Neler Yeni

MoleculePC iade gerçekleştirmiyormuş !!!!

Asho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hashim
Peki başvuru de ne yazmalım ne belgeler eklenelim ? Hiç once başvurmadim

Asho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hashim
Dostum e devlet ten başvur. para da almıyorlar. Sen daha hiç arama. dinle beni. ihtar gidince onlar seni arar.
Uyuşmazlik tutari yazamiyorum burda ? En fazla 10bin gibi bir rakam koyabilirim
Bu alana 1 mi yazsam ?? Zaten faturada yaziyordur ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uyuşmazlik tutari yazamiyorum burda ? En fazla 10bin gibi bir rakam koyabilirim
Bu alana 1 mi yazsam ?? Zaten faturada yaziyordur ?
++

Sistem 14.700 TL oldu için THH yapamiyoruz yani ?

Ekler

• CC7C4000-CAD8-4222-81EF-FFBCF20F1951.png
    CC7C4000-CAD8-4222-81EF-FFBCF20F1951.png
    135.3 KB · Hit: 71
  • C5513CE6-C203-4906-83D1-010636AD8AFE.png
    C5513CE6-C203-4906-83D1-010636AD8AFE.png
    219 KB · Hit: 63
Son düzenleme:

Asho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hashim
Yardimci olabilicak biri varmi ?

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Selam arkadaşlar , MoleculePC dan bilgisayar aldim. Bugun iade etmek istedim cayma hakki kulanmak istedim 14 iceresinde . Bana diyorlar ki iade gerçekleştiremiyoruz biz uretci degilz biz sadece sistem topliyoruz . Boyle bir şey var midir ya ?
Thh başvur

CarEnthusiast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Akın Serhan Toğrul
Böyle bir durum yok.
Satıcı kendileri olduğu için yapmak zorundalar.

THH'ye başvurun.
THT(tüketici hakları mahkemesine) başvurun ve dava açın ama Türkiye de adalet yok sizi bile suçlu bulurlarsa şaşmayın

THT(tüketici hakları mahkemesine) başvurun ve dava açın ama Türkiye de adalet yok sizi bile suçlu bulurlarsa şaşmayın
:D diğer tüm pc satıcıları malzemeleri kendisimi üretiyormuş bunu git sor bakalım. THT ye direkt dostum
Konuyu nasıl Türkiye de adalet yok a getirdin helal olsun. 🤣🤣 İnternet üzerinden yapılan alışverişte 14 gün içinde cayma kuralı vardır. Thh basvuruldugunda olumlu sonuç alacaktır.
Arkadaşlar adamların o kadar rahat olmasının bir sebebi var sistemin fiyatı tüketici hakem heyetinin kapsama alanı dışında baya avukatlı dava açılması lazım
  1. Tüketici hakem heyetlerinin görev alanını belirleyen parasal sınırlar nedir?
Tüketici hakem heyetlerinin görev alanını belirleyen başvuru sınırları tüketici uyuşmazlıklarının değerleri açısından her yıl Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ilan edilen yeniden değerleme oranında tekrar belirlenmektedir. Bu kapsamda 2021 yılı için; büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde değeri 11.330 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine, büyükşehir belediyesi statüsünde bulunan illerde ise 7.550 Türk Lirası ile 11.330 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine ve değeri 7.550 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklar için ilçe tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılması zorunludur.

2021 yılı için, 11.330 Türk Lirası ve üzerindeki uyuşmazlıkların karara bağlanması amacıyla tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılamaz. Söz konusu uyuşmazlıkların çözümü için 6502 sayılı Kanun’un 73/A maddesi kapsamında sırasıyla dava şartı arabuluculuk müessesesine ve tüketici mahkemelerine; tüketici mahkemeleri bulunmayan yerlerde ise asliye hukuk mahkemelerine başvurulması gerekmektedir.

Asho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hashim
Arkadaşlar adamların o kadar rahat olmasının bir sebebi var sistemin fiyatı tüketici hakem heyetinin kapsama alanı dışında baya avukatlı dava açılması lazım
Tüketici hakem heyetlerinin görev alanını belirleyen başvuru sınırları tüketici uyuşmazlıklarının değerleri açısından her yıl Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ilan edilen yeniden değerleme oranında tekrar belirlenmektedir. Bu kapsamda 2021 yılı için; büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde değeri 11.330 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine, büyükşehir belediyesi statüsünde bulunan illerde ise 7.550 Türk Lirası ile 11.330 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine ve değeri 7.550 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklar için ilçe tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılması zorunludur.

2021 yılı için, 11.330 Türk Lirası ve üzerindeki uyuşmazlıkların karara bağlanması amacıyla tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılamaz. Söz konusu uyuşmazlıkların çözümü için 6502 sayılı Kanun’un 73/A maddesi kapsamında sırasıyla dava şartı arabuluculuk müessesesine ve tüketici mahkemelerine; tüketici mahkemeleri bulunmayan yerlerde ise asliye hukuk mahkemelerine başvurulması gerekmektedir.
Aynen oyle

Farway

80+ Silver

O zaman mahkemeye başvurur çok zor bir şey değil ama süreç çok uzar.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
O zaman mahkemeye başvurur çok zor bir şey değil ama süreç çok uzar.
Ama bana çok saçma geldi o zaman 11.400 TL üstü hiçbir cihazda iade kabul etmesin firmalar ya. Çok üzücü bir durum. Bu kadar kötü firmaların olması...

Top Bottom