Neler Yeni

Kıbrıs'tan iPhone almak mantıklı mı?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
@TamerKs soktu aklıma.
Yakın zamanda bir Galaxy S21 veya S21 FE almayı düşünüyordum. 12-13K TL bütçe dahilinde bunlara bakıyordum.
Ufak bir hesap yapınca mevzu biraz başka yerlere kaydı, sormak istedim.

Diyelim Aralık ayı civarında uçakla veya (varsa) deniz yolu ile vs. Kıbrıs'a gittim, oradan bir iPhone 13 aldım. Düz 13. Hiç kalmadan geri dönsem ve Türkiye'de kaydını yaptırsam. Yanlış bilmiyorsam 3000TL civarı bir şeydi.
Sizce bütün bunlar kaç TL tutar? Ayrıca 13 almak mı daha iyi olur yoksa 14 mü?
Benim amacım bir telefon alıp uzun vadede kullanmak. Ayrıca Kıbrıs'tan alınca daha ucuza mı geliyor onu da çözemedim. Sitelerde pek belirtilmemiş gerçi.

Bu konuda yanıtlarınızı bekliyorum.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
can
@TamerKs soktu aklıma.
Yakın zamanda bir Galaxy S21 veya S21 FE almayı düşünüyordum. 12-13K TL bütçe dahilinde bunlara bakıyordum.
Ufak bir hesap yapınca mevzu biraz başka yerlere kaydı, sormak istedim.

Diyelim Aralık ayı civarında uçakla veya (varsa) deniz yolu ile vs. Kıbrıs'a gittim, oradan bir iPhone 13 aldım. Düz 13. Hiç kalmadan geri dönsem ve Türkiye'de kaydını yaptırsam. Yanlış bilmiyorsam 3000TL civarı bir şeydi.
Sizce bütün bunlar kaç TL tutar? Ayrıca 13 almak mı daha iyi olur yoksa 14 mü?
Benim amacım bir telefon alıp uzun vadede kullanmak. Ayrıca Kıbrıs'tan alınca daha ucuza mı geliyor onu da çözemedim. Sitelerde pek belirtilmemiş gerçi.

Bu konuda yanıtlarınızı bekliyorum.
Hocam kıbrısın içme suyu memurlarının maaşı ülkemiz tarafından karşılanıyor bırakın telefonu ucuza almayı daha pahalıya gelmesin :) şaka bir yana daha uyguna gelmez Türkiye ile aynı fiyatlar kıbrıstan alınacak tek şey alkol Trden uygun olan

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Gülcan
Bu Kıbrısa nasıl gittiğinizle alakalı bir şey. Deniz yolu ile gidersen bir miktar daha ucuza gelebilir. Ayrıca şuan "14 Pro Max" için konuşuyorum. Almanya'da 1450 Euro. Yani cihazın fiyatı 25.875TL. 2730TL'de kayıt ücreti eklersen 28.605TL'ye satın almış olursun. Fiyat farkını sen çözersin artık. Burada kastettiğim Kıbrıs'ta bulunan telefonların fiyatları ve senin oraya nasıl gittiğin...

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam kıbrısın içme suyu memurlarının maaşı ülkemiz tarafından karşılanıyor bırakın telefonu ucuza almayı daha pahalıya gelmesin :) şaka bir yana daha uyguna gelmez Türkiye ile aynı fiyatlar kıbrıstan alınacak tek şey alkol Trden uygun olan
@TamerKs Sen rum tarafından mı bahsediyordun acep?

~KİNG~

80+ Bronze
+1

Top Bottom