Neler Yeni

İnceleme HyperX Cloud Core Wireless İncelemesi

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Void elite da ses seviyesini %40 larda kullanıyorum bunu %55 60 civarı olarak ayarladım bana yeterli geldi eğer doğruysa 17 18 saat civarı götürür gibi.
Ben de cloud 2'yi %30-40 gibi kullanırken bunu %50-55lerde kullanıyorum. Sesi bir tık daha az gibi.

Kurapikki

80+ Bronze
Gelen seslerde bir gecikme yaşadın mı? Kablosuz kulaklıklarda en önemlisi gecikme değeri bence.

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
YILDIRIM

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Eline sağlık çok güzel inceleme olmuş. 950 liraya C2 yerine her türlü tercih edilirdi bence.
Sağolasın. Bence de bu fiyat bandında güzel bir tercih.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gelen seslerde bir gecikme yaşadın mı? Kablosuz kulaklıklarda en önemlisi gecikme değeri bence.
Hayır. Wireless ürünlerin çoğunda böyle bir sorun yok bence. Bluetooth olanlarda belki.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,337
İsim
SEYF
Selamlar, Amazon indirimlerinde 950 TL'ye almış olduğum Cloud Core Wireless'in
incelemesi pek bulunmadığı için ilk izlenimlerimi yazmak istedim. Umarım almayı düşünenler için iyi bir inceleme olur.
Bundan önce Cloud 2 kullanıyordum. Yer yer onunla da kıyaslayacağım. Cloud 2 kullanıcıları için de yardımcı olabilir.

Genel olarak kısa bir özet geçip konuyu artıları, eksileri ve fotoğrafları ile bitireceğim.
Kulaklık öncelikle bana göre gerçekten rahat. Cloud 2'yi tercih etme sebebim de buydu.
İkinci tercih sebebim de kablosuz olması. Bana göre bu da büyük bir rahatlık, kablonun önümde durmasından,
sağa sola sürtünüp durmasından gerçekten rahatsız oluyordum.
Ses konusuna gelince, sesi gayet yeterli ama çok yüksek sesli müzik dinleyenleri tatmin etmeyebilir. Sesi düşük mü? Değil.
Bunu söylememin sebebi Cloud 2'ye göre sesi daha az geldi bana. Cloud 2 kullanıcıları bilir ses aralığı yüksek
bir kulaklık. Cloud 2'de sesi %100 yapınca yüksek sesten dolayı rahatsız oluyordum bu kulaklıkta olmadım.
Tabi ilk defa kullanacaklar için gayet yeterli gelebilir. Bassı da Cloud 2'den bir tık daha az geldi. Bass severleri tatmin
etmeyebilir. Ortalama bir bassı var.

Malzeme kalitesi,
yan kapaklar plastik, kafa bandı iskeleti metal. Klasik Cloud 2.
Ama bendeki Cloud 2'nin yan kapakları da metal olduğu için daha kaliteli bir his alıyordum. Yeni sürüm Cloud 2ler de artık plastik diye biliyorum.

Mikrofonu,
Cloud 2'dekinden çok farklı değil (arkadaşlarımla konuştuğum kadarıyla) . Sesi gayet güzel iletiyor, kaliteli diyebiliriz.

Kulaklığın bu modelinde sanal 7.1 yok ama bu açığı kapatmak için DTS Headphone X isimli uygulama ile birlikte geliyor.
Uygulamayı Microsoft Store üzerinden indirebilirsiniz. Kulaklık PC'ye takılıyken programa giriş yaptığınızda otomatik olarak lisanslanıyor.
" Uygulama Linki "
Cloud 2'de 7.1i kullanmıyordum stok sesine göre daha kötü yapıyordu. Ama bu uygulamayı beğendim.
Oyunlarda neden bilmiyorum ama sesleri daha güzel aldım. 1-2 oyun bazında konuşuyorum.

Artılar:
- Wireless - Kablosuz olması
- Rahatlığı
- DTS Headphone X
- Ses kalitesi (Basslar herkesi tatmin etmeyebilir genel olarak temiz bir sesi var)
- 20 saat pil kullanım süresi (Sitedeki verilere göre)

Eksiler:
- 3 saat şarj süresi (belki de normal bir süredir bana fazla geldi)
- Kısa şarj kablosu, daha uzun olsun isterdim.
- Yazılım desteği yok (en azından şarj seviyesini görmek için)
- Bluetooth bağlantısı yok sadece dongle ile bağlanıyor.

Fotoğraflar:
Kutu tasarımı Cloud 2'ye göre daha genç ve güzel duruyor.

