilir kaç tane din kendi ilmiyle dünyayı sallandırdı bir de bu açıyla düşünürseniz daha rahat anlayacaksınız. Sizce günümüzdeki çoğu şeyin temelini oluşturan antik yunanlı veya romalı filozoflar hangi gerçek sanılan dinin ilmine sahipti?
inanç özgün bir şeydir.
bir ressamın resmi beni etkilerken başka birini etkilememiş olabilir.
2.5 milyon hatta 500 bin yıl önceki neyi biliyoruz? hiçbirşey
belkide bir din vardı ama bu din birden yok olduğu için her yeri yaktılar. bu sayısız olasılıktan biri.
o yüzden yazdığınız herkese göre bir muamma. ama saçma değil.
sizi linçleyenlere fazla takmayın. onlar kendi pencelerinden dünyaya bakıyorlar ki bu da iyi bir şey.
çok sevdiğim bir söz var kime ait zerre fikrim yok. öğretmenim söylemişti.
"gökyüzü kadar temiz kalplerimiz var. ama hayat kadar karışık gizemler var içinde"
yani ne düşünürsen düşün. hep temiz düşüneceksin ama herkes gibi bir muammanın içinde olduğunu anlamıyakcaksın. 2.5 milyon yıl öceki ve şimdiki bizler gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,021
İsim
Diyarhan
Tengri din değil Tengri demek zaten Allah demek.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,980
Üyeler
140,739
Son üye
riseofdarkness
Top Bottom