Neler Yeni

Millenicom Hız Problemi

Aija

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan Tkt
Arkadaşlar yıllardır TTNET kullanan birisiyim ve ilginç bir şekilde asla kopma ve hız problemi gibi sorunlar yaşamadım. Daha sonra 31 Ekim'de TTNET'te ki taahhüttüm bitti ve fiyatlardan dolayı Millenicom'a geçiş yaptım. Altyapım VDSL2 gözüküyordu ve 100Mbit'lik paketi satın aldım, daha sonrasında aboneliğim başladığımdan beri Max 35 - 40Mbps download hızı görebildim fakat upload hızım hep 7-8 Mbps olarak gözüküyordu.

Daha sonra sık sık kopma problemleri yaşamaya başladım ve firma bana port kutusuna kadar sorunsuz 100Mbit hızın geldiğini söyledi, bunun üzerine ücret karşılığında ekip talep ettim ve ölçüm yaptıklarında port kutuma 90Mbps hız gelirken daireme 35 Mbps hız geldiğini gördük. İç tesisatımın sorunlu olduğunu söylediler fakat bunu kendilerinin yapamayacağını elektrikçi çağırmam gerektiğini söylediler.

Ben TTNET kullanırken 35Mbit'lik bir paket kullanıyordum fakat 35 Mbps hızı görebiliyordum ve hiç kopma problemi yaşamıyordum durup dururken iç tesisatım bozulabilir mi? Apartmanın içindeki duvarlardan görünür bir şekilde kablo çektirmeye kalkarsam yönetici izin vermiyor dairemdeki duvarın içinde bulunan iç tesisatı nasıl değiştirebilirim?

Ayrıca altyapımı farklı firmalardan sorguladığımda hep 100 Mbit VDSL gösteren siteler artık Max 16 Mbps ADSL gösteriyor, uzun oldu farkındayım fakat yardımcı olun lütfen kafayı yemek üzereyim.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,105
İsim
Oğuz Oğuz
Tamam hocam millenicom’da bir sorun bulunmuyor. Tt aldığınız 35 hızı yine millenicomda alıyorunuz çünkü arkadaşlarından dediği iç tesisatınız ile ilgili.
Bizimde binaya fiber geldi 2 yıl önce. Gelmeden önce dairede bakır kablo olduğunu o yüzden her daireye fiber çekilmesi gerektiği söylenmişti. İşte bizde elektrikçiye sormuştuk. Bütün bina için 6k gibi bir rakam çıktı. Ama sonrası yönetici tt ile görüştü. Tt ücretsiz bütün binaya döşemişti. Yani böyle bir insiyatifi Millenicom üstlenmiyorsa. Sizin yaptırmanız lazım.

Aija

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan Tkt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamam hocam millenicom’da bir sorun bulunmuyor. Tt aldığınız 35 hızı yine millenicomda alıyorunuz çünkü arkadaşlarından dediği iç tesisatınız ile ilgili.
Bizimde binaya fiber geldi 2 yıl önce. Gelmeden önce dairede bakır kablo olduğunu o yüzden her daireye fiber çekilmesi gerektiği söylenmişti. İşte bizde elektrikçiye sormuştuk. Bütün bina için 6k gibi bir rakam çıktı. Ama sonrası yönetici tt ile görüştü. Tt ücretsiz bütün binaya döşemişti. Yani böyle bir insiyatifi Millenicom üstlenmiyorsa. Sizin yaptırmanız lazım.

Hocam madem iç tesisatım sorunluydu ttnet'te neden kopma problemini yıllarca yaşamadım bunu anlayamıyorum, ayrıca konuda belirttiğim gibi port kutusundan daireme kablonun ancak apartmanın içinde görünür bir şekilde duvarlara kroşe ile çakılarak çekebileceğini söylendi fakat buna yönetici izin vermiyor, acaba dairemin içinde ki duvarda bulunan kabloyu elektrikçi değiştirebilir mi komple ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam madem iç tesisatım sorunluydu ttnet'te neden kopma problemini yıllarca yaşamadım bunu anlayamıyorum, ayrıca konuda belirttiğim gibi port kutusundan daireme kablonun ancak apartmanın içinde görünür bir şekilde duvarlara kroşe ile çakılarak çekebileceğini söylendi fakat buna yönetici izin vermiyor, acaba dairemin içinde ki duvarda bulunan kabloyu elektrikçi değiştirebilir mi komple buattan ?

Erimtan

80+ Bronze
Ttnetde Kopma problemi yaşamıyor olmanın sebebi 35 mbps paket kullanman ordada 100 mbps kullansaydın kopmalar yaşıcaktın snr margin değerleriyle ilgili.

Bina kutusundan dairene kablo çektirteceksin mecbur

Aija

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan Tkt
Ttnetde Kopma problemi yaşamıyor olmanın sebebi 35 mbps paket kullanman ordada 100 mbps kullansaydın kopmalar yaşıcaktın snr margin değerleriyle ilgili.