Alıntıyı görüntüle

Ama kutusunun içi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Cloud 2'nin kutu kalitesi ve içeriği daha premium hissettiriyordu.
Burada biraz malzemeden kısılmış.

Alıntıyı görüntüle

Kutu içeriği:
-Kulaklık
-Çıkarılabilir Mikrofon
-USB Şarj Kablosu
-USB Kablosuz Adaptörü

Alıntıyı görüntüle

Kulaklık üzerindeki tuşlar:
- Led gösterge ışığı
-Açma/kapatma tuşu (Açıp-kapatmak için 3 sn basılı tutuyorsunuz.)
- Mikrofonu kapatma tuşu
- Ses tekerliği ( Her iki tarafa da sınırsız olarak dönüyor, tek yönde tıkanmıyor, sevdim.)
-Şarj kablosu girişi.

Alıntıyı görüntüle

Genel olarak ilk izlenimlerim böyle ve kulaklıktan memnunum. Kısa bir özet geçeyim derken uzadı gitti.
Buraya kadar okuyanlar için umarım bilgilendirici bir inceleme olmuştur. Kaçırdığım noktalar varsa yazabilirsiniz.
İyi forumlar!

Az önce benim de elime ulaştı. İnceleme gelmişmidir diye gezineyim forumda dedim. İlk senin konuyu gördüm. Bugün HyperX Clpud Revolver kulaklığı 600 TL ye sattım 350 TL ye gelmiş gibi oldu. Teşekkürler inceleme için

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Az önce benim de elime ulaştı. İnceleme gelmişmidir diye gezineyim forumda dedim. İlk senin konuyu gördüm. Bugün HyperX Clpud Revolver kulaklığı 600 TL ye sattım 350 TL ye gelmiş gibi oldu. Teşekkürler inceleme için
Rica ederim ben de cloud 2yi 800den satıp bunu aldım 150 liraya gelmiş oldu :D Kullandıkça artı/eksi görüşlerini eklersen müthiş olur. Şu an herkes için taze bir başlangıç olduğu için detayları nedir ne değildir bilmiyoruz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,524
İsim
Diyarhan
Ses kesilmesi var mı? Bağlantı dan dolayı arada bir saliselik ses gidiyor mu?

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,337
İsim
SEYF
Rica ederim ben de cloud 2yi 800den satıp bunu aldım 150 liraya gelmiş oldu :D Kullandıkça artı/eksi görüşlerini eklersen müthiş olur. Şu an herkes için taze bir başlangıç olduğu için detayları nedir ne değildir bilmiyoruz.
Çok iyi fiyata satmışsın. İnternette benim kulaklık seninkinden daha pahalı duruyor ama ucuza gitti galiba :D

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ses kesilmesi var mı? Bağlantı dan dolayı arada bir saliselik ses gidiyor mu?
2 saattir falan kullanıyorum kesintiye dair bir şey yaşamadım. Sadece kulaklığı bir süre kullanmayınca kendini uyku moduna alıyor pilden tasarruf etmek için.

Çok iyi fiyata satmışsın. İnternette benim kulaklık seninkinden daha pahalı duruyor ama ucuza gitti galiba :D
5-6 aylıktı ben daha uyguna da verirdim açıkçası parasında değilim ama arkadaş pazarlık yapmadan direkt alınca yapacak bir şey kalmadı :D

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,337
İsim
SEYF
2 saattir falan kullanıyorum kesintiye dair bir şey yaşamadım. Sadece kulaklığı bir süre kullanmayınca kendini uyku moduna alıyor pilden tasarruf etmek için.

5-6 aylıktı ben daha uyguna da verirdim açıkçası parasında değilim ama arkadaş pazarlık yapmadan direkt alınca yapacak bir şey kalmadı :D
2 Aylık yok benim ki :D

Neyse sonuç olarak model yükselttik ya boşver :D

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
2 Aylık yok benim ki :D

Neyse sonuç olarak model yükselttik ya boşver :D
Yanii bende olaya o açıdan bakıyorum. Güzel indirimlerde düşük miktarlara model yükseltmek gibisi yok 😄

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
YILDIRIM
Yanii bende olaya o açıdan bakıyorum. Güzel indirimlerde düşük miktarlara model yükseltmek gibisi yok 😄
Void elite tı satıp bende kara geçebilirim belki az daha kullanayımda 😂

ElmorsS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Emrah
Az önce geldi de kulaklığın sürücüsü kulağıma temas ediyor bayağı acıtıyor bana göre değil galiba sizde de öyle mi ?

Top Bottom