Neler Yeni

Kafada dolgunluk hissi

-nisay

80+ Bronze
annemde biontech olmuştu aşıdan sonra vertigosu ortaya çıkmıştı bazen başımda ağırlık var gibi diyordu
Okumuştum öyle bir şey. Hatta geçen günlerde yöneticileri mahkemeye çıktı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı şeyleri yaşıyorum sinüzitim var. Eğer sende de varsa KBB randevusu almışsın zaten ortaya çıkar.
Bendede sinüzit var galiba. Çünkü daha 20 30 dk önce aratmıştım googleda. Bazı belirtiler var. Burnum kaşınıyor mesela ara ara. Zaten can sıkıcı olan şey hasta veya bir hastalığa kapılmam değil. Baş dönmesi denen şey o kadar çok neden bağlı ki hepsine nasıl baktırıcam yani? Nöroloji, Kardiyoloji, KBB, Tansiyon mu şeker mi? Neyse KBB'den randevu aldım inşallah sorun belli olurda rahatlarım.

yerçileği

80+ Bronze
Ne alakası var?
1686841734684.png

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,612
İsim
marilyn
Bu kilodan memnun değilim hiç. Kilo almak istiyorum. Ama az yiyorum yani normal beslenmiyorum. Yazın spora gidimce beslenmeyi ayarladım. Ama dediğin hastalığın bazı belirtileru uyuyor bana.

ya kafaya taktığım için mi bilmiyorum neden. Kafaya takmayayım diyorum ama takılmayacak gibi değilki. Sadece yatarken rahat oluyorum yatakta bu sıkıntılar olmuyor. Olsa zaten yeterdi yani bir şeyler yapardım durmazdım böyle.
yatak seni eahat hissettiriyor bende bisiklet sürerken bu şeyler yaşamıyorum yatakta yada uzandığımda çok fazla yorgunluk hissi vs çarpıntı ayağa kalktığımda baş dönmesi oluyor

-nisay

80+ Bronze
yatak seni eahat hissettiriyor bende bisiklet sürerken bu şeyler yaşamıyorum yatakta yada uzandığımda çok fazla yorgunluk hissi vs çarpıntı ayağa kalktığımda baş dönmesi oluyor
Evet arabada veya otobüste giderken hiçbir sıkıntı yok. Aslında daha da rahatsız olmam lazım ama hareket ederken bir sıkıntı yok. Yürürken bir şey olmuyor mesela. Ama oturduğumda veya sabit durduğumda hissettiriyor.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Musa ÖZ
Bu kilodan memnun değilim hiç. Kilo almak istiyorum. Ama az yiyorum yani normal beslenmiyorum. Yazın spora gidimce beslenmeyi ayarladım. Ama dediğin hastalığın bazı belirtileru uyuyor bana.

ya kafaya taktığım için mi bilmiyorum neden. Kafaya takmayayım diyorum ama takılmayacak gibi değilki. Sadece yatarken rahat oluyorum yatakta bu sıkıntılar olmuyor. Olsa zaten yeterdi yani bir şeyler yapardım durmazdım böyle.
Sadece psikolojik düşünme bazen hep psikolojik sanılan şeyler fiziksel çıkıyor. Nereden baksan 40 kg alman lazım kusana kadar ye.

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kral yemeği ye hareket etme bence :) 55 kilo bana göre çok düşük bende geçen sene 58 lerdeydim şimdi 75 olmuşum fazla hereket etmemeye çalışıyorum gerçekten son 1 aydır kafam gövdeme ağır gibi geliyor sinir stres atmalık bir yere ihtiyacım var gibi şöyle insanlardan uzak kafa dinleyebileceğim yere ama gel gör ki şartlar çok ağır.

-nisay

80+ Bronze
Sadece psikolojik düşünme bazen hep psikolojik sanılan şeyler fiziksel çıkıyor. Nereden baksan 40 kg alman lazım kusana kadar ye.
Eğer bir şey bulamazlarsa ben psikolojik der sıkıntı yapmam zaten. Bu yaz plan yaptım işte sporla beraber beslenicem bakalım yaz sonunda yazarım buraya zayıflıktan mı yoksa başka bir şeyden mi.

