Neler Yeni

İslam inanç çelişkisi

İceWolf

80+ Silver
Sonuna kadar okudunuz mu?
Evet okudum, katılmadığım yerlerde var. Ama genel olarak düşüncenizdir saygı duyarım. Tengri inancı semevi dinler arasında yok. Ama eski Göktanrı Türk inancı ve İskandinavların Valhalla inancıyla çok benzerlikleride var. O yüzden saygı duyuyorum yorumlarınıza. Ayrıca hiçbir semevi din yokolmuş değil, ama tahrif edilenler var. Orda haklısınız.

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Kaira Bilgic
Birincisi "aşırı sağ kesimdensin" sözünü bana etmedin. Ayrıca bu sözü başka bir arkadaşın mesajına cevap verirken yazdın, benim yazdığım bişeye de cevap vermedin. Yazdığın şeyleri bari unutmayıp sallama cevaplar vermezsen sevinirim. Ayrıca senin genel yargı dediğin şey İFTİRA. Genel yargı dediğin nedir acaba. Türkiyede 50.000.000 kişiye sordunda bu yargılarınımı bildirdiler sana. Yoksa sen attığın iftiralara "genel yargı" diye kılıfmı uyduruyorsun? İnsanları tanımadan etiketleyip ötekileştirmen hiç hoş değil.
Alıntıyı görüntüle
İkiniz aynı kafadan cevap veriyorsunuz bak ondan dolayı olabilir ha yine de alındıysan kusura bakma. Senin yazdığın "bir şeye" cevap vermemişim derken? Unutma değil canımsın sizi aynı kefeye koyarak cevap veriyorum vaktimin hepsini sana ayıramam yukarıda dediğim gibi kafayı çalıştır biraz. İftira olduğunu kanıtlamak için bana 50.000.000 kişiye sorduğun bir araştırma tezi getir haklı olduğunu kabul edeceğim ama getirmediğin sürece ben haklıyım çünkü çürütemiyorsun. İftira atmıyorum orada söylediğim gibi kabul edip etmemen umurumda değil fikirlerin geçersiz yani sadece sana doğrusunu öğretiyorum ekstra olarak iban bırakıyım sana Türkçe dersi için çünkü bariz Türkçe kelimeleri yazmaktan acizsin "kılıfımı değil kılıf mı uyduruyorsun"

roosevelt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Tuna Taş
Evet okudum, katılmadığım yerlerde var. Ama genel olarak düşüncenizdir saygı duyarım. Tengri inancı semevi dinler arasında yok. Ama eski Türk inancı ve İskandinavların Valhalla inancıyla çok benzerlikleride var. O yüzden saygı duyuyorum yorumlarınıza.
Okuduysanız tahrif olayını kendim bizzat açıkladığımı görürsünüz. Siz benim dediğim şeyin aynısını tekrarlamış oldunuz.

İceWolf

80+ Silver
Senin yazdığın "bir şeye" cevap vermemişim derken? Unutma değil canımsın sizi aynı kefeye koyarak cevap veriyorum
Sizi kimseyle aynı kefeye koymadan cevap vererek hata yapıyormuşum. Kim olduğunuz iyice anlaşıldı, ama aramızda fark olsun diye sizin neci olduğunuzu ben söylemiyim. iyi günler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okuduysanız tahrif olayını kendim bizzat açıkladığımı görürsünüz. Siz benim dediğim şeyin aynısını tekrarlamış oldunuz.
Sizin yazdığınızı yazmadan nasıl haklısınız diyim. Çünkü o kısımda bende aynısını söylüyorum.

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Kaira Bilgic
Sizi kimseyle aynı kefeye koymadan cevap vererek hata yapıyormuşum. Kim olduğunuz iyice anlaşıldı, ama aramızda fark olsun diye sizin neci olduğunuzu ben söylemiyim. iyi günler.

Sizin yazdığınızı yazmadan nasıl haklısınız diyim. Çünkü o kısımda bende aynısını söylüyorum.
Valla merak ettim neyciymişim özelden yazabilirsin

nightfall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
Kasım Can
namaz kılmanın bana ne faydası var, kendine tapmamızı istiyor
Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri bu meseleyi çok güzel açıklıyor, şu kadarını paylaşmak istiyorum. Devamını bu linkten okuyabilirsiniz kardeşim.
...
Elcevap:
Evet, Cenab-ı Hak senin ibadetine, belki hiçbir şeye muhtaç değil. Fakat sen ibadete muhtaçsın, manen hastasın. İbadet ise manevî yaralarına tiryaklar hükmünde olduğunu çok risalelerde ispat etmişiz. Acaba bir hasta, o hastalık hakkında, şefkatli bir hekimin ona nâfi' ilaçları içirmek hususunda ettiği ısrara mukabil, hekime dese: "Senin ne ihtiyacın var, bana böyle ısrar ediyorsun?" Ne kadar manasız olduğunu anlarsın.
...
Ayriyeten bu konunun dersinin yapıldığı şu videoyu da izlemeni tavsiye ederim. Dilersen bunu izledikten sonra okuyabilirsin.

İceWolf

80+ Silver
Valla merak ettim neyciymişim özelden yazabilirsin
Yazmama gerek yok çünkü benim zihniyetime ters, ama sizin yazdığınıza göre sizde dahil herkes belli kefedelermiş. Siz nasıl birilerini etiketledğinizde haklı oluyorsanız, birileride sizi etiketlediklerinde demekki sizin mantığınıza göre haklılarmış. Ben etiketçiliğe, dolayısıylada etiketlenerek insanların düşmanlaştırılmalarına karşıyım. Bunu bilin yeter. 8 milyar insanın parmak izleri bile aynı değilken 2 kişinin zihinleri nasıl aynı olsun.

