Neler Yeni

Mining şu anda yapılır mı?

Griffithh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Ara Yılmaz
Merhabalar arkadaşlar , 2 senedir Mining sistemi kurmak istiyorum fakat bir türlü harekete geçemedim . Henüz öğrenciyim 23 yaşındayım . 4 adet 4090 ile kazım yapmaya başlamayı düşünüyorum. Kontrol ettiğimde 1 tanesine 127 MH verdiğini söylüyor . 300.000 // 400.000 lira ile şu anda alınabilecek bir şey yok .Bari aylık bir getirisi olsun istiyorum 500 MH çok da kötü değil gibi duruyor . Zaman sıkıntım da yok ayrıca sistemi güneş enerjisi ile de destekleyip para biriktirdikçe kart eklemeyi düşünüyorum . Kartların ömrü kaç yıl oluyor ? Tahminen kaç ayda kendini amorti eder ? Kazılan ETH leri satma gibi bir düşüncem de yok araba yada ev parası yapana kadar açık bırakacağım . Sistemi kurarken hangi youtube kanalı veya profesyonel kanallardan yada sitelerden destek alabilirim ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim . İyi günler dilerim .

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhabalar arkadaşlar , 2 senedir Mining sistemi kurmak istiyorum fakat bir türlü harekete geçemedim . Henüz öğrenciyim 23 yaşındayım . 4 adet 4090 ile kazım yapmaya başlamayı düşünüyorum. Kontrol ettiğimde 1 tanesine 127 MH verdiğini söylüyor . 300.000 // 400.000 lira ile şu anda alınabilecek bir şey yok .Bari aylık bir getirisi olsun istiyorum 500 MH çok da kötü değil gibi duruyor . Zaman sıkıntım da yok ayrıca sistemi güneş enerjisi ile de destekleyip para biriktirdikçe kart eklemeyi düşünüyorum . Kartların ömrü kaç yıl oluyor ? Tahminen kaç ayda kendini amorti eder ? Kazılan ETH leri satma gibi bir düşüncem de yok araba yada ev parası yapana kadar açık bırakacağım . Sistemi kurarken hangi youtube kanalı veya profesyonel kanallardan yada sitelerden destek alabilirim ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim . İyi günler dilerim .
Eth miningi bitti. Şuan kazılabilecek başka bir mantıklı coin de yok sanırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Mehmet Emirhan Çetinel
Instagram
mecetinel
Steam
MehmetÇ
Eth madenciliği biteli çok oldu.Ekran kartı ile eth kazamazsın.Diğer coinlerinde şu an getirisi yok.Whattomine sitesine girip kartını ve adetini seçersen aylık sana ortalama geliri coin coin sıralıyor

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bunun ölçütü piyasada ekran kartı bulabilmekmiş. Kart varsa madencilik yok yani. Nisan 2021'de sistem toplarken duymuştum. MSI satıcılara talimat vermiş. Ekran kartını, anakart ve işlemciyi yanında alıyorlarsa veriyorlarmış. Ya da buna benzer bir şeydi.

Griffithh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Ara Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eth miningi bitti. Şuan kazılabilecek başka bir mantıklı coin de yok sanırım.
Mantıklı bir coin yok derken coinler kalitesiz olduğu için mi kazım verimi filan düştüğü için mi ?

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
752
İsim
Furkan ŞENGÜL

GirayHan

80+ Gold
şu an mining yapılmaz o furya sona erdi. boğa gelene kadar da devam edecek. bu belki 1 yıl sürer belki 5 yıl

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
kripto paralar,mining,OC/soğutma,donanım,borsa
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Facebook
ozgur.kucukdogan.39
Twitter
KucukdoganOzgur
Discord
wh1te#4220
şu an mining yapılmaz o furya sona erdi. boğa gelene kadar da devam edecek. bu belki 1 yıl sürer belki 5 yıl
boğa geldi demeniz için piyasanın daha ne kadar yükselmesi gerekiyor mesela çünkü btc dipten 3x yaptı çoğu altcoin daha fazla 10x yaptığı zaman mı ikna olacaksınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

eth miningi biteli çok oldu ama farklı coinler kazarak miningden hala güzel kazançlar elde edilebiliyor bu coinler ağırlıklı kawpow algoritmasında yani amd kartlarla daha mantıklı şuan mining yapmak fiyatına oranla getirisi daha yüksek olduğu için 400 bin TL ile ciddi bir mining sistemi kurabilirsin yaklaşık 100 adet 5700xt alabilirsin (amd tarafında fiyatına göre en iyi getirisi olan kartlardan biri olduğu için örnek verdim) bunun getirisi de şuan ki düşük kurla bile 25000tl den fazla olur bi kaç hafta bu sayı 50000tl civarındaydı yapılmaz diyen arkadaşlara selam kartlarını satmak isterlerse buradayım :)

ha birde bu işin cpu mining kısmı var onun getirisi ekran kartlarından da yüksek yani neyse ilgisini çeker araştırır takıldığı yerde konu açar zaten

Son düzenleme:

Strangersupuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Omer Faruk
4 adet 4090 alabilecek kadar paran varsa ölmüş bitmiş mininge bence hiç girme.
350k civarı para yapar muhtemelen koy vadeye %47 ekmeğini ye

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
kripto paralar,mining,OC/soğutma,donanım,borsa
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Facebook
ozgur.kucukdogan.39
Twitter
KucukdoganOzgur
Discord
wh1te#4220
4 adet 4090 alabilecek kadar paran varsa ölmüş bitmiş mininge bence hiç girme.
350k civarı para yapar muhtemelen koy vadeye %47 ekmeğini ye
enflasyondan haberi olmayan bir kankam daha yine bilgisi olmayan herkesin fikri var diyeceğim ama kimseyi kırmakta istemiyorum

GTX 1050 Tİ

80+ Bronze
boğa geldi demeniz için piyasanın daha ne kadar yükselmesi gerekiyor mesela çünkü btc dipten 3x yaptı çoğu altcoin daha fazla 10x yaptığı zaman mı ikna olacaksınız

eth miningi biteli çok oldu ama farklı coinler kazarak miningden hala güzel kazançlar elde edilebiliyor bu coinler ağırlıklı kawpow algoritmasında yani amd kartlarla daha mantıklı şuan mining yapmak fiyatına oranla getirisi daha yüksek olduğu için 400 bin TL ile ciddi bir mining sistemi kurabilirsin yaklaşık 100 adet 5700xt alabilirsin (amd tarafında fiyatına göre en iyi getirisi olan kartlardan biri olduğu için örnek verdim) bunun getirisi de şuan ki düşük kurla bile 25000tl den fazla olur bi kaç hafta bu sayı 50000tl civarındaydı yapılmaz diyen arkadaşlara selam kartlarını satmak isterlerse buradayım :)

ha birde bu işin cpu mining kısmı var onun getirisi ekran kartlarından da yüksek yani neyse ilgisini çeker araştırır takıldığı yerde konu açar zaten
Siz bilgili birisine benziyorsunuz. O yüzden bir sorum olucak.
Diyelimki 3500'den 5 tane rx5700xt ve 5 bin TL'ye alt takım aldık düzgün bir getirisi olur mu?

Top Bottom