Kral yemeği ye hareket etme bence :) 55 kilo bana göre çok düşük bende geçen sene 58 lerdeydim şimdi 75 olmuşum fazla hereket etmemeye çalışıyorum gerçekten son 1 aydır kafam gövdeme ağır gibi geliyor sinir stres atmalık bir yere ihtiyacım var gibi şöyle insanlardan uzak kafa dinleyebileceğim yere ama gel gör ki şartlar çok ağır.
58'den 78'e geçtiğinde ne değişti mesela hayatında. Böyle sorunlar var mıydı?

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Eğer bir şey bulamazlarsa ben psikolojik der sıkıntı yapmam zaten. Bu yaz plan yaptım işte sporla beraber beslenicem bakalım yaz sonunda yazarım buraya zayıflıktan mı yoksa başka bir şeyden mi.

bilmiyorum ama zayıflık bana çelimsiz dallama gibi hissettiyordu ki düşüncem hala aynı en azından o düşünceden kurtuldum ve kilo ve boy oranımı düzelmiş oldum ne değişti diyorsun o konuda kişiden kişiye göre değişir ben bu soruda bana karşı olumsuz bir yorum algıladım ve yinede yazdım .

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Musa ÖZ

Ben de 48 kiloydum şuan 70 kg civarına geldim özgüven artışı bile tek başına yetiyor mutlu olmak için. İlla büyük nedenler aramamak lazım. Yazın düzgünce çalış iyi gelmezse psikiyatriste gitmeni öneririm.

-nisay

80+ Bronze
bilmiyorum ama zayıflık bana çelimsiz dallama gibi hissettiyordu ki düşüncem hala aynı en azından o düşünceden kurtuldum ve kilo ve boy oranımı düzelmiş oldum ne değişti diyorsun o konuda kişiden kişiye göre değişir ben bu soruda bana karşı olumsuz bir yorum algıladım ve yinede yazdım .
Yo olumsuz bir şey demedim. Yanlış anlama. Bu gibi sorunlar varsa geçti mi diye soruyorum yani?

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Yani fizyolojik bulunması için baya uğraşıcam gibi. Kulak değilse beyin, beyin değilse başka bir şey bir sürü neden var başdönmesi ve sersemlik hissine neden olan. Ama dışarıya çıktığımda veya başka şeylerle uğraştığımda olmuyor bu his. Unutuyorum sanki. Ama yalnız kalınca hatırlıyorum tekrar. Diyorum psikolojik bir şey galiba ama yaşadığım şeyde psikolojik değil yani bildiğin kalp attıkça vücudum sallanıyor.
Son cümlen aslında psikolojik.

-nisay

80+ Bronze
Son cümlen aslında psikolojik.
Yani şöyle yaşadığım şey bir hastalığa veya bir nedene bağlı. Sürekli rahatsız olmamın nedeni sanki artık hayatım böyle geçicekmiş gibi düşünmem. İlla geçer yani bu hayat böyle geçmez. Genelde kendimi rahatlatıyorum. Yoksa olan şeyler psikolojik değil kendimi bu şekilde sıkıntı içinde görmem psikolojik. Hiç geçmeyecek tribine giriyorum.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,375
İsim
Olcay akbulut
1 1.5 aydır var bu sorun. Nasıl başladı bilmiyorum bir anda başladı. Nörolojiye gittim. Kafamda sersemlik var, baş dönmesi gibi bir şey var dedim. Muayene etti muhtemelen stresten dedi. Kan tahlilinede bakalım ama dedi. Kan tahlilimde B12 ve D vitamini düşük çıktı ilaç yazdı. B12 de iğne yazıldı. 1 aydır falan kullanıyorum ilaçları ama bir düzelme yok gibi. Boy 1.90 kilo 55. Baya zayıfım yani. Kalp çarpıntısı falanda var arada hissediyorum. Ama en çok sıkıntı veren basınç hissi sanki kafamı sağa sola hareket ettiriyorum gibi sallanıyor gibime geliyor. Bazen aklımdan gidiyor bu olay baş dönmesi falan olmuyor. Nöorlojide bir şey çıkmadı KBB'den randevu aldım. Bu gibi olay yaşayanlar var mı? Baya tribe girdim nerem hasta bilemiyorum. Beyinde mi sıkıntı var, kulakta mı sıkıntı var, tansiyon mu var, zayıflıktan mı oluyor anlamadım yani.
hocam sorun ne bilmiyorum ancak kesinlikle kilo almanız lazım onunda sorunları olur

hiç değilse bi 70 80 kilo olmanız lazım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,470
Üyeler
151,554
Son üye
xlberxx
Top Bottom