Neler Yeni

Kardiyo +diyet yapmama rağmen kilo veremiyorum?

mustafabayrak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
mustafa bayrak
5 aydır haftada 3 gün full body antrenmanı yapıyorum son 2 haftada ise diyet + kardiyo yapmaya da başladım antreman günü 45 boş gün 70-90 dakika orta tempoda yürüyorum 1900-2200 kalori arası alıyorum ve sadece 1 kilo verdim bu süreçte oda giden sudur tahminimce neden kilo veremiyorum?
Diyetisyene gitmen gerek gitmediysen ilk ordan başlaman gerekiyor

Oriencc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
At
Bu kafayla kilo veremezsin sen zaten sen cbum felanmısın günde 6 7 yumurtayı ne yapacaksın, başkalarını görüp özeniyorsunuz, eminim ki kendine saçma sapan bir liste yapmışsın o yüzden kilon gitmiyor.
Sadece koşu yapan birisi olsaydım azda yiyebilirdim fakat ağırlık antremanı + kardiyo yapıyorum sürekli ette yiyemem proteini nasıl karşılayabilirim? Kaslarım mi erisin kilo vereceğim diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diyetisyene gitmen gerek gitmediysen ilk ordan başlaman gerekiyor
Sizce devlet hastanesindeki diyetisyenler iş görür mü ona göre bakayım

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Sadece koşu yapan birisi olsaydım azda yiyebilirdim fakat ağırlık antremanı + kardiyo yapıyorum sürekli ette yiyemem proteini nasıl karşılayabilirim? Kaslarım mi erisin kilo vereceğim diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizce devlet hastanesindeki diyetisyenler iş görür mü ona göre bakayım
Eğer hormonel bir problemin yoksa kilo vermen gerekiyor. Yanlış kalori sayıyorsun veya vücut BMR değerinden az beslendiğin için metabolizman bozulmuş olabilir. Kas yıkımı bu kadar kolay bir olay değil. Profesyonel anlamda yapmıyorsanız su tutumunu da takıntı haline getirmeyin.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Sen galiba ağırlık antrenmanın kardiyo kadar yağ yaktığını zannediyorsun ki öyle bir şey yok, ağırlık antrenmanı çok az bir şekilde yağ yakar genel olarak kas gelişimini sağlar, amaç hem kilo vermek hem kaslarını geliştirmekse yediğine içtiğine dikkat etmen lazım. Biz sana doğru olanı söylüyoruz sanki senin kötülüğünü söylüyormuşuz gibi dik kafalı konuşuyorsun kusura bakma da, sen en iyisi günlük 6 7 yumurta yemeye devam et 2 seneye Rone coleman gibi olursun belki.

Oriencc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
At
Sen galiba ağırlık antrenmanın kardiyo kadar yağ yaktığını zannediyorsun ki öyle bir şey yok, ağırlık antrenmanı çok az bir şekilde yağ yakar genel olarak kas gelişimini sağlar, amaç hem kilo vermek hem kaslarını geliştirmekse yediğine içtiğine dikkat etmen lazım. Biz sana doğru olanı söylüyoruz sanki senin kötülüğünü söylüyormuşuz gibi dik kafalı konuşuyorsun kusura bakma da, sen en iyisi günlük 6 7 yumurta yemeye devam et 2 seneye Rone coleman gibi olursun belki.
Bende ağırlık antrenmanında kaslarım yıkıldığı(zarar gördüğünü) yenilenmesi içinde protein almam gerektiğini söylüyorum bunun içinde yumurta yiyorum 93 kiloyum ve günde asgari 130 gram protein almam lazım dik başlılık yapmıyorum teşekkürler

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Bende ağırlık antrenmanında kaslarım yıkıldığı(zarar gördüğünü) yenilenmesi içinde protein almam gerektiğini söylüyorum bunun içinde yumurta yiyorum 93 kiloyum ve günde asgari 130 gram protein almam lazım dik başlılık yapmıyorum teşekkürler
Dostum profesyonel sporcu değilsen 6 7 yumurta yemenin hiç bir mantığı yok, en kötü gider protein tozu alır kullanırsın ona göre, belli ki uyguladığın diyet pekte işine yaramıyor, kendine yeni bir liste oluştursan işine gelir.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Spora aç karnına git koşuda düz koşu yapma en yüksek eğim kaçsa onu al. Hız olarak 6 dan aşşa inme bende 2 ayda 94d en 87 düşebildim ama çok kaçamak yaptım.
Sabah aç karın ile kardiyo yap çok faydalı oluyor
O anlamda mı söylediniz bilmiyorum ama aç karnına kardiyo daha faydalı bir şey değil. Hatta bence kötü, çünkü insanın karnı açken tek düşündüğü şey açlığı, yemeğini yiyip güzelce kardiyosunu yapabilir.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,677
İsim
Feyzullah
O anlamda mı söylediniz bilmiyorum ama aç karnına kardiyo daha faydalı bir şey değil. Hatta bence kötü, çünkü insanın karnı açken tek düşündüğü şey açlığı, yemeğini yiyip güzelce kardiyosunu yapabilir.
Sabah kardiyo yapmanın bir çok faydası var sabah daha dinç oluyorsun hem sabah kardiyon yapınca gün boyu metabolizmanızı hızlandırır hem karın aç olduğu yağ yakımı artar dezavantajı kişiye bağlı bazılarının kan şekeri düşebilir

Mehmet Karahanlı

80+ Bronze
3 haftadır 2,5 kilo verdim şuan hala bu uğraşmama rağmen hala epey yavaş veriyorum ayrıca 1-2 yumurtana bakmaz derken? Ben 6-7 tane yiyorum günde arkadaş 1-2 tane ye demiş?
2000 kalori alıyorsun günde ne bekliyorsun ayrıca haftada kendi kilonun yüzde 10u kadar kilo vermen normaldir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,930
Üyeler
141,363
Son üye
FullThrottle
Top Bottom