Neler Yeni

İnceleme HyperX Cloud Core Wireless İncelemesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda
Hocam cihazda dip ses vb sorunlar var mı ona göre şuan amazonda indirim var almayı düşünüyorum bass ayarı içinde steelseriesgg uygulamasının ekolayzerını kullanabilirsiniz bence ve geçmem sizce mantıklı mı hardcore fps oynuyorum hyperx sevdiğim bir marka pişman olmak istemiyorum dts teknolojisi 7.1 e eşdeğer mi

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam cihazda dip ses vb sorunlar var mı ona göre şuan amazonda indirim var almayı düşünüyorum bass ayarı içinde steelseriesgg uygulamasının ekolayzerını kullanabilirsiniz bence ve geçmem sizce mantıklı mı hardcore fps oynuyorum hyperx sevdiğim bir marka pişman olmak istemiyorum dts teknolojisi 7.1 e eşdeğer mi
Sanal 7.1i çoğu kişinin kullandığını sanmıyorum açıkçası. Cloud 2nin 7.1i hiç iyi gelmiyordu bana. DTSyi de ilk aldığımda denedim 1-2 oyunda iyi ses kasılıyordu ama bunun da gerekli olduğunu pek sanmıyorum zaten bu kulaklıkların stok halleri yeterince ses kasmanızı sağlıyor. Steelseries önerini yarın deneyeceğim teşekkür ederim. Core modelinde sessizdeyken hafif bir dipses var. Ama sesi biraz açınca geçiyor bendekinde. Tamamen sessizdeyken ve ses ayarı yüksekteyken duyuluyor. Dipses konusunda kullanan birkaç kişinin daha yorum yapması daha sağlıklı olur biraz şans işi.

BerkanG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkan genç
Senin yazdığın yazıyı okuyarak kulaklığı satın aldım bugün elime geçti fakat mikrofonu çalışmıyor taktığım yere bastırdığım zaman ses dalgası geliyor gidiyor sanırım bi bozukluk var yardımcı olur musun

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Senin yazdığın yazıyı okuyarak kulaklığı satın aldım bugün elime geçti fakat mikrofonu çalışmıyor taktığım yere bastırdığım zaman ses dalgası geliyor gidiyor sanırım bi bozukluk var yardımcı olur musun
Kulaklığın üzerindeki mikrofon açma kapama tuşunu kontrol ettin mi? Sorunlu ise amazondan aldıysan değişim isteyebilirsin.

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
kripto paralar,mining,OC/soğutma,donanım,borsa
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Twitter
KucukdoganOzgur
Facebook
ozgur.kucukdogan.39
Discord
wh1te#4220
temassızlık problemi var gibi o kısma tam olarak oturduğuna emin misin bazen çok sert oluyor oturdu sanıyorsun ama tam oturmuyor

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Kerem Hot
Selamlar, Amazon indirimlerinde 950 TL'ye almış olduğum Cloud Core Wireless'in
incelemesi pek bulunmadığı için ilk izlenimlerimi yazmak istedim. Umarım almayı düşünenler için iyi bir inceleme olur.
Bundan önce Cloud 2 kullanıyordum. Yer yer onunla da kıyaslayacağım. Cloud 2 kullanıcıları için de yardımcı olabilir.

Genel olarak kısa bir özet geçip konuyu artıları, eksileri ve fotoğrafları ile bitireceğim.
Kulaklık öncelikle bana göre gerçekten rahat. Cloud 2'yi tercih etme sebebim de buydu.
İkinci tercih sebebim de kablosuz olması. Bana göre bu da büyük bir rahatlık, kablonun önümde durmasından,
sağa sola sürtünüp durmasından gerçekten rahatsız oluyordum.
Ses konusuna gelince, sesi gayet yeterli ama çok yüksek sesli müzik dinleyenleri tatmin etmeyebilir. Sesi düşük mü? Değil.
Bunu söylememin sebebi Cloud 2'ye göre sesi daha az geldi bana. Cloud 2 kullanıcıları bilir ses aralığı yüksek
bir kulaklık. Cloud 2'de sesi %100 yapınca yüksek sesten dolayı rahatsız oluyordum bu kulaklıkta olmadım.
Tabi ilk defa kullanacaklar için gayet yeterli gelebilir. Bassı da Cloud 2'den bir tık daha az geldi. Bass severleri tatmin
etmeyebilir. Ortalama bir bassı var.

Malzeme kalitesi,
yan kapaklar plastik, kafa bandı iskeleti metal. Klasik Cloud 2.
Ama bendeki Cloud 2'nin yan kapakları da metal olduğu için daha kaliteli bir his alıyordum. Yeni sürüm Cloud 2ler de artık plastik diye biliyorum.