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Kaira Bilgic
Genel kültür ve dini konular üzerine Diamond Tema izleyebilirsin dostum örnek olarak şu videoları bırakayım

bu videonun en ironik kısımlarından bir tanesi de şu "
" bunu da eklemek istiyorum özellikle buna bak bu tarz kanallardan hem genel kültür hem hem dini bazda bilgi alabilirsin alt kısımda kaynaklarıyla beraber bırakıyorlar veya aldıkları yeri söylüyorlar araştırabilirsin.

Yazmama gerek yok çünkü benim zihniyetime ters, ama sizin yazdığınıza göre sizde dahil herkes belli kefedelermiş. Siz nasıl birilerini etiketledğinizde haklı oluyorsanız, birileride sizi etiketlediklerinde demekki sizin mantığınıza göre haklılarmış. Ben etiketçiliğe, dolayısıylada etiketlenerek insanların düşmanlaştırılmalarına karşıyım. Bunu bilin yeter. 8 milyar insanın parmak izleri bile aynı değilken 2 kişinin zihinleri nasıl aynı olsun.
Off bu nasıl bir argüman dostum 2 kişinin zihniyeti nasıl bir benzeri olmayan şeyle kıyaslabiliyorsun anlamıyorum gerçekten. Birisi doğuştan gelen aynı sana verilen kimlik numarası gibi bir eşi benzeri olmayan şey diğeri ise fikirlerin benzerliği kafa yapısının benzerliği kafanı çalıştır gerçekten ya

İceWolf

80+ Silver
Genel kültür ve dini konular üzerine Diamond Tema izleyebilirsin dostum örnek olarak şu videoları bırakayım

bu videonun en ironik kısımlarından bir tanesi de şu "
" bunu da eklemek istiyorum özellikle buna bak bu tarz kanallardan hem genel kültür hem hem dini bazda bilgi alabilirsin alt kısımda kaynaklarıyla beraber bırakıyorlar veya aldıkları yeri söylüyorlar araştırabilirsin.
:) Dini dinsizlerden, insan haklarını katillerden, hayvan haklarını spor olsun diye hayvan öldürenlerden, doğa sevgisini atıkları dereye boşaltan fabrika sahiplerinden öğrenmeyin.

Off bu nasıl bir argüman dostum 2 kişinin zihniyeti nasıl bir benzeri olmayan şeyle kıyaslabiliyorsun anlamıyorum gerçekten. Birisi doğuştan gelen aynı sana verilen kimlik numarası gibi bir eşi benzeri olmayan şey diğeri ise fikirlerin benzerliği kafa yapısının benzerliği kafanı çalıştır gerçekten ya
:) :) Buna gerçekten güldüm. Parmak izinin eşsiz olduğuna inanıyorsun ama ondan milyon kat daha kompleks olan zihnin ve fikrin insanlarda benzer olabileceğinemi inanıyorsun. Yok artık.

cevikyusuf

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Çevik
:) Dini dinsizlerden, insan haklarını katillerden, hayvan haklarını spor olsun diye hayvan öldürenlerden, doğa sevgisini atıkları dereye boşaltan fabrika sahiplerinden öğrenmeyin.

:) :) Buna gerçekten güldüm. Parmak izinin eşsiz olduğuna inanıyorsun ama ondan milyon kat daha kompleks olan zihnin ve fikrin insanlarda benzer olabileceğinemi inanıyorsun. Yok artık.
Dini kimden ogrencez otel yakanlardan mı

🤠

İceWolf

80+ Silver
Dini kimden ogrencez otel yakanlardan mı

🤠
Otel yakan derken? Madımaktanmı bahsediyorsunuz. Eğer oysa kesinlikle öğrenmeyin. O olayda Temel Karamollaoğlunu iyi araştırmanızı öneririm. Nasıl başkan olmuş. nasıl festivali Sivasa aldırmışlar, o katliamda belediye zabıtalarının ne işi varmış, Karamollaoğlunun bu olaydan sonra neden İngiltereye göçtüğünü bir araştırmanızı öneririm. Birsürü insanı yaktılar ve öldürdüler. Dönemin valisinin kim olduğunu ve nasıl işlemler yaptığınıda araştırın.

cevikyusuf

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Çevik
Otel yakan derken? Madımaktanmı bahsediyorsunuz. Eğer oysa kesinlikle öğrenmeyin. O olayda Temel Karamollaoğlunu iyi araştırmanızı öneririm. Nasıl başkan olmuş. nasıl festivali Sivasa aldırmışlar, o katliamda belediye zabıtalarının ne işi varmış, Karamollaoğlunun neden İngiltereye göçtüğünü bir araştırmanızı öneririm. Birsürü insanı yaktılar ve öldürdüler. Dönemin valisinin kim olduğunu ve nasıl işlemler yaptığınıda araştırın.
Kankam tereciye tere mi satıyorsun

louis bloom

80+ Silver
yani burada saatlerce İslam'ın yalan bir din olduğu tartışılır ve kanıtlandırılır ancak TR'de din tartışmaları küfür kavga arbededen ibaret

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,941
Üyeler
156,408
Son üye
dgkng.dev
Top Bottom