Neler Yeni

Mastürbasyon nasıl bırakılır?

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,344
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

Ysuflix

80+ Gold
La olum askere gidiyorum dedim yine beni etiklemissiniz ne adamsınız ya 😂 geldik şükür de gelir gelmez işe başlayamam 😂 bana müsade edin birkaç gün kendime geleyim
hoşgeldin sefa geldin reiss bu konular sensiz olmaz biliyosun :D :D

baykemal

80+ Bronze
Oo seninki iyiymiş. Benim günde 3 defa. Kızlarla iletişime geçtiğim gün 2'ye düşüyor. Onun harici çok yoğun olursam 1.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,601
İsim
Selim
Ya böyle yasaklayabileceğim bişey yok mu mesala ne biliyim aklıma bir şey gelmiyor telefon uyarı verse girme o uygulamaya diye kendimi durduramıyorum bir kaç gün arayla yapıyorum ama kurtulamıyorum (lütfen dalga geçmeyin ciddiyim)

Spora yazilabilir miyim 17 yasındayim pc olsa aslında hiç çekmem ama can sıkıntısından yapiyorum
Mast bırakmak sağlık açısından iyi bir şey değil 👍 sol testisimde ağrılı epidim kisti olduğunu fark ettim ve ürolojiye gittim. Tedavisi cerrahi olduğunu söyledi ve bu süreçten önce korkudan 1 ay mast yapmadım. Durumu doktora ilettim ve korkulacak bir durum yok kist büyümedigi sürece sorun teşkil etmeyeceğini ve hafta da 1 ya da 2 defa mast yapmamı sağlık açısından önerdiğini söyledi. Her gün mast yaparsanız testist epidim kanallarına giden sperm yuvaları ölü sperm ile dolacagini ve ileri ki yıllarda sorun teşkil edeceğini belirtti. Bu yüzden hafta da 1 defa yapın.

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
651
İsim
Muhammet Yazıcı
Mast bırakmak sağlık açısından iyi bir şey değil 👍 sol testisimde ağrılı epidim kisti olduğunu fark ettim ve ürolojiye gittim. Tedavisi cerrahi olduğunu söyledi ve bu süreçten önce korkudan 1 ay mast yapmadım. Durumu doktora ilettim ve korkulacak bir durum yok kist büyümedigi sürece sorun teşkil etmeyeceğini ve hafta da 1 ya da 2 defa mast yapmamı sağlık açısından önerdiğini söyledi. Her gün mast yaparsanız testist epidim kanallarına giden sperm yuvaları ölü sperm ile dolacagini ve ileri ki yıllarda sorun teşkil edeceğini belirtti. Bu yüzden hafta da 1 defa yapın.
He o zaman haftada birse iyi 😅

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,040
İsim
Ömer
Steam
1316142768
Oo seninki iyiymiş. Benim günde 3 defa. Kızlarla iletişime geçtiğim gün 2'ye düşüyor. Onun harici çok yoğun olursam 1.
benimde günde 3 ama kız görünce azalmıyor artıyor. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

günde 3 nası

vesali85

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Vesalius
Günde 2-3 defa masturbasyonun anatomik ve fizyolojik olarak hiçbir zararı yoktur. Bahsedilen günde 1-2 masturbasyon yaparsan epididimit olursun lafı tamamen uydurmadır. Epididim kistinin oluşum mekanizmasında ve kanal tıkanıklığında masturbasyonun veya sıklığının herhangi bir etkisi yoktur. Spermatosel'in masturbasyon veya masturbasyon sayısıyla alakası yoktur. Masturbasyon yeterli kayganlaştırıcı ve aşındırmayacak şekilde yapıldığında anatomik ve fizyolojik olarak zararsızdır. Masturbasyon eğer sosyal hayatı etkileyecek sıklıkta ise bu psikolojik sorunların yansıması olabilir. Bir kaçış olarak masturbasyonu seçen bireye zarar veren masturbasyon değil altta yatan psikolojik travmadır. Lütfen saçma sapan dini ritüel güzellemeleriyle ortaya savrulan böyle şeylere inanmayın. Her doktorun dediğini de doğru kabul etmeyin. google scholar ve pubmed üzeriden makale tarayın. impact faktörü yüksek hakemli bir dergiden geçen makaleler sizi daha doğru yönlendirir. Gönül rahatlığıyla istediğiniz zaman masturbasyon yapabilirsiniz.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,601
İsim
Selim
benimde günde 3 ama kız görünce azalmıyor artıyor. :)

günde 3 nası
Hafta da 1 ya da 2 olacak daha fazlası ileri ki zaman da damarlarda dönme ya da sperm kanalarda strese neden olur.

vesali85

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Vesalius
Hafta da 1 ya da 2 olacak daha fazlası ileri ki zaman da damarlarda dönme ya da sperm kanalarda strese neden olur.
Yok böyle bir şey. Bilimsel olarak hiçbir dayanağı olmayan kulaktan dolma uydurma şeyler...

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,356
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Kanka yok ya hayatında hic kisisel bilgisayarim olmadı dolayisiyla oyun zevkimide alamadim sen düşün o aklımda bile olmaz

Aga tek başıma cıkmayı hic sevmiyorum ya

Tek ciksamda telefona bakarim buyuk ihtimal 😅
İnan bilgisayarla alakası yok ben yine çekiyordum şuan dersler yoğun olunca unuttum

vesali85

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Vesalius

Araştırmaya üşenen ve makale okuyamayanlar için en basit anlatımıyla bir üroloji uzmanından kısa bir alıntı;

"Mastürbasyon Yapmanın İdeal Bir Sayısı Yoktur​

Cinsel anlamda aktif bir erkeğin sperm üretim döngüsünün devamlılığı için haftada en az 3 kere boşalması gerekir. Düzenli bir cinsel hayatı olmayan erkekler; mastürbasyon yaparak sperm üretim döngülerinin devamlılığını sağlayabilirler. Erkeklerde mastürbasyon yapmayla ilgili bir sınır bulunmamaktadır. Ancak yine de bir dengenin kurulması gerekir. Bu eylemi çok sık tekrarlamanın kişiyi sosyal hayatından uzaklaştırma ve bağımlılık yaratıp cinsel birlikteliklerden soğutma olasılığı olduğu bilinmektedir.

Op.Dr.Evren IŞIK. "
kaynak : https://androklinik.com/blog/erkeklerin-masturbasyon-hakkinda-bilmesi-gerekenler

Top Bottom