Mikrofonu,
Cloud 2'dekinden çok farklı değil (arkadaşlarımla konuştuğum kadarıyla) . Sesi gayet güzel iletiyor, kaliteli diyebiliriz.

Kulaklığın bu modelinde sanal 7.1 yok ama bu açığı kapatmak için DTS Headphone X isimli uygulama ile birlikte geliyor.
Uygulamayı Microsoft Store üzerinden indirebilirsiniz. Kulaklık PC'ye takılıyken programa giriş yaptığınızda otomatik olarak lisanslanıyor.
" Uygulama Linki "
Cloud 2'de 7.1i kullanmıyordum stok sesine göre daha kötü yapıyordu. Ama bu uygulamayı beğendim.
Oyunlarda neden bilmiyorum ama sesleri daha güzel aldım. 1-2 oyun bazında konuşuyorum.

Artılar:
- Wireless - Kablosuz olması (gecikme vs. yok)
- Rahatlığı
- DTS Headphone X
- Ses kalitesi (Basslar herkesi tatmin etmeyebilir genel olarak temiz bir sesi var)
- 20 saat pil kullanım süresi
(3 günlük kullanım sonucu 20+ saat civarı kullanımı gördüm. Sitedeki verilerde yazdığı gibi.)

Eksiler:
- 3 saat şarj süresi (belki de normal bir süredir bana fazla geldi)
- Kısa şarj kablosu, daha uzun olsun isterdim.
- Yazılım desteği yok (en azından şarj seviyesini görmek için)
- Bluetooth bağlantısı yok sadece dongle ile bağlanıyor.
-Padleri birkaç saat sonra terletmeye başlıyor. Cloud 2yi kullanırken terlediğini hatırlamıyorum.
Şarjlı olduğu için bataryasından kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.

Fotoğraflar:
Kutu tasarımı Cloud 2'ye göre daha genç ve güzel duruyor.

Alıntıyı görüntüle

Ama kutusunun içi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Cloud 2'nin kutu kalitesi ve içeriği daha premium hissettiriyordu.
Burada biraz malzemeden kısılmış.

Alıntıyı görüntüle

Kutu içeriği:
-Kulaklık
-Çıkarılabilir Mikrofon
-USB Şarj Kablosu
-USB Kablosuz Adaptörü

Alıntıyı görüntüle

Kulaklık üzerindeki tuşlar:
- Led gösterge ışığı
-Açma/kapatma tuşu (Açıp-kapatmak için 4-5 sn basılı tutuyorsunuz. Tek dıt sesi açık, çift dıt sesi kapalı )
- Mikrofonu kapatma tuşu
- Ses tekerliği ( Her iki tarafa da sınırsız olarak dönüyor, tek yönde tıkanmıyor, sevdim.)
-Şarj kablosu girişi.

(Şarj olurken yeşil ışık yanıp sönüyor. Sabit yeşil yanmaya başladığında şarj olmuş demektir.
Şarj durumunu öğrenmek için power tuşuna bir kere basın yeşil yanıp sönüyorsa iyi,
kırmızı yanıp sönüyorsa %15 altına inmiştir.)

Alıntıyı görüntüle

Genel olarak ilk izlenimlerim böyle ve kulaklıktan memnunum. Kısa bir özet geçeyim derken uzadı gitti.
Buraya kadar okuyanlar için umarım bilgilendirici bir inceleme olmuştur. Kaçırdığım noktalar varsa yazabilirsiniz.
İyi forumlar!

Merhaba. Konuyu hortlatmış gibi oldum ama bir sorum olacak. Bende Cloud2'den buna geçmeyi düşünüyorum. Bugün satın aldım 4-5 güne elimde olur. Cloud2'nin bez süngerlerini buna takmayı düşünüyorum. Cloud2'yi ise satmayı düşünüyorum. Bez süngerler bu kulaklığa uyum sağlıyor mu? Ve benim Cloud2'de az da olsa dip ses sorunu var. Acaba bu kulaklıkta o sorun var mı? Genel olarak CS GO ve Valorant oynuyorum. Ara ara da film vs izliyorum. Cloud2'den buna geçmemin tek sebebi ise "kablosuz" olması. Sorularıma yanıt verebilirsen çok sevinirim teşekkürler.. :)

