Neler Yeni

Hz. Muhammed'in peygamberlik iddiası doğru mudur?

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,212
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
biraz baktım yazılanlara bir de youtubede hz muhammed'in peygamberlik yaptığı yılları anlatan tarih kanallarına baktım.
kuranada baktım ve kafam karıştı. kuranda çok fazla çelişki gördüm
muhammed dini anlatıyor tamam bakıyor kimse inanmıyor bu da milleti cehennemle korkutmaya başlıyor.
sadece milleti korkutsa neyse kendi karılarını bile tehdit ediyor. tahrim 1 -5 arası kalarını allah , melek neysede müslümanlarla bile korkutmaya çalışıyor.
ve öğrendiğime göre muhammedin babası abdullah yani allaha tapan demek ve allah o dönem en güçlü put olarak biliniyor. 300 küsür putu köseye atıp en güçlü bu deyip devam ediyor o şekil
nisa 34 te ilginç erkeklerin çalışıp kadınlara baktığı yazar ama günümüzde kadınlarda çalışıyor itaat etmezlerse uyarın dövün diyor.
bir çok ayet arap geleneği üzerine yahudi ve hristiyanlarıda çekmek için onların dedikleri bazı şeylerde bulunuyor.
yıldırım diye arama yaptığımızda 6-7 ayet falan çıkıyor ve ayetlerde adam çarpabileceği yazıyor.
bu ayetleri bir tanrının yazmasına ihtimal bile veremiyorum açıkcası
beni cahillikle suçlayanlara şunu sormak istiyorum
günümüzde kaç çeşit kuran mushafı var ? tek harfi bile değişmemiş diyenlere gelsin bu soru
hz osman neden diğer mushafları yakma gereği duydu ?
Pov: Diamond Tema izleyerek ateist olmuşumdur

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
naber
Pov: Diamond Tema izleyerek ateist olmuşumdur
diamond tema değil sadece ben araştıran biriyim körü körüne bir kanal söylüyor diye inanacak değilim. hadislerede baktım . din ve mitoloji , turan dursun üniversitesi kanallarına da baktım. ayetlere de baktım. her şeyi araştırmayı seven biriyim tek kanala güvenmem tarafsız okudum hadisleri ayetleri ki hadislere girince insan çıkamıyor bir tanrı neden dini zorlaştırır ki hem de insanların inanmasını isterken ?

Son düzenleme:

Bilgici Bilim

80+ Bronze
cehalet tamamen okumadan ayetleri yorumlayan 1 avuç insan. kadınları dövün demiyor. Hayat kadınlığı yapan insanı uyarın dinlemezse yavaşca vurun dinlemezse akıllanana kadar zarar vermeden odaya kapatın diyor bu kadar yanlış bir olayı bile tatlılıkla çözen hak dinine laf eden o dilin ve elin çürüsün araplardan bir farkınız yok sadece 2 kutbun diğer ucu. ortada kalan akıllı insandır.

kineist

80+
cehalet tamamen okumadan ayetleri yorumlayan 1 avuç insan. kadınları dövün demiyor. Hayat kadınlığı yapan insanı uyarın dinlemezse yavaşca vurun dinlemezse akıllanana kadar zarar vermeden odaya kapatın diyor bu kadar yanlış bir olayı bile tatlılıkla çözen hak dinine laf eden o dilin ve elin çürüsün araplardan bir farkınız yok sadece 2 kutbun diğer ucu. ortada kalan akıllı insandır.
Yazan bu:
"Allah’ın bir kısmını (erkekleri) diğer bir kısmına (kadınlara) üstün kılması ve mallarından harcamaları nedeniyle erkekler, kadınlar üzerinde idare edicidir. Saliha kadınlar, gönülden Allah’a itaat eden ve gaybta (kimsenin olmadığı yerlerde) Allah’ın koruduğu (iffet, mal gibi şeyleri) koruyan kimselerdir. Serkeşliğinden korktuğunuz kadınlara nasihat edin, yataklarını terk edin, onları dövün. (Bunlardan herhangi birini yaptığınızda) size itaat eder (serkeşliği bırakırlarsa) onların aleyhine (onlara zarar verecek başka bir) yol aramayın. Şüphesiz ki Allah, (zatı ve sıfatları en yüce olan) Aliy, (en büyük olan) Kebîr’dir. (4/Nisâ, 34)"

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
naber
hafifce dövün değil tam çevirisi dövündür islamı güzellemek için diyanet o şekilde çevirmiştir. araştırdım evli birinin zina cezası zaten recmdir hadislere bakılınca uygulanmıştırda . evlilik hukukundan bahsediyor başka bir şey peygamberin mal isteyen kadınları vardı sanırım o yüzden söylenmiş olabilir veya sex konusu da olabilir erkeğe hayır denmez ayeti var ama zinadan bahsetmiyor zaten zina sucu ağırdı bekarlarda bile recmdir sonradan falaka falan dediler hadisler var.
diyanetin bir başka hatalı çevirisi
“Ayetlerimiz onlara açıkça okunduğunda, o hakkı inkar edenler hemen “bu, apaçık bir sihirdir” dediler.”
ordaki sihrun yüksek ihtimal sahtedir anlamında kullanılmış "bunlar eskilerin masalları apaçık sihirdir yani yalandır demeye çalışmış çeviri kurbanı olmuş gibi

Son düzenleme:

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Tanrı kelimesi çok yanlış anlaşılıyor diye bu kadar olaylar olmuş.

Aslında tüm evren iç içe geçmiş canlılar toplumudur.
Mesela dünyaya göz açmadan önce Anne ve Babanın vücutundaydık.
İçinde olduğumuz O büyük güç Tanrı rolünü üstleniyordu. ( Baba veya Anne vucutu bir evrendi bizim için)

Dünyaya göz açtık ve bizim içimizde yeni bir evren oluştu.
Veee şimdi bile Kara delikli bir evrende yaşıyoruz.
Bir üst boyutumuzu Tanrı boyutu sanıyoruz ama o boyut bile anne baba örneği gibi gösterilebilir.

Hepi tümü, eğer madde ve enerji boyutunda yaşıyorsak mutlak şekilde yaşadığımız alan canlı vücutun içerisi olmalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1. Neydik?
2. Şimdi nolduk?
3. Ve nereye gidiyoruz?

1 ve 2 yi çözersek 3. cevabı alırsınız.
Tıpkı matematik gibi her şey göz önünde. Ama gözlerinizi kapatmayı tercih ediyorsunuz.

Son düzenleme:

Sagittarius

80+ Silver
Hem yaratıyor hem kendisine inanmıyor diye şimşek çaktırıyor :D Türkün dini Göktengri gerisi beni alakadar etmez. Kadınları sizi dinlemezse dövün diyen, inanmayanı cehenneme atmakla tehdit eden bir dini ne kadar sevebilirim ki?
Hanımcılık :D :D karın seni yönetsin ozaman evin direği erkek o kadın cinsiyetçi diyeceksiniz ama Kadın erkek eşitliğine katılmıyorum erkeklerin malum yerindeki 2 şey bile biri yukarda biri aşağıda onlar bile eşit değil:D

Sen dini sevme din o sırada ağlıyor bak tuhh şu adam İslam'a inanmiyor diyor inanma bilader herkesin dini kendine KAFİRUN suresi senin dinin bana benimki bana şu konuları açmayın artık İnanmıyorsan inanma kardeşim

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,164
İsim
Oğuz
Kuran'ı Kuran ile kanıtlamaya çalışan müslüman zekası 👌

kineist

80+
Hanımcılık :D :D karın seni yönetsin ozaman evin direği erkek o kadın cinsiyetçi diyeceksiniz ama Kadın erkek eşitliğine katılmıyorum erkeklerin malum yerindeki 2 şey bile biri yukarda biri aşağıda onlar bile eşit değil:D
Kadınlar artık ülke, şirket yönetiyor uyanın :D Ayrıca Türkler kadına her zaman değer vermiştir ülke konularında sözlerini dinlemişlerdir.
Tomris hatun, Kraliçe Elizabeth, Kleopatra buna güldü :D Kadın bir tek islamda değersizdir.

Sagittarius

80+ Silver
Tanrı kelimesi çok yanlış anlaşılıyor diye bu kadar olaylar olmuş.

Aslında tüm evren iç içe geçmiş canlılar toplumudur.
Mesela dünyaya göz açmadan önce Anne ve Babanın vücutundaydık.
İçinde olduğumuz O büyük güç Tanrı rolünü üstleniyordu. ( Baba veya Anne vucutu bir evrendi bizim için)

Dünyaya göz açtık ve bizim içimizde yeni bir evren oluştu.
Veee şimdi bile Kara delikli bir evrende yaşıyoruz.
Bir üst boyutumuzu Tanrı boyutu sanıyoruz ama o boyut bile anne baba örneği gibi gösterilebilir.

Hepi tümü, eğer madde ve enerji boyutunda yaşıyorsak mutlak şekilde yaşadığımız alan canlı vücutun içerisi olmalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1. Neydik?
2. Şimdi nolduk?
3. Ve nereye gidiyoruz?

1 ve 2 yi çözersek 3. cevabı alırsınız.
Tıpkı matematik gibi her şey göz önünde. Ama gözlerinizi kapatmayı tercih ediyorsunuz.
Tanrı zamanda ve mekandan muaftır. Diye bir söz var bilirmisin yani sen Allah i aradığında onu ne zamanda nede mekanda bulursun inanırsan inanırsın orası senin kararın zorla iman olmaz bir sürü din var birini sever iman edersin neyi kabul ediyorsan onu seçersin bunun başka bir insanda ne + si ne - var size kalmış yani sana öyle böyle şeyler anlatıp Müslüman yaptığımı düşün bunun bana bir etkisi yok olan sana iyi geceler

Sagittarius

80+ Silver
Kadınlar artık ülke, şirket yönetiyor uyanın :D Ayrıca Türkler kadına her zaman değer vermiştir ülke konularında sözlerini dinlemişlerdir.
Tomris hatun, Kraliçe Elizabeth, Kleopatra buna güldü :D Kadın bir tek islamda değersizdir.
:D onlar gülsün az daha

Kadın a değer veriliyor kadının kudursa gitse seni aldatsa onu uslandirmak için döversin bence türküz şimdi bunu inkar etme :D :D

Ben kadınlardan yönetici olmaz demedim eğer kadın erkeğini yönetiyorsa (Devleti kastetmiyorum bak) gel git köle yapmışsa ona kimin patron olduğunu göstermen lazım dostum :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,810
Üyeler
155,171
Son üye
kugninofyu
Top Bottom