Neler Yeni

Kutu faturasız 2.el iPhone alınır mı?

Güvercin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Furkan Seyhan
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Arkadaşlar iPhone 12 yi uygun bir fiyata anlaştım cihazın hiçbir aksamında sorun yokmuş. Tek sorunu kasa köşelerinde soyuklar mevcut ve garantisi bitik kutu faturası yok. Cihaz yurt içi cihazı. Deneyip görüp elden alacağım sizce alınır mı?
Hocam ben şimdiye kadar 3 tane 2.el iphone aldım 3’ü de sorunsuz çıktı bu biraz siz ve satıcının güvenirliği ile alakalı bir şey, yani telefon temiz kullanılmışsa alınmasında bir kusur görmüyorum ben.
bence alınır sıkıntı çıkmaz ama görüntülü aramada seri numarasına kadar inceleyin, kişi kurcalamanızdan rahatsız olursa pek güvenmeyin derim.

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Rıfat Avcı
Hocam imza felan pek bir işe yaramaz muhtemelen
Yani bilmiyorum cihaz kesin çalıntı diyemeyiz. iCloud bypasslanmışsa anlarım zaten. Eğer iCloud bypaslanmamışsa cihaz çalıntı değildir zaten. Çalıntı cihazı bypass haricinde açamaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ben şimdiye kadar 3 tane 2.el iphone aldım 3’ü de sorunsuz çıktı bu biraz siz ve satıcının güvenirliği ile alakalı bir şey, yani telefon temiz kullanılmışsa alınmasında bir kusur görmüyorum ben.
bence alınır sıkıntı çıkmaz ama görüntülü aramada seri numarasına kadar inceleyin, kişi kurcalamanızdan rahatsız olursa pek güvenmeyin derim.
Gidip elden görüp öyle almayı düşünüyorum hocam. Her şeyini en ufak detayına kadar inceleyeceğiz.

Güvercin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Furkan Seyhan
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Arkadaşlar iPhone 12 yi uygun bir fiyata anlaştım cihazın hiçbir aksamında sorun yokmuş. Tek sorunu kasa köşelerinde soyuklar mevcut ve garantisi bitik kutu faturası yok. Cihaz yurt içi cihazı. Deneyip görüp elden alacağım sizce alınır mı?
Faturası yoksa alma derim çalıntı falan da olabilir

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Rıfat Avcı
Evet işte ben de diyorum ki çalıntı cihaz iClouddan çıkış yapamaz. Telefonu alırken orada sıfırlarım. iCloud sıkıntı yaratırsa cihazı almam.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
umut şahin
faturası olması gerekli faturasız telefon alma

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Rıfat Avcı

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
umut şahin

selcukhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Selçuk Han Zengin
Kardeşim ne alaka iphone kullanmayan arkadaşlar burada öyledir böyledir yazıyor. İclouddan çıkış olmayayınca telefon çöp.. emsalleri ile kıyasla ne kadar düşük neden düşük bir sebebi olmalı. Açılmış mı pil sağlığı ne durumda. Faceid çalışıyor mu? Hoparlörden ses geliyor mu senin sesin karşıya gidiyor mu? sen karşının sesini alabiliyor musun.... Yani bir sürü kontrol etmen gerekenler var. Fatura kayboldu. Tamam. Kutunun kaybolması şüpheli. Telefon yurt dışı yurt için iyice kontrol et... Kamerasını kontrol et. Yakınlaştur uzaklaştır netleştiriyor mu? Kozmik olarak çok takılma zaten kılıflı kullanacaksın.......

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Rıfat Avcı
Kardeşim ne alaka iphone kullanmayan arkadaşlar burada öyledir böyledir yazıyor. İclouddan çıkış olmayayınca telefon çöp.. emsalleri ile kıyasla ne kadar düşük neden düşük bir sebebi olmalı. Açılmış mı pil sağlığı ne durumda. Faceid çalışıyor mu? Hoparlörden ses geliyor mu senin sesin karşıya gidiyor mu? sen karşının sesini alabiliyor musun.... Yani bir sürü kontrol etmen gerekenler var. Fatura kayboldu. Tamam. Kutunun kaybolması şüpheli. Telefon yurt dışı yurt için iyice kontrol et... Kamerasını kontrol et. Yakınlaştur uzaklaştır netleştiriyor mu? Kozmik olarak çok takılma zaten kılıflı kullanacaksın.......
Sadece kozmik sorun ve kutu fatura kayıp olduğu için ve acil nakit ihtiyacı olduğu için uygun verdiğini belirtiyor adam zaten. İstediğin telefoncuya gösterelim dedi. Tanıdığım telefoncuya göstereceğiz telefonu aynı zaman da biz de en ince detayına kadar inceleyeceğiz. Böyle bir sorun olmazssa alacağım. Telefonu alırken de sıfırlayıp icloud dan çıkış sağlanmış mı emin olup kendi iCloud hesabımı bağlayacağım.

Güvercin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Furkan Seyhan
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Hocam iç sesiniz ile aranızda sorunlarınız var herhalde, sanırım üstteki yorumu görmemişsiniz.
Ayrıca telefonun çalıntı olup olmaması hepsinden daha önemli bir sorun bana göre.

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Rıfat Avcı
Hocam iç sesiniz ile aranızda sorunlarınız var herhalde, sanırım üstteki yorumu görmemişsiniz.
Ayrıca telefonun çalıntı olup olmaması hepsinden daha önemli bir sorun bana göre.
Bence de çok önemli bir sorun. Adamla konuştuğum zaman o da 2. el aldığını söylemişti.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bence de çok önemli bir sorun. Adamla konuştuğum zaman o da 2. el aldığını söylemişti.
Sıkıntılı durum bence. Zamanında faturayı kaybettim diye kutulu cihazı alan çıkmamıştı ciddi ciddi. Haklılar da. Sonuç olarak satmadım cihazı zaten pek para etmeyen eski bir cihazdı ilk ve son sahibi oldum 😂

Top Bottom