Neler Yeni

Mezuna Kalmak? [ANKET]

Mezuna mı kalırdınız yoksa üniversiteye mi giderdiniz?

• Mezuna kalırdım.

• Üniversiteye giderdim.

• Kararsızım.

• Derslerle alakam yok.

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
@Harley Quinn❖ iktisat veya uluslararası ilişkiler mantıklı mı sence?

Whattyu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Ben mezuna kalırsam bir daha o mentali toplayamam o yüzden üniye giderim

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
@Harley Quinn❖ iktisat veya uluslararası ilişkiler mantıklı mı sence?
İyi bir üniversite de olmak kaydıyla mantıklı evet.
Mesela hukuka rahat girebileceğin bi puan alırsın ama iyi bir üniversitede iktisata gidersin. Yani bazı şeylerden feragat etmen lazım. Mesela en yakın arkadaşım da Hacettepe'yi tercih etti. İktisat. O puana bir sürü yere daha gidebilirdi ancak bazı şeylerden vaz geçmek zorunda kaldı artık. Bir de bu bölümler zorunlu İngilizce okunmalı ve tamamen kendini geliştirmene bağlı.

Earth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
Earth
Olay tamamen mezun olduğunda iş bulup bulamayacağına bağlı

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
İyi bir üniversite de olmak kaydıyla mantıklı evet.
Mesela hukuka rahat girebileceğin bi puan alırsın ama iyi bir üniversitede iktisata gidersin. Yani bazı şeylerden feragat etmen lazım. Mesela en yakın arkadaşım da Hacettepe'yi tercih etti. İktisat. O puana bir sürü yere daha gidebilirdi ancak bazı şeylerden vaz geçmek zorunda kaldı artık. Bir de bu bölümler zorunlu İngilizce okunmalı ve tamamen kendini geliştirmene bağlı.
Açık açık konuşacağım.

Ders çalışmadım. Okul beni çok etkiledi. Hâlâ çalışasım yok.
Yaptığım net değerleri:

TYT
Türkçe: 34
Sosyal: 15
Matematik: 16
Fen: 10
Toplam: 75

AYT
Edebiyat: 20
Tarih: 5
Coğrafya 4
Matematik: 12
Toplam: 41

Bu sonuçları YKS'de çıkarmış olursam eğer 2021 yılına göre 25.000 sıralama elde edebiliyorum. Hacettepe İktisat 77.000'de almış.
Çok kararsızım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Hayatım zehir oldu şu sıralar.

Bir başka düşüncem de şu: Kalan zamanımda oldukça sıkı çalışıp elimden geleni yapıp hukuka gitmeyi hedeflemek. Bildiğin üzere 20.000 sıralamalarında da hukuk mevcut. Tabii iyi değiller. Burada iş başa düşüyor. Ne kadar mantıklı bilmiyorum.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Açık açık konuşacağım.

Yaptığım net değerleri:

TYT

AYT
Coğrafya 4

Bu sonuçları YKS'de çıkarmış olursam eğer 2021 yılına göre 25.000 sıralama elde edebiliyorum. Hacettepe İktisat 77.000'de almış.

Netlerin gayet iyi de, bu sadece sana bağlı bir şey değil. Şimdi 2021'de 25k'ya giriyorsun bu netlerle. Girersin çünkü belirleyici ve zor bir sınav vardı. Yani sınav güzeldi. 2020'ye göre de 80k civarlarına giriyorsun. Eğer 2020'de ki gibi fiyasko bir sınav gelmez de 2021'de ki gibi belirleyici bir sınav gelirse bu sıralamaları yapman mümkün.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Serdar BULUT
Açık açık konuşacağım.

Yaptığım net değerleri:

TYT

AYT
Coğrafya 4

Bir başka düşüncem de şu: Kalan zamanımda oldukça sıkı çalışıp elimden geleni yapıp hukuka gitmeyi hedeflemek. Bildiğin üzere 20.000 sıralamalarında da hukuk mevcut. Tabii iyi değiller. Burada iş başa düşüyor. Ne kadar mantıklı bilmiyorum.
Üniversitesi kısmı bence bu kadar takılacak mesele değil. Normalin üstüyse yeterli. Dediğim gibi işe alınırken nerden mezun olduğundansa benim verdiğim işleri ne kadar yerine getirebilirsin? Ne derece ingilizcen var? Yaptığın projeler neler? Gibi sorular soruluyor. En absürt şimdiye kadar duyduğum 10 yıllık tecrübe lazım diyen iş yerleri.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Netlerin gayet iyi de
12. sınıfta toplasan 2 hafta anca çalışmışımdır. Bir de düzenli bir şekilde çalıştığımı düşün. Kendime inanıyorum ama ülkeme güvenemiyorum.
Çok rahat TYT'de 100 nete çıkabilirim. Aynı şekilde AYT'de 60'lı netlere çıkabilirim. Bunu yapmak maksimum 8 ayımı alır hatta. Yaklaşık 80 tane konu anlatımı, test kitabı karışık kitap ve 90 tane deneme sınavı almıştım. Denemelerin 60'dan fazlası duruyor. Kitapların hiçbiri bitmedi.. Yaparım sandım. Yapamadım. Çok sorunlar yaşadım bu sene. Kendime şans mı vermeliyim diye çok kararsızım.

Dediğim gibi ders çalışmayı gerçekten çok seviyorum. Mesela matematikte eğer bir konuda iyiysem o kitabı bir an önce bitirmek isterim.

Ülkemin ADALETİ rezalet durumda. Kapsamlı ve ciddiye alınan bir üniversiteden HUKUK mezunu olmak isterim. İktisatı da severim, sayarım ancak pek benlik değil gibi.

Bu arada ben sayısalcıyım. Nükleer fizik, elektromanyetizma, atom fiziği, plazma fiziği, astrofizik, kuantum fiziği en sevdiğim fizik dallarından.

Benim zamanımda senin de girmiş olduğun TEOG vardı. 240 sorudan 31 yanlış yaptım. Bu yanlışların 12'si kaydırmayla oluştu: 6'sı matematik, 3'ü türkçe, 2'si fen, 1'i ingilizce.
Normalde 480'lere yakın bir puan alıp fen lisesine gidebiliyordum..

Bunları neden anlattın şimdi diyebilirsin doğal olarak. Akademik bilgimi, neler atlattığımı bilmeni istedim sadece.

Sercankır

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
718
İsim
Sercan
TYT 95
Ayt mat 35 edebiyat 6 tarih coğrafya 3 net
Eşit ağırlıkta sıralaması ne olur bilen var mı

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Ne derece ingilizcen var? Yaptığın projeler neler? Gibi sorular soruluyor.
Katılıyorum dostum. B2+ İngilizce bilgim var. Biraz Almanca biraz da fransızca bilgim var.
Yazılım olarak Python, C#, C+++, Java, HTML bilgim var.

Hobi olarak da fizik, astronomi, elektronik, bilgisayar..
Mesaj otomatik birleştirildi:

TYT 95
Ayt mat 35 edebiyat 6 tarih coğrafya 3 net
Eşit ağırlıkta sıralaması ne olur bilen var mı
Bu siteyi kullanabilirsin dostum.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit