Neler Yeni

MSI KATANA 17 B12VFK-082XTR Performans sorunu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Choconomiyaki
Merhabalar geçen hafta trendyol üzerinden incehesap satıcısından başlıkta belirttiğim marka gaming laptopu satın aldım.

Ürün geldikten sonraki 2. gün kurulumunu yapıp Leauge Of Legends adlı oyunu indirdim oyun rahat başı rahat 700 fpsi görüp fps ileri oyunda 450lere 500lere kadar geriliyordu(normal bir durum bence). Sonraki gün ise oyunu açtığım zaman oyun başı 700 küsür fpslere çıkıyor ama ileriki oyunda 200 300 küsür fpslere düşüyordu. Bugün ise oyunun ileri oyunda(dakika 40 civarı) 130 fpslere kadar gördüm bunu nasıl düzeltebilirim ? not olarak : laptop dengeli modda, prizde, maksimum sarj dengeli yani %80 olarak çalışmaktadır 700 fps aldığımda yine prizde, dengeli modda ama maksimum sarj %100dü. Ayrıca oyunu orta seviye ayarlarda oynuyorum. Ama apex legends oynarken high ayarlarda 140-210 fps arası ve averaj olarak 170 fps alıyorum (bu özellikteki laptop için alex legendsda bu performans olması gerekenmi bilemiyorum bazı insanlar olması gereken diyor.)

Ayriyetten leauge of legends oynarken cpu sıcaklığı 50 70 arası ve gpu sıcaklıgı 50 65 arası diyebilirim ama nedense msı centerın gösterdiğinden fazla gibi hissettirdi ve msi afterburner ilede kontrol ettim sıcaklık göstergesi birbirlerini doğruluyor.

Neden tam performans sağlamıyor çözebilmiş değilim.

Bazıları throttle olabilir diyor Bazıları ise normal diyor sizce Problem varmı ?

Lütfen yardım edin.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Throttle olması için sıcaklıkların 90-95 ve üstü olması lazım. Bence bir optimizasyon problemidir çünkü Riot güncellemeler yaparken optimizasyonları bozabiliyor. Birde son LOL testinizde prize takılı değildimi dediniz ? Şarjın dolu olmasının önemi yok oyunda iken laptoplar hep sarja takılı olmalı çünkü öyle tam performans verirler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Choconomiyaki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Throttle olması için sıcaklıkların 90-95 ve üstü olması lazım. Bence bir optimizasyon problemidir çünkü Riot güncellemeler yaparken optimizasyonları bozabiliyor. Birde son LOL testinizde prize takılı değildimi dediniz ? Şarjın dolu olmasının önemi yok oyunda iken laptoplar hep sarja takılı olmalı çünkü öyle
Hocam umarım lolden kaynaklı bir sorundur tam performans kullanamıyorum çünkü lolde mux switch açıp falanda denedim ayriyetten prize takılıydı hep sadece dengeli modda idi yani maksimum %80e kadar sarj ediyordu.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Hocam umarım lolden kaynaklı bir sorundur tam performans kullanamıyorum çünkü lolde mux switch açıp falanda denedim ayriyetten prize takılıydı hep sadece dengeli modda idi yani maksimum %80e kadar sarj ediyordu.

Apexte performans iyi gözüküyor, başka oyun varmı test edebilceğin ? Test ettikçe sorun varmı yokmu anlarsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Choconomiyaki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Apexte performans iyi gözüküyor, başka oyun varmı test edebilceğin ? Test ettikçe sorun varmı yokmu anlarsın.
Forza 4 te deneyeceğim aynı laptopu alan biri forza 4te yüksek ayarda 100+ fps aldığını söylüyordu ama en erken yarın deneyebilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ayriyetten pek bilinen bir yazılım geliştirme uygulaması indirmiştim biraz python ile uğraştıkdan sonra sildim o uygulamayı onun ertesi günü fps düşüklüğü tespit ettim ama apexte yüksek fps alıyordum aynı gün sizce güzel bir format ve kurulumdan sonra bu sıkıntıdan kurtulabilirmiyim, indirip sildiğim yazılım geliştirme uygulamasıyla bir alakası varmıdır sizce ?

Hocam ayriyetten pek bilinen bir yazılım geliştirme uygulaması indirmiştim biraz python ile uğraştıkdan sonra sildim o uygulamayı onun ertesi günü fps düşüklüğü tespit ettim ama apexte yüksek fps alıyordum aynı gün sizce güzel bir format ve kurulumdan sonra bu sıkıntıdan kurtulabilirmiyim, indirip sildiğim yazılım geliştirme uygulamasıyla bir alakası varmıdır sizce ?

Son düzenleme:

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Forza 4 te deneyeceğim aynı laptopu alan biri forza 4te yüksek ayarda 100+ fps aldığını söylüyordu ama en erken yarın deneyebilirim.

Belki olabilir, windowsta çok saçma şeyler çakışabiliyor ve birbirini etkileyebiliyor.

Top Bottom