Bina kutusundan dairene kablo çektirteceksin mecbur
Port kutusundan daire buatıma kadar duvarların içinden kablo çekebilirler mi çünkü apartmanda görünürde bir kablo yok ve görünür bir şekilde kablo çekilmesine yönetici izin vermiyor.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,105
İsim
Oğuz Oğuz
Port kutusundan daire buatıma kadar duvarların içinden kablo çekebilirler mi çünkü apartmanda görünürde bir kablo yok ve görünür bir şekilde kablo çekilmesine yönetici izin vermiyor.
Kablolar zaten bina duvarlarının içinden gider. Yani açıktan apartmanın içinden kablo çektirmeye kimse izin vermez. Siz elektrikçinize durumu anlatın. Diyin işte binanın girişindeki kutudan daireme kablo çektirmek istiyorum ama içerden yapabiliyor muyuz? Yani geçenlerde bizim çatıdaki kablo bozuldu duvarın içinden kablo indirdik.
Dediğinizi anladım bina koridorunda duvarın üstünden giderek sizin daireye kablo çekelim dediler. Siz yinede elektrikçi ile konuşun, yöneticinin dediğini anlatın. Olmadı elektrikçiniz veya yaşınız küçük ise babanız durumu açıklasın. İnterneti kullanamadıklarını belirtsin. İncecik bir kablonun binanın içerisinden geçmesinin kimseye bir zararı olacağını düşünmüyorum.

Aija

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan Tkt
Kablolar zaten bina duvarlarının içinden gider. Yani açıktan apartmanın içinden kablo çektirmeye kimse izin vermez. Siz elektrikçinize durumu anlatın. Diyin işte binanın girişindeki kutudan daireme kablo çektirmek istiyorum ama içerden yapabiliyor muyuz? Yani geçenlerde bizim çatıdaki kablo bozuldu duvarın içinden kablo indirdik.
Dediğinizi anladım bina koridorunda duvarın üstünden giderek sizin daireye kablo çekelim dediler. Siz yinede elektrikçi ile konuşun, yöneticinin dediğini anlatın. Olmadı elektrikçiniz veya yaşınız küçük ise babanız durumu açıklasın. İnterneti kullanamadıklarını belirtsin. İncecik bir kablonun binanın içerisinden geçmesinin kimseye bir zararı olacağını düşünmüyorum.
Evet bina koridorundan kablo çekelim dediler uğraşmamak için, yaşım 25 ve yönetici ile kendim konuştum fakat buna izin veremeyeceğini söyledi kibar bir dille. Artık farklı bir elektrikçi ile konuşacağım acaba ortalama maliyeti kaça patlar, ayrıca yardımcı olmaya çalıştığınız için çok teşekkür ederim. Modem arayüzüne girip snr margin değerime baktım oda 8 civarında yani oldukça düşük, sanırım kopmalarda bu yüzden oluyor diğer arkadaşın dediği gibi.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,105
İsim
Oğuz Oğuz
Evet bina koridorundan kablo çekelim dediler uğraşmamak için, yaşım 25 ve yönetici ile kendim konuştum fakat buna izin veremeyeceğini söyledi kibar bir dille. Artık farklı bir elektrikçi ile konuşacağım acaba ortalama maliyeti kaça patlar, ayrıca yardımcı olmaya çalıştığınız için çok teşekkür ederim. Modem arayüzüne girip snr margin değerime baktım oda 8 civarında yani oldukça düşük, sanırım kopmalarda bu yüzden oluyor diğer arkadaşın dediği gibi.
Valla hocam elektrikçileri gezin. Baktınız hepsi aynı sonucu veriyor. En son yöneticinize durumu belirtirsiniz. İşte her yeri gezdiğinizi ama hiç bir sonuç alamadığınızı. Dediğim gibi incecik kablo. Duvarda gözükmez bile.

• Beğen
Reaksiyonlar: Aija

Aija

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan Tkt
Valla hocam elektrikçileri gezin. Baktınız hepsi aynı sonucu veriyor. En son yöneticinize durumu belirtirsiniz. İşte her yeri gezdiğinizi ama hiç bir sonuç alamadığınızı. Dediğim gibi incecik kablo. Duvarda gözükmez bile.
Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim, hayırlı geceler 🤝

MüslümGürses

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Ev sizin mi kira mı acaba

MzK47555

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Mehmet Zahit Keskin
Geçmiş olsun. Bende çok benzer bir durumla karşı karşıyayım. TT kullanıcısıyım. Sizin aksinize ben kablo çektim daireme kadar fakat sorun düzelmedi. Arıza kaydı açtırdık. Kasım başında ekip geldi ankastre kutusu ya da binaya gelen TT kablosunda sıkıntı var dedi. Sisteme de kullanıcının ankastre kutusunda problem var diye raporlamışlar. Elektrikçiler ya anlamıyorum ya da yetkim yok diyorlar. TT'nin elit hizmeti varmış. Onu çağırmaya çalışıyorum temsilciler bir şey uyduruyor onu da çağıramıyoruz.

• Beğen
Reaksiyonlar: Aija
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,339
Üyeler
141,439
Son üye
Said Özdemir
Top Bottom