Neler Yeni

İç dökme | Eşcinselliğin normal olduğu kabulüyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,440
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran
Resmi kaynak at dostum wikipedia bile kabul etmem. İstersem hakkında birsürü sahte haber , tweet vs çıkartabilirim. Sence bunlar doğru olur mu peki? İnternetteki çoğu bilgi kolpa.
Bpa ve alüminyumun eşcinselliğe sebebiyet verdiği bilinen bir şey diye biliyorum. Bpanınki öyle mesela. Trt belgeseldeki bir yabancı belgselde diyordu. ingilizlerden biriydi sanırsam söyleyen.

Hydranoid

80+ Bronze
Konu hemcinslerinizden hoslanmanız değil siz bir kızla beraber olsanız o kızı güzel bulmayacaklar ya da bunla ne isi var diyecekler. İllaki bir kulp bulacaklar. Ama önemli bir ailede dünyaya gelseydiniz adınıza birkaç yazılı sey olsaydı 9 yasında bir çocukla evlenmeniz bile onlar için sorun teskil etmeyecekti hatta sizi insanlığın önderi olarak görürlerdi

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Caner'im,
Şurada en fazla yaşayacağımız 70 sene ömür. Ömrünü o ya da bunun dediklerine göre değil, sen nasıl arzu ediyorsan öyle yaşa. İnsanlar kendinden olmayanları dışlama hususunda acımasız olabiliyorlar. Girdiğin yol; kolay bir yol değil. Sağlam irade ve iyi bir mental sağlık gerekiyor. Güçlü ol. İnsanların olumsuz yorumlarına takılma. Umarım çok mutlu olursun. Seviliyorsun.
Çok teşekkür ederim Ensar abi

-nisay

80+ Bronze
@Emsal Psikoloğumla bunu konuştuk. Travmatik bir şeyin sonucu da olabilir, benim kendi yönelimim de olabilir.
Psikoloğumla geçmişimi tartışınca "seninki doğal yönelim" dedi. Yani travma sonucu falan değil.
Anlamadım konuda herkes burayı atlamış. @cerrahh
doğal yönelim dediği şey kendiliğinden olmuyor. sen eşcinselliğe yönelik bir çocukluk geçirmişsin. bu yüzden de eşcinsel olman doğal ama eşcinselliğe yönelik geçmiş yaşaman doğal değil.

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,440
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Bpa ve alüminyumun eşcinselliğe sebebiyet verdiği bilinen bir şey diye biliyorum. Bpanınki öyle mesela. Trt belgeseldeki bir yabancı belgselde diyordu. ingilizlerden biriydi sanırsam söyleyen.
Aynı lafı dolandırıp durma net bi info ver.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
doğal yönelim dediği şey kendiliğinden olmuyor. sen eşcinselliğe yönelik bir çocukluk geçirmişsin. bu yüzden de eşcinsel olman doğal ama eşcinselliğe yönelik geçmiş yaşaman doğal değil.
Psikologla bu durumu detaylıca konuştuk. Hiç sorun yaşamayan eşcinsel olanlar da var. Gel gelelim velev ki travmatik deneyimler sebebiyle eşcinsel oldum diyelim. Bu geri döndürülemez. Freud'un da dediği gibi bu bir hastalık değildir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cinsel davranışlar tamamen çevre ile ilgilidir. Doktordan bilgi.
Profesörler bile buna bu kadar kesin cevap vermezken bu cevap ne kadar güvenilir?

aeyldrmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Ahmet Emir
Instagram
a.e.yldrmm
Steam
aeyldrmm
Facebook
a.e.yldrmm
Merhaba, bu biraz iç dökme konusu biraz soru konusu vs.
Öncelikle bir şey söylemek istiyorum. Biliyorum dalga geçenler olacaktır, sapık, sapkın olarak tanımlayanlar olacaktır. Ama önemli değil. Takmıyorum pek.
Kendimi gay olarak tanımlıyorum.
Şimdi ben uzun zamandır kendimi bastırıyordum. Baya uzun zamandır. Bu içten içe beni yordu. Cidden yordu. Şu an majör depresyon hastasıyım. Tabii ki tek bu neden olmadı, benim depresyonum bir paket; genetik, mizaç, sosyal olaylar vs. Bir de bu.
2 kere intihar girişiminde bulundum.
Neyse, bu durumu psikiyatristim ile paylaştım ve normal olduğunu, bir hastalık veya düzeltilmesi gereken bir şey olmadığını söyledi. Bundan sonra araştırmalar yaptım. Dönüşüm terapisi buldum. Fakat bunun baya zararlı olduğunu öğrendim. Yani aslında dönüşüm olmadığını sadece kişiyi bastıran bir uygulama olduğunu öğrendim.
Depresyon sebebiyle sonunda ailem psikolog masrafını karşılamaya OK oldu. Psikoloğu da aynı şekil bunun normal olduğunu söyledi. Cinsel kimlik bozukluğu diye bir şey var ,yok değil ama (biraz konuştuk) benimkinin doğuştan gibi göründüğünü söyledi. Psikoloğumla depresyon tedavisine başladım. Kendimi kabul etmeye, olduğum halimi sevmeye yönelik bir gidişat var. Eskiden eşcinselliğe karşıydım da. Toplumsal normlar doğrultusunda gelişen içsel bir karşıtlık durumu vardı. O da bitti.

Abi ben artık kendimi bastırmıyorum. Yani bir dönemden itibaren bu böyle oldu artık. Zaten tanıştığım bir çocuk vardı. Onla şu an sevgiliyiz. Bu durumu da psikolog sayesinde sağladım. Ve size şu kadar söyleyeyim, aşırı rahatladım. İçimdeki iç sıkıntısı azaldı. Anksiyete azaldı. Depresyon nüksetme sıklığı azaldı. Haftada 3 4 kere epizod (nöbet) geçiriyordum. Şimdi 1 aydır nöbet geçirmiyorum. İntihar düşüncelerim azaldı, baya azaldı ,yok gibi, artık sadece düşünce olarak var. Bu düşünceler de tek tük. Sanki yıllarca prangalara vuruldum da çözülmüş gibiyim. Ayrıca duygularım bastırılmış olarak büyüdüm. O da geçti. Artık sevgi, üzüntü vs. hissedebiliyorum.

Şimdi biri bana tedavi ol ya da kendini bastır derse ona diyeceğim şey şu olur, kolaysa sen bastır. Yani bu durum o kadar kolay değil. Artık her gece intiharı düşünmekten yoruldum. Şu an mutluyum, sağlıklıyım. Bu durumu bozmaya niyetim yok.

Sadece içimi dökmek istedim ve şu soruyu sormak istiyorum: "Eşcinselliğin normal olduğu kabulüyle ilgili ne düşünüyorsunuz?"
3 Cinsiyet vardır Kadın, Erkek ve Atak helikopterleri. Bunu dışında kendini başka bir şey olarak tanımlayanlar en kısa sürede ruh hastalıkları merkezinden kendine bir oda ayırtabilir.
Koskoca insanlık tarihinde tek farklı olanların bu kişiler olması normal mi diye oturup düşünmekte yarar var.

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,440
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Niye emir vererek konuşuyorsun? Ek olarak niye kaba davranıyorsun? Önce kibar davran. Ek olarak sana attığım bağlantılardan biri ntvden, diğeri ise habertürkten.
ilk iki cümle aynı anlama çıkıyor anlatım bozukluğu yapma lütfen.

GTX 1050 Tİ

80+ Bronze
Yani pek haz etmesemde isteyen istediği cinsel yönelimde olabilir saygı duyarım. Ancak bu 2'den fazla cinsiyetin olduğu anlamına gelmez. Ek olarak bunun sebebinin bir kız tarafından sevilememe olduğunu düşünüyorum.

Top Bottom