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Merhaba. Konuyu hortlatmış gibi oldum ama bir sorum olacak. Bende Cloud2'den buna geçmeyi düşünüyorum. Bugün satın aldım 4-5 güne elimde olur. Cloud2'nin bez süngerlerini buna takmayı düşünüyorum. Cloud2'yi ise satmayı düşünüyorum. Bez süngerler bu kulaklığa uyum sağlıyor mu? Ve benim Cloud2'de az da olsa dip ses sorunu var. Acaba bu kulaklıkta o sorun var mı? Genel olarak CS GO ve Valorant oynuyorum. Ara ara da film vs izliyorum. Cloud2'den buna geçmemin tek sebebi ise "kablosuz" olması. Sorularıma yanıt verebilirsen çok sevinirim teşekkürler.. :)
Merhaba Kerem. Ben de bu kulaklığa geçmeden önce cloud 2 kullanıyordum. Bunu aldığım gün neredeyse aynı fiyata cloud2yi sattım. Ve benim de tek geçme sebebim kablosuz olması. Şu an bunun için bez sünger bakıyorum aliexpresste satılan süngerler cloud 2 ve core ile uyumlu diye gözüküyor onun için uyumludur diye düşünüyorum. Sen yine de gelince denersin. Dip ses biraz var evet. Yukarıdaki arkadaş da yok demiş. Şans işi olabilir eski cloud2de bende yoktu mesela. Ama ses full kapalıyken duyuluyor onun için biraz ses açsam bile duyulmadığı için dert etmiyorum. Bende ara ara cs ve pubg oynuyorum bu oyunlardaki tecrübelerime göre küçük bir fark var ama gayet iyi ses kasılıyor. Bu farkın sesin yüksekliği ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Cloud 2'de windows sesi 40da çok rahat ses kasabiliyorken bu kulaklıkta 50-55de kasabiliyorum. Yani sesi kendine göre ayarladığın sürece o konuda da sıkıntı yaşamazsın diye umuyorum. Çok yüksek ses beni rahatsız ettiği için daha fazla kullanamıyorum. Hayırlı olsun şimdiden :)

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Kerem Hot
Merhaba Kerem. Ben de bu kulaklığa geçmeden önce cloud 2 kullanıyordum. Bunu aldığım gün neredeyse aynı fiyata cloud2yi sattım. Ve benim de tek geçme sebebim kablosuz olması. Şu an bunun için bez sünger bakıyorum aliexpresste satılan süngerler cloud 2 ve core ile uyumlu diye gözüküyor onun için uyumludur diye düşünüyorum. Sen yine de gelince denersin. Dip ses biraz var evet. Yukarıdaki arkadaş da yok demiş. Şans işi olabilir eski cloud2de bende yoktu mesela. Ama ses full kapalıyken duyuluyor onun için biraz ses açsam bile duyulmadığı için dert etmiyorum. Bende ara ara cs ve PUBG oynuyorum bu oyunlardaki tecrübelerime göre küçük bir fark var ama gayet iyi ses kasılıyor. Bu farkın sesin yüksekliği ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Cloud 2'de windows sesi 40da çok rahat ses kasabiliyorken bu kulaklıkta 50-55de kasabiliyorum. Yani sesi kendine göre ayarladığın sürece o konuda da sıkıntı yaşamazsın diye umuyorum. Çok yüksek ses beni rahatsız ettiği için daha fazla kullanamıyorum. Hayırlı olsun şimdiden :)
Çok teşekkür ederim güzel bilgiler için :) Forumda indirim oldu da orada süngerler uyumlu diyen olmuş ben de kullanıcısı olarak sana sormak istedim. Cloud2'de de dediğin gibi ses çok yüksekte ses kasılmıyor. Windows sesi %80' de ve oyun için "volume 0.2" yaparak çok net ses kasıyorum ki yine sesi çok yüksek kalıyor :) Bakalım kulaklık gelsin deneyimleyeceğim. Süngerlerde uyuyorsa benim için tadından yenmez hâl alacak. Tekrar teşekkür ederim

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Çok teşekkür ederim güzel bilgiler için :) Forumda indirim oldu da orada süngerler uyumlu diyen olmuş ben de kullanıcısı olarak sana sormak istedim. Cloud2'de de dediğin gibi ses çok yüksekte ses kasılmıyor. Windows sesi %80' de ve oyun için "volume 0.2" yaparak çok net ses kasıyorum ki yine sesi çok yüksek kalıyor :) Bakalım kulaklık gelsin deneyimleyeceğim. Süngerlerde uyuyorsa benim için tadından yenmez hâl alacak. Tekrar teşekkür ederim
Olur ya yüksek ihtimal. Deneyince buraya yazarsan çok güzel olur. rica ederim dostum.

Top Bottom