Neler Yeni

İnternet Altyapı Belirsizliği

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Ekim ayında hız testi yaptığımda almam gereken hızdan çok yüksek hız alıyordum. Normalde altyapı 100 mbps.
O gün aldığım hızlar ise neredeyse gigabit seviyelerindeydi. Normalde altyapı 100 mbps olduğundan bunun altyapı çalışmasından olabileceğini düşünmüştüm, ertesi gün 200'e daha sonra birkaç gün içinde kademeli şekilde normale döndü.

Sorum şu ki o zaman altyapı testi yapmıştım, Comnet'de sonuç 1000 mbps ama diğer tüm İSS'lerde 100 mbps gösteriyordu. Zamanla güncelleneceğini düşünmüştüm ama dün baktığımda da durum hala aynı...
Altyapının tam olarak ne altyapısıolduğunu bilmiyorum. Sonuçları Superonline'da almıştım. Comnet Türk Telekom altyapı oluyormuş galiba. Ona rağmen Millenicom, Netspeed gibi sağlayıcılar 100 mbps gösteriyorlar.
Superonline ve TTNET sitelerinde altyapı var/yok hız belirtmiyorlar zaten.
Turknet Gigafiber'de kendi altyapısı zaten o da 100 gösteriyor.
Gelen gigabit seviyesinde altyapı ne altyapısı olabilir?

RDR2 zamanında 12 saat yerine gece drop yiyerek 18 saatte indirmiştim, o zaman heyecan olsun diye silip yükledim inanılmaz.
IMG_20230413_050424.jpg
IMG_20230413_050123.jpg

Son düzenleme:

quejy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
halil
Ekim ayında hız testi yaptığımda almam gereken hızdan çok yüksek hız alıyordum. Normalde altyapı 100 mbps, kullandığım paket 24 mbps'di. Aldığım hızlar ise neredeyse gigabit seviyelerindeydi. Normalde altyapı 100 mbps olduğundan bunun altyapı çalışmasından olabileceğini düşünmüştüm, ertesi gün 200'e daha sonra birkaç gün içinde kademeli şekilde normale döndü.

Sorum şu ki o zaman altyapı testi yapmıştım, Comnet'de sonuç 1000 mbps ama diğer tüm İSS'lerde 100 mbps gösteriyordu. Zamanla güncelleneceğini düşünmüştüm ama dün baktığımda da durum hala aynı...
Altyapının tam olarak ne altyapısıolduğunu bilmiyorum. Sonuçları Superonline'da almıştım. Comnet Türk Telekom altyapı oluyormuş galiba. Ona rağmen Millenicom, Netspeed gibi sağlayıcılar 100 mbps gösteriyorlar.
Superonline ve TTNET sitelerinde altyapı var/yok hız belirtmiyorlar zaten.
Turknet Gigafiber'de kendi altyapısı zaten o da 100 gösteriyor.
Gelen gigabit seviyesinde altyapı ne altyapısı olabilir?

RDR2 zamanında 12 saat yerine gece drop yiyerek 18 saatte indirmiştim, o zaman heyecan olsun diye silip yükledim inanılmaz.
IMG_20230413_050424.jpg
IMG_20230413_050123.jpg
yuh

• Hahaha
Reaksiyonlar: Prmy

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Türkiye de zaten Ana olarak 2 altyapı var. Superonline ve Türk telekom.
Siz Şuan Superonline kullanıcısısınız. Ve bu yüzden de superonline altyapısı üzerinden yararlanıyorsunuz.

• Beğen

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,664
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
dostum selamlar altyapın fiber milleni ve netspeedde paket olmadığı için 100 üstünde 1000 alamıyorsun comnetin 1000 verme sebebi 1000lik paketi olması göknet altyapı sorgulama yapıp atar mısın ?

• Muhteşem

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum selamlar altyapın fiber milleni ve netspeedde paket olmadığı için 100 üstünde 1000 alamıyorsun comnetin 1000 verme sebebi 1000lik paketi olması göknet altyapı sorgulama yapıp atar mısın ?
Ben de ondan emin olamamıştım, 100 üstü paketleri var mıydı acaba diye. Teşekkürler, o soru işaretlerini kaldırdı.

1681393257524.png

Türkiye de zaten Ana olarak 2 altyapı var. Superonline ve Türk telekom.
Siz Şuan Superonline kullanıcısısınız. Ve bu yüzden de superonline altyapısı üzerinden yararlanıyorsunuz.
Ben Superonline'da öyle sonuç aldım da Telekom altyapısı olan Comnet 1000 mbps gösterince bilemedim.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,664
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Ben de ondan emin olamamıştım, 100 üstü paketleri var mıydı acaba diye. Teşekkürler, o soru işaretlerini kaldırdı.

Alıntıyı görüntüle

Ben Superonline'da öyle sonuç aldım da Telekom altyapısı olan Comnet 1000 mbps gösterince bilemedim.
Evinizde fiber var tt yada comnetten 1000 e kadar internet alabilirsiniz

• Beğen

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek

Alıntıyı görüntüle

Hattınız Zaten Gigafiber hat. Yani evden tesisata kadar Fiber optik kabloyla geliyor. 1000mbps'e kadar hız alabiliyorsunuz. Superonline da sanırım 1000 mbps'lik paketi olduğu için size şuan öyle veriyor.
Türknet'te ise Türk Telekom alt yapısını kullanır Eğer evinize Gigafiber getirirse türknet tarafından onlardan da 1000 mbps'e kadar hız alabiliyorsunuz.

• Beğen
Top Bottom