Neler Yeni

ITOPYA - Tüketici Hakem Heyeti Başvurusu

Omeraslan93

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
752
İsim
Ömer Aslan
Benimki bir türlü çözülmüyor maalesef. İşlemci + para vererek itopya mı değiştirdi? Itopyanın öyle bir şey yapacağını sanmıyorum ama.
Evet itopyadan aldım.Dolar arttı diye +500 küsür para verdim işlemciye

fthzrnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Fatih Zurnacı
Gelişmeleri tekrar yazıyor olurum buraya.

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
311
İsim
Murat Gündoğdu
Hakem heyetine yazıyı 1 Kasım tarihinde gönderdim beklemeye başladım. Bugün işlemcimi alıp eve döneceğim en azından bilgisayarı azda olsa kullanabileceğim. Valorant tarzı oyunları oynatabiliyor sonuç açıklanana kadar oyalanacağım oyunlarla devam ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Genel düşük FPS veriyor bilgisayar oyunlarda, Warzone 15 fps, Apex 70 fps, Forza 45 fps tarzında gidiyor. Bazı oyunlarda fps düşüşleri ve stutter oluyor. Bunları görmelerine rağmen bilgisayarda parça değiştirip bana gönderiyorlar. Bakalım ne olacak yarın işlemciyi alırken tekrar konuşacağım servisteki arkadaşla.

Sana da geçmiş olsun kankam umarım mağdur kalmayız. Önemli olan bu yapılan vs. değil bilgisayarı 15-17k bandında aldım sorunu bulsalar ona göre daha iyisini para verip alırız ama yok arkadaş sorunun çözümünü söylüyorlar parçam değişiyor, sorun devam ediyor başka parça değişimi oluyor bu sefer ben anlamadım.
bana geçirmiş oldular hocam. İtiraz süresinin son günü bugünmüş, çalıştığım için ne bakalbildim, ne izin alabildim. Umarım senin sorun çözülür hocam.

oliveforge99

80+ Silver
bana geçirmiş oldular hocam. İtiraz süresinin son günü bugünmüş, çalıştığım için ne bakalbildim, ne izin alabildim. Umarım senin sorun çözülür hocam.
İtiraz kararın size tebliğ edildiği tarihten itibaren başlar hocam. Sizin sistemden görüldüğü tarihi ya da karar tarihini baz almayacaksınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
driller delici
Yok 2. gönderişimde tüm parçalar gitti servise temiz olarak geldi RAM'ler hariç. 3. gönderişimde sadece ekran kartı gitti ve değişti. 4. gönderişimde işlemci gönderildi yarın bugün almaya gidicem işlemciyi ancak sorun aynı devam edecek yani işlemciyi değiştirmediler çünkü.

Ben bütün olarak alıp bütün olarak yolladım hep iade için servise parçalar gönderilir ve iade kararı alınır diyor itopya. Kardeşim 3 aydır çalışmıyor benim bilgisayarım Ramler ve Ekran kartım değişmiş. Sen bunları yollayınca adam iade kararı vermez ki zaten. Düzgün bir iade prosedürü yok itopyanın 3 ay sürmemesi gerekiyor bu tarz bir işlemin. Zaten bilgisayardan anlıyor olsaydı servis ilk gönderdiğimde driver güncellemesi yaptık diyip göndermezdi. (Eski sürümü yüklemişlerdi ben zaten 10 driver denediğimi sornunun donanımsal olduğunu da iletmiştim ama yok.)
Bütün oarcalar değişmiş nasil hala sıkıntı olabiliyor?

fthzrnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Fatih Zurnacı
Bütün oarcalar değişmiş nasil hala sıkıntı olabiliyor?
Bro bende onu söylüyorum ya. Boşu boşuna düzgün sorunun incelemesini yapmadan parça değişti düzelmiştir diyip yolluyorlar. Sıkıntı olduğunu az önce de arayıp itopya ile konuştum. İşlemciyi tekrar ilgili serivise değişim için göndereceklermiş. Sorun işlemcideymiş diye konuşuldu şu anda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Murad sedat
Sorunlu bir bilgisayardaki sorunlu parçayı bulmak için atomu parcalamaya gerek yok. Seni oyalamislar kardeşim. Sağlam ve sorunsuz olduğunu bildiğin denk bir bilgisayara sistemdeki tüm parçaları sırasıyla takarsın ve hepsinden test alırsın. Ram anakart ekran karti ve işlemci için bu kontrolü yapmak eli işe yatkın biri icin 2 3 saatten fazla süre almaz. Sorunlu parçayı da yenisiyle degistirir müşteriye gonderir sorununu çözersin. Bukadar kolay ama @itopya.com bu piyasadaki en sorunlu firma. Allah yardımcın olsun. Seni surundurmek parani vermemek icin 40 takla atarlar. Birdaha asla bulasmam onlara. Onlardan bir mousepad almıştım ve kullanmadim. İade etmek istedim hijyen gerekcesiyle reddettiler. Kendileri mousepadlerle ne fantezi yapiyorlarsa artik ...

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
311
İsim
Murat Gündoğdu
Tüketici hakem heyetinin kararı size PTT yoluyla tebliğ edilir. Bu kararın size tebliğ edildiği tarihten itibaren başlar süre.
daha edilmedi o zaman beklemeli miyim? Kesin gelir değil mi hocam? ona göre elimdeki kolu elden çıkaracağım.

oliveforge99

80+ Silver
daha edilmedi o zaman beklemeli miyim? Kesin gelir değil mi hocam? ona göre elimdeki kolu elden çıkaracağım.
İtiraz yolu için dava açabiliyorsunuz. Kaybetmeniz halinde aleyhinize vekalet ücretine hükmedilebilir. Bu sebeple dikkatli olmanızda fayda var.

Başvurduğunuz hakem heyetinden bilgi alabilirsiniz size tebliğ edilip edilmediği konusunda.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,937
Üyeler
156,861
Son üye
cacaxrd
Top Bottom