Neler Yeni

Ana Konu Lenovo Legion R25i-30 Kullanıcıları

Arkadaşlar merhaba. Monitörü indirim varken almıştım sistem bugün elime geçti. Bu standby mode'dan kurtulup bilgisayarı açamıyorum bir türlü. Yaptıklarım ekran kartını, ramleri ve ekran kartındaki kabloyu söktüm bios pilini de söküp bir müddet 4 5 dakika kadar bekledim tekrar parçaları takıp başlattım nafile. Monitörün kutusundan çıkan dp kablosunu ekran kartının diğer girişlerine de tekrar tekrar takıp denedim. Monitörü bilgisayar çalışırken 8-10 defa tuşundan kapatıp açtım (sanki arabayı vurduruyoruz) yine nafile. Ekran kartım Palit 4070 Ti, aklıma gelen tek sıkıntı DP kablosunun bozuk olabileceği. Başka bir çözümü olan var mı? Yardım ederseniz sevinirim.
ekran kartında farklı dp girişine tak çalışması lazım bende öyle sorun çözüldü hocam

KHaRooN0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Emirhan Batmaz
Standby mode hatası nasıl çözülür bilen varsa yardımcı olabilir mi

jezabel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
nadir
Uzun uğraşlar sonucu ümidimi yitirip kasayı geri yollayacaktım ki... Klavye ve mouse takıp güç düğmesine bastım ve bekledim. klavyeye ışık geldiğinde monitöre de görüntü geldi. şuan için sorun çözülmüş durumda.

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
358
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Standby mode hatası nasıl çözülür bilen varsa yardımcı olabilir mi
Bende de olmuştu kabloyu ekran kartının dp yerini değiştir tekrar monitöre bağla bağlandığını gördükten sonra pcni kapat 1 2 dakika bekle tekrar çalıştır kabloyu taktıktan sonra sistemi tekrardan açıp kapatmak lazım ne alakaysa bende böyle ç.özüldü sorun

KHaRooN0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Emirhan Batmaz
Bende de olmuştu kabloyu ekran kartının dp yerini değiştir tekrar monitöre bağla bağlandığını gördükten sonra pcni kapat 1 2 dakika bekle tekrar çalıştır kabloyu taktıktan sonra sistemi tekrardan açıp kapatmak lazım ne alakaysa bende böyle ç.özüldü sorun
Teşekkürler eve gidince tekrardan deneyeceğim :)

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
358
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
Teşekkürler eve gidince tekrardan deneyeceğim :)
Rica ederim umarım sorun çözülür yani kabloyu ilk takışta algılamıyor monitör ama sistemi kapatıp açınca düzeliyor.

SelimAkoguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Selim
Bu ne saçma bir hatadır?
İzlediğim videodaki beyaz yazılar ekranda silinik bir şekilde ekrana geldi :D
Daha önceden de benzeri bir şey olmuştu.
Gerçekten hata üzerine hata, en tilti standby mode olayı ama saatlerce gelmemişti ekran. İstediğim kadar port değişeyim kapat aç yapayım fark etmemişti.
Şuan ki hatayı birazcık siyah ekran açarak anlatmaya çalıştım. Orada videodaki beyaz yazı silinik bir şekilde görünüyor fotoğrafa bakın anlarsınız.
FC24 Üçlü Rebuild yazısı bas baya belli oluyor.
1702659864776.jpeg1702659872340.jpeg
Resimleri büyütün görün.

Fantastiktürk

80+ Bronze
Bu ne saçma bir hatadır?
Gerçekten hata üzerine hata, en tilti standby mode olayı ama saatlerce gelmemişti ekran. İstediğim kadar port değişeyim kapat aç yapayım fark etmemişti.
Şuan ki hatayı birazcık siyah ekran açarak anlatmaya çalıştım. Orada videodaki beyaz yazı silinik bir şekilde görünüyor fotoğrafa bakın anlarsınız.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Resimleri büyütün görün.
Ekran yanması hocam bu. IPS'lerde çok zor gerçekleşir genelde. Nasıl oldu bilmiyorum ama çok uzun süre sabit ekranda tutmamaya çalışın.

ereen

80+
Bu ne saçma bir hatadır?
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Resimleri büyütün görün.
Bence iade şansınız varsa edin yeni sipariş verin pek sağlıklı durmuyor. Ne Standby ne ips ghost sorununu yaşamadım. Dediğiniz bu yanma olayını en son 12 senelik X220 laptopumun ekranında yaşıyordum.

SelimAkoguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Selim
Ekran yanması hocam bu. IPS'lerde çok zor gerçekleşir genelde. Nasıl oldu bilmiyorum ama çok uzun süre sabit ekranda tutmamaya çalışın.
Sabit kalmamıştım ki, videoyu yeni açmıştım. Sonra Discord'dan mesaj geldi bir bakayım dedim ekranda bu izler var.
Bence iade şansınız varsa edin yeni sipariş verin pek sağlıklı durmuyor. Ne Standby ne ips ghost sorununu yaşamadım. Dediğiniz bu yanma olayını en son 12 senelik X220 laptopumun ekranında yaşıyordum.
Valla yok ne yazık ki 14 günü geçeli çok oldu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Seyfullah Sadıkoğlu
Arkadaşlar selamlar. Bende bu monitörü Acer Nitro laptopum ile kullanıyorum. Type-c to DP kablosu ile görüntü alıyorum.
Laptopu başlattığımda monitöre doğrudan görüntü gelmiyor. Type-C kabloyu birkaç kez kapatıp açınca ancak görüntü alabiliyorum. Gerçekten bu standby olayı çok can sıkıcı. Yeniden başlatınca problem yok ama kapatıp açınca aynı oluyor. Ne yapacağız acaba ? Yazılım güncellemesinin gelmesini mi bekleyeceğiz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Halil
Şu monitör alanlardan detaylı bir inceleme gelmedi gitti. Biri cumaya gider biri hastahane gider :D Kargosu gelenlerden detaylı bir inceleme bekliyoruz brolar
"Standby mode" yazısı gelip kapanıyordu. Lenovo teknik servisi çözüm bulamadı, yt'de çözüm videosu yok. Kapatıp açın defalarca düzelebilir diyorlar. İade ettim. Sorunlu çıkabiliyor, dikkat edin.

Top